Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

to sto je bogu iza untercigera , mislim najmanja drzava-ostrvo na svetu od 20 kvadratnih kilometara , zivo me intereseuje kako narod tamo zivi , kakva im je tradicija , kakvi su obicaji... treba im neko da im pripomogne da opet budu bogati kao u vreme kad im fosfat nije manjkao.:smile: cak bi mi i klima odgovarala. znaci odem tako jednog lepog dana u picku materinu da me niko vise nikada ne nadje , bole me brige za sve. poludivljina , nema saobracajne buke, sljastecih reklama , zagadjenja , zvocavaca , secikesa i prevaranata , ma da me jednostavno boli kurac za ekonomsku krizu i mir u svetu.:da:

 

i tuvalu nije los , svaki gradjanin tuvalua je od rusije primio po 4.000 dolara zbog priznavanja abhazije.:bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to lose, iz istih razloga sam ja neko vreme zeleo da zivim na Svalbardu, ili bilo gde unutar arktickog kruga, a inace volim i ja te male drzave, zabacene bogu iza nogu, ostrvca i slicno.. voleo bih da posetim Farska Ostrva takodje, meni je to mesto toalno kul. Tropska ostrva su interesantna, ali ne bih mogao da zivim tamo, zbog klime i insekata pre svega. :haha: Mozda na nekom grckom ostrvcetu, da imam milionce pa da kupim ostrvce, bilo bi super. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

provedoh 5 ipo meseci u meksiku....neverovatno....

ako nekoga neshto zanima,neka pita,napisatju koju.....

Pa evo, mozes da napises gde si sve bio, sta si video, kakva su ti iskustva?

 

 

Mozda na nekom grckom ostrvcetu, da imam milionce pa da kupim ostrvce, bilo bi super. :haha:

 

Grcka ostrva jesu zakon, bar leti, e sad, zimi, verujem da je tamo prilicno dosadno, jer nema nicega. Delovi Grcke koji izlaze na more imaju odlicnu klimu i ne bih imala nista protiv da tamo i ja odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grcka ostrva jesu zakon, bar leti, e sad, zimi, verujem da je tamo prilicno dosadno, jer nema nicega. Delovi Grcke koji izlaze na more imaju odlicnu klimu i ne bih imala nista protiv da tamo i ja odem.

 

Zimi bude dosta hladno i veoma vetrovito, sve pusto, nema turista..nekako mi se svidja ta atmosfera. More, vetar, hladnoca i ja na obali uzivam u miru, na sopstvenom ostrvcetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to lose, iz istih razloga sam ja neko vreme zeleo da zivim na Svalbardu, ili bilo gde unutar arktickog kruga, a inace volim i ja te male drzave, zabacene bogu iza nogu, ostrvca i slicno.. voleo bih da posetim Farska Ostrva takodje, meni je to mesto toalno kul. Tropska ostrva su interesantna, ali ne bih mogao da zivim tamo, zbog klime i insekata pre svega. :haha: Mozda na nekom grckom ostrvcetu, da imam milionce pa da kupim ostrvce, bilo bi super. :haha:

ako se ne varam , farska imaju najstrmiju kamenu obalu od svih. obisao bih ga svakako , gajim neki cudan fetis prema ostrvima bas kao ti. kanarska ostrva su takodje zakon , tamo je tokom cele godine vecito prolece. znaci niti se smrzavas niti pregrejavas , klima boli glava. s tim sto se ne bih nastanjivao , a verovatno ni posecivao najpopularnije turisticko ostrvo gran kanariju. tenerife sa planinama i fuerteventura meni zvuce primamljivije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimi bude dosta hladno i veoma vetrovito, sve pusto, nema turista..nekako mi se svidja ta atmosfera. More, vetar, hladnoca i ja na obali uzivam u miru, na sopstvenom ostrvcetu.

 

 

Pa mislim da porodica Onazis prodaje ostrvcad u Jonskom moru, navodno se letos pricalo da je neki modni kreator vec kupio ostrvo Skorpios. Mozda tu nadjes nesto interesantno: http://www.sevenislandscruises.gr/

 

Uh, sve je bolje nego ova zima i mraz, ne mogu da izdrzim vise. Ipak, mislim da je ovo raj na zemlji: http://en.wikipedia.org/wiki/Azores

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rusija stvarno ima neka bajkovita mesta. Za Bajkal sam oduvek bio ubedjen da krije razna cudovista u svojim dubinama. :haha: Ima jos jedno jezero koje nameravam da posetim, u blizini Sankt Petersburga, Ladoga. Kada sam video slike kod drugarice na spejsu, ostao sam bez teksta. Deluje netaknuto, skroz divlje i opasno, rekao sam sebi da moram da odem tamo i kampujem nekih nedelju-dve. Neverovatno mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci odem tako jednog lepog dana u picku materinu da me niko vise nikada ne nadje , bole me brige za sve. poludivljina , nema saobracajne buke, sljastecih reklama , zagadjenja , zvocavaca , secikesa i prevaranata , ma da me jednostavno boli kurac za ekonomsku krizu i mir u svetu.:da:

 

Hah, ovo kao da sam ja napisao, to mi je san. Osim sto to ne bi bilo negdje u tropima, vec malo sjevernije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo, mozes da napises gde si sve bio, sta si video, kakva su ti iskustva?

