Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Razmisljam o izletu do plitvickih jezera, pa ako je neko bio neka pise nesto.

 

Ja sam bio, doduše poodavno, kao klinac, pa se ne sećam "praktičnih" detalja, ali nećeš zažaliti sigurno, priroda je potpuno neverovatna, da ne poveruješ da si na Balkanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz je izvodljivo, može i bez vinjaka. U rangu nekog city trip-a po ovome što sam sračunala, mislim na cenu.

 

wizz do stockholma, pa voz do abiska pa kunt u hostel/planinskoj kući koji em iznajmljuju opremu em organizuju ture em imaju pse koji vuku sanke.

 

Al me živo interesuje dal je kraj novembra dobar mesec za to na toj lokaciji... ono, da napunim tridesetu sa stilom, bio bi red :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al me živo interesuje dal je kraj novembra dobar mesec za to na toj lokaciji... ono, da napunim tridesetu sa stilom, bio bi red :haha:

 

Ako je specijalna prilika, onda OK, ali ako imaš slobodu da biraš mesec, mart je mnogo bolji. Vreme više nije tako oštro kao inače, temperature se vrte oko nule, a aurora borealis je najjača i najspektakularnija baš tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam i ja čitala, septembar i mart su kao naj. Ali s druge strane kraća je noć i počinje kasnije nego u zimskim mesecima.

u stvari sama aurora je najjača mart/septembar ali da bi se videla mora biti tamna noć, mora biti bez oblaka naravno, i mesec bi trebalo da što manje sija.

 

Ma u stvari, pisaću onim likovima iz hostela da vidim šta oni kažu.

 

Drugi problem sa martom je što je predaleko od danas, od 30tog rodjedana, a preblizu sledećeg letovanja koje bi trebalo da bude na Islandu, pa će finansijski biti teško izvesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imali smo opciju da idemo u maju, što je propalo (a i udarili bismo u sneg), pa je ostalo da idemo 1.-8. sept.

Neće tamo da bude ledeno