Jump to content

Explosions In The Sky


Recommended Posts

Prvo, izvinjavam se ako vec postoji topic.

Ovaj search nikako ne radi..

 

Sto se benda tice.. WOW!

Nestvarno dobra muzika!

 

Ja sam ih provalio preko Friday Night Lights serije, za koju su radili soundtrack (tj. ubaceo je mnooogo njihovih pesama).

 

Ne znam koliko ste upuceni, ali sviraju samo instrumentale. I to ne izivljavanje neko na gitarama i prekomerno soliranje, vec jako prijatne i lepe melodije. I Spoooore. :opusteno:

Imaju 4 albuma, sve bolji od boljeg!

 

Evo vam diskografija :

http://www.torrentspy.com/torrent/1882836/...Discography_2_7

(odlican torrent! :meshuggah: )

 

Ne znam sta bih vise u uvodnom postu mogao da kazem...

Googlajte malo ako vas zanima, a na youtube-u ima tusta i tma njihovih stvari.

 

 

 

CheersBigEars!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako fina muzika. instrumentalna, emotivna, a opet stalozena i nenapadna.

super za uz knjigu... ;)

 

album "rescue" je napravljen za samo dve nedelje u secanje na 8smodnevnu avanturu koju su imali kad su se vracali sa neke svirke (odatle i 8 pesama)... kombi im se pokvario i da bi platili popravku bukvalno su gladovali 8 dana dok je trajala popravka, spavajuci u podrumima nekih ljudi... :)

 

 

malo imam problema da razlikujem pesme jedne od drugih, no to ne znaci da su jednolicne... toliko opustaju da zaboravim da vodim racuna kad pocinje koja pesma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo imam problema da razlikujem pesme jedne od drugih, no to ne znaci da su jednolicne... toliko opustaju da zaboravim da vodim racuna kad pocinje koja pesma...

 

Ovaj problem uocavam kod novijih albuma. Izgubili su ostricu, nije samo opustanje u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba tema, valjda..

inace the earth is not a cold dead place je jedan od najboljih albuma ikada.

stvarno jedan od retkih bendova koji se izdvaja iz mase ostalih post-rock bendova,

neki bi rekli "post-rock for noobs"..

jel ih gledao neko kad su bili u zagrebu, ako se ne varam? koliko je ljudi bilo?

 

edit: a i skinuo sam prve dve epizode te mrtve serije(zbog eits) i smorio se.. bas je sranje.

Edited by Superius Deus

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci popizdim kad vidim sta je sve moglo da se dovede u bg a nije bilo sluha za to kod organizatora koncerata...

 

evo da dodam pixies (isto svirali u zg a nikom nije na pamet palo da ih dovede ovde)

i qotsa, ali ajde, oni su ipak mainstream, hocu reci ne uklapaju se u ovaj kontekst...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote, u zagrebu su bili

i gybe

i mogwai

i isis

i eits...

 

a u bg-u?!??

koji smor...

 

 

nego. i jos:

 

jesu

sunn O))

earth

anathema

red sparowes

cult of luna

...

 

 

znaci popizdim kad vidim sta je sve moglo da se dovede u bg a nije bilo sluha za to kod organizatora koncerata...

 

sve jako isplativi bendovi kod nas... naravno da ih niko nije doveo jer mu se ne radi u minusu

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve jako isplativi bendovi kod nas... naravno da ih niko nije doveo jer mu se ne radi u minusu

 

care, da li pokusavas da mi kazes da u zagrebu postoje horde fanova navedenih bendova? tj. da ih ima znacajno vise nego u bg-u? nadam se da nisi hteo to da kazes nego da sam te valjda pogresno razumeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa izgleda da je tako... ili bar dodju ljudi iz okolnih zemalja posto im ne treba viza...

 

care, jel ti meni pokusavas da kazes da ih neko dovodi zato sto ima para za bacanje i sluha za muziku? ako je tako, onda do jaja, skidam mu kapu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti meni pokusavas da kazes da ih neko dovodi zato sto ima para za bacanje i sluha za muziku? ako je tako, onda do jaja, skidam mu kapu...

 

ne, nego hocu reci da ako u zagrebu ima dovoljno publike za takve koncerte (a ocigledno je ima) velika je verovatnoca da je ima i u beogradu koji je tri puta, ili ajde da kazem duplo veci grad. znaci cak i ako uzmemo da ima procentualno duplo manje takve publike u bg-u, to bi bilo dovoljno (jednako koliko u zagrebu - dovoljno za organizovanje koncerta)

 

a sigurno da ti organizatori koncerata u zagrebu - u nejgorem slucaju - pokriju troskove i nesto malo zarade na takvim koncertima, cim ih kontinuirano organizuju.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

to bi mogao da dovede, sta ja znam, valjda ambrozic, "odlican hrcak", itd., ne znam ko jos organizuje koncerte tog tipa kod nas..

ali bojim se da to zavisi iskljucivo od njih (organizatora)

a imam utisak (mozda gresim), da posto ionako nema neke kinte od takvih koncerata, oni gledaju da dovedu samo svoje omiljene bendove :) /iz te branse/

a njihovi omiljeni bendovi nisu i moji omiljeni bendovi tako da jebiga :)

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

evo sad najavljuju nove datume za evropu, tek poceli, pa ajde iscimajte nekoga da ih dovuce..

evo sta pise:

"Well, we have a lot of tour dates to announce. A UK tour in January, an Australian/New Zealand tour in February, a US tour in March and April and a European tour in May. We are also working on some more shows in some other countries, other cities, and other parts of the world. Anyway, if you are interested, please have a look at the "shows" page.

 

After June 2008 we plan on dropping off the face of the earth for awhile so these will probably be our last shows for quite some time. We hope some of you can make it out."

 

http://www.explosionsinthesky.com/home.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...