 

 

 

 

Grcka ostrva jesu zakon, bar leti, e sad, zimi, verujem da je tamo prilicno dosadno, jer nema nicega. Delovi Grcke koji izlaze na more imaju odlicnu klimu i ne bih imala nista protiv da tamo i ja odem.

 

 

teotihuacan, leon, guanajuato, burgos, guadalajara, tequila, acapulco, acapulco diamante, taxco, zihuatanejo, manzanillo, puerto vallarta, oaxaca, tule, mitla, hierve el agua, monte alban, huaniqueo, jedno selo u saveznoj drzavi michoacan chijeg se imena ne setjam...ziveo sam u ciudad de mexico...

zemlja je prelepa i nisam uspeo da vidim sve shto sam hteo za ovih skoro 6 meseci....dakle druga etapa uskoro....

u cd. de mexico cene su kao u Bg(neshto jefitnije neshto skuplje, pa je prosek kao kod nas)...kola su jeftina, kao i telefoni i taksi, a notjni zivot i pijenje po barovima skuplje....klope ima na svakom koraku i svi jednu svuda.... takosi svih vrsta, tortas, sendvichi i ostale meksichke djakonije...naravno i slatkishi....imate i sve lance restorana,al koga briga za to kada imate sve ono....

ostala mesta su jeftinija.... samo acapulco i cancun kao turistichka mesta deru sa cenama....

ljudi su do jaja i kapirate se sa njima na 1...vole evropljane vishe nego tortilje da jedu pa mushki deo foruma moze zadovoljno da trlja ruke jer beli mushkarci imaju visoku cenu...i zene isto tako....

tokom cele godine ima promo letova po celoj zemlji pa se veoma jeftino moze itji u karipski deo ili recimo chiapas na jugu.....samo treba ubosti dobro vreme i da je van sezone jer kad krenu ameri da dolaze i avioni poskupe....sever zemlje i nije neshto zanimljiv osim ako bash zelite da vidite kako se zivi u najopasnijem gradu na svetu ili kako izgleda krijumchariti ljude preko grane u ameriku...

busevi su fensi i veoma udobni i super je putovati njima....studenti uz ID imaju 50 % popusta kada krene raspust i to vam omogutjava odlichne cene za sve destinacije a najvishe se isplati za udaljena mesta...

bezbedno je i ne verujte medijima i novinama kod nas....sve je to prenaduvano i nema veze sa istinom....manje vishe oni se rokaju medjusobno,ne blizu naseljenih mesta gde ima turista ili nekih istorijskih znamenitosti....strance ne napadaju osim kada su devojke same i to u nekim zajebanim delovima grada....a koji tjete djavo u tim krajevima?....ako vas bash toliko zanima,trazite meksikancima da vas vode da vidite....

obala pacifika je fenomenalna i mogu se natji svakakva mesta...shta god pozelite...odmor,prazne plaze,pune plaze,mir,beli pesak,crni pesak,luke, turisti, varoshice, klubovi, zurke, krstarenja, veliki gradovi....na vama je samo da odabrete....najbolje je pitati domatje da vam preporuche i ja se ni jednom nisam zajebao shto se tiche mesta za posetiti...

hosteli su razumnih cena i kretju od 6-7 eura za notj....svi su chisti,bezbedni i lako ih je natji na nekim finim lokacijam tj blizu plaza, stanica ili tako nechega....u sushtini trude se da ceo taj sektor turizma ostane shto vishe van deshavanja vezanih za drogu i rokanje,pa tje i ti ljudi uvek da vam pomognu i izadju u susret....

mozete da iznajmite i kola,chorba je veoma jeftina i to vam moze biti dosta povoljno i ekonomichno za putovanja....

istorijskih mesta ima mali milion i shta goda da odaberete netjete pogreshiti....dele se na prehispanska i kolonijalna pa shta vishe volite....dosta ima piramida i svetih,religijskih centara ili gradova namenjenih iskljuchivo u verske svrhe pa je sve to dosta zanimljivo za videti....meni je to posebno bilo atraktivno da vidim jer i studiram neshto vezano za to,pa sam gledao da shto vishe posetim i iskoristim..... teotihuacan su piramide vetje nego one u egiptu, monte alban je bio sveti grad i za obrede, hierve el agua neki duhovni centar, guanajuato kljuchi grad u borbama za nezavisnost, mitla mesto sa chuvenim grobnicama, itd

cd. de mexico je ogroman i zaista ima previshe ljudi...izmedju 22 i 27 miliona..ni oni ne znaju tachno....prevoz je dobar i svuda moze da se stigne...ima klubova,barova,restorana koliko vam dusha ishte,i gde god da ste, natjitjete neshto...muzeji su fenomenalni i to obavezno treba videti...posebno istorije,moderne umetnosti i antropologije koji je valjda najvetji na svetu...tamo vam je i chuveni kalendar maja....

stranaca ima mnogo i to posebno na okeanu...u hostelima je uvek bila do jaja ekipa i nikada nisam imao problema...

ako se dvoumite,nemojte vishe...vredi svakog cimanja i datog eura...

 

e da....gram kokaina u klubu je manje od 20 eura pa sami zamislite koliko je na ulici....i alkohol je jeftin....pije se tekila i to prvoklasna,ne ono djubre two fingers, a oni vole i votku i rum....i tako po celu notj.....

Edited by sladoled

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sladoled- al ti zavidim, bio sam u akapulku, puntarenasu i huanatulku (ili tako nekako) i skapirao sam da je meksiko idelana sredina za penzionerske dane. akapulko je vrlo jeftin, mi smo dali liku 2 dolara i 10ak pezosa i vodao nas je svuda, i po centru i po vukojebinama (jedino sto sam u nekim ulicicama ubacio kameru u ranac jer sam bio siguran da ce mi trebati slobodne ruke). hrana, gudra i kurve su jeftini, bukvalno sa 50 dolara mozes da divljasblush.gif . ima i posh mesta, tu je situacija drugacija, ali generalno mozes lepo da se provedes za male pare. zaista bih voleo da upoznam meksiko malo ozbiljnije. mada, cini mi se da generalno ne zive bas lepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sladoled

Hvala na opisu. Meksiko mi je do sada bio poslednji na listi latinoameričkih zemalja koje sam planirao da posetim, ali sada ći morati da razmislim. Imam neki ludi plan da za dve godine napravim turu bar od jedno 2-3 meseca po latinskoj americi. Mada kako stvari sada stoje neće biti lako. Umesto da zarađujem pare ja trošim i ovo što sam do sada skupio :haha:

Evropa mi više nije toliko primamljiva. Planiram ove godine da vidim Skandinaviju, pošto imam način da vidim dosta za relativno malo para. Imam i neke opcije za Španiju, Italiju i Nemačku ali bih radije pokušao da sačuvam novce za Amerike :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

једна од жеља ми је да једног дана посетим Науру. мала (површина свега 21 км квадратни) острвска држава североисточно од Аустралије. у целој земљи има само један пут који води око острва. назив потиче од речи која на локалном језику значи "идем на плажу" :bigblue:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nauru

 

40210.jpg

 

geography-of-nauru0.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, i ti imas fetis prema malim ostrvima, zabacenim mestima i slicno? :haha:

 

 

Sto se tice Meksika, ja nisam bas cuo neke lepe stvari, uglavnom se sve svodi na drogu i prostituciju, a postoje zaista lepa mesta za zivot, ali ona i kostaju vise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale bg house.....onda otrpiliek znash kako mi je bilo... :)...shtos je shto ima gomila mesta koja nisu turistichki poznata i ne nalaze se u vodichima nego ti neko od lokalnih blejacha treba retji za njih...tako sam saznao za sva mesta u drzavi oaxaca...apsolutno je za penzionerske dane....vidim sebe kako jednog dana imam kutjicu u tom zihuataneju(tu se zavrshava i film bekstvo iz shoshenka,samo sam zato i ishao) :D i vozim mali ribarski brod....tih penzionera ima dosta po pacifiku i vidish shta znachi imati finu penziju....americhke dede i babe dodju kruzerima,ili idu lagano od mesta do mesta....treba vishe vremena da se vidi sve shto je zanimljivo....

shto se tiche zivota,jbg,kao i svuda ima razlike izmedju klasa.ipak,ljudi koji zavrshe faks bez problema nalaze posao 2 meseca po okonchanju studija.nikada im ne treba vishe.diploma se ceni veoma i imaju dobre plate odmah na pochetku,tako da sa zavrshenim fakultetom ne treba brinuti za posao.normalno je da postoji veliki broj nezaposlenih i ljudi koji se snalaze,svuda je tako,a i meksiko je ogromna zemlja,mnogo ljudi.oni zive teshko i rade shta stignu,al jbg,takva im je situacija....u ameriku beze oni koji nemaju posla u svojim gradovima,dileri,i oni kji imaju rodbinu tamo... svako ko ima posao ostaje u zemlji jer nema razloga da bezi....sa prosechnom platom u cd de mexico se veoma lepo zivi....

 

@dead man drinking....nema na chemu....nema razloga da ti bude poslednja,sada sam i ja siguran...dodushe,pre nego shto sam otishao ni u jednom trenutku se nisam dvoumio,i sada bih sve opet da mogu....ako pravish turu,spajaj recimo chile,peru,ekvador ili dodash na to i argentinu,mozesh da idesh i kolumbija,venezuela, brazil;u boliviju bash i ne morash jer su oni potpuna divljina i kreteni teshki...u andima ima toliko toga da se vidi,da je to meni na prvom mestu kada budem ishao u te krajeve...centralna amerika je jeftinija od svih ostalih zemalja...panama na prvom mestu,a onda i kosta rika i el salvador....surferi kazu da su plaze tamo jebanje mame...nikaragva i honduras su skuplji i gvatemala,ali su to nijanse i nije neka velika razlika....

sve u svemu,ima toliko toga da se vidi,dozivi,proba,da nema greshke koju god zemlju da odaberesh...dobra stvar je i shto se lako stize iz bilo koje zemlje u onu drugu,i tu imaju popuste i ok tarife,a ima i autobusa....

samo napred sa tim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Новалис/Варг:

 

па, оно, није да имам фетиш, али су ми таква места много занимиљивија од осталик извиканих атракција (разни Паризи, Римови, курци палци). изузетак је, наравно, једино Барселона :bigblue:

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

једна од жеља ми је да једног дана посетим Науру. мала (површина свега 21 км квадратни) острвска држава североисточно од Аустралије. у целој земљи има само један пут који води око острва. назив потиче од речи која на локалном језику значи "идем на плажу" :bigblue:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nauru

 

corco coravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala obema na odgovorima! Skupe su karte majku im. Valjda zato što je sve ostalo jevtino :mhihi:

Nego, kad je tamo najbolje ići? Interesuje me ono malo van sezone (ako sezona uopšte postoji), neka priča tipa septembar na moru. Ne volEm gužvu nikako.

 

 

 

IStraživala sam malo i transsibirsku turu, to bih volela nekad da uradim :da: Išao neko?

 

Imala sam i ja te lepe želje vezano za Rusiju...

Što se tiče Islanda, ono što sam čitala po netu je da treba ići proleće leto zbog prohodnosti puteva. To i našla sam neku camping kartu koja je oko 100 evra za dve osobe za neograničeno korišćenje kampova tokom cele godine.

Trebalo bi imati neki transport sigurno, dakle motori ili auto nemam pojma. Puno novca u svakom slučaju. Možda sledeće godine...

 

 

 

Nije to lose, iz istih razloga sam ja neko vreme zeleo da zivim na Svalbardu, ili bilo gde unutar arktickog kruga, a inace volim i ja te male drzave, zabacene bogu iza nogu, ostrvca i slicno.. voleo bih da posetim Farska Ostrva takodje, meni je to mesto toalno kul. Tropska ostrva su interesantna, ali ne bih mogao da zivim tamo, zbog klime i insekata pre svega. :haha: Mozda na nekom grckom ostrvcetu, da imam milionce pa da kupim ostrvce, bilo bi super. :haha:

 

Koliko znam ne možeš kupiti obalu kod Grka, možeš je zakupiti na 99 godina :)

 

Zapravo ja grčko ostrvo imam, u septembru je zagarantovano moje... Grčka jeeee takav zakon od zemlje. Lepša obala i mnooogo boljih mesta za kamp od Andalusije npr, koja je kao fensi destinacija.

ehhh sad mi se ide na more. Zato mi je i problem da krenem na druga mesta, uvek mi je teško da se odreknem mora.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoć ovih putnika namernika koji su išli tu po Maloj Aziji i bliskom istoku!

 

 

Dogovorismo se da iskoristimo neko vreme koje nam je na raspoloaganju, kreće se iz Turske a interesuju nas sve zemlje u koje može da se uđe bez vize (ili bar da može da se kupi na granici bez problema) da su kulturološki bogate destinacije, i da je pristupačan prevoz, npr voz.

 

Evo slike radi lakše orijentacije, davajte predloge :D

 

middle_east2.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su to zemlje sa bogatim istorijskim nasleđem. Lično bih najviše obratio pažnju na Iran, Irak i Saudijsku Arabiju, posetio bih Damask u Siriji da vidim onaj spomenik Salah ad-Din-u, Petru bih voleo videti u Jordanu, ali ne znam koliko su te zemlje trenutno bezbedne za putovanja. Irak je verovatno razrušen od strane Amerike, čuo sam da su im uništili i neke istorijske lokalitete. Zaobišao bih Katar i Kuvajt, možda bih posetio čisto da vidim koliko su to zapravo razvijene zemlje kao što se priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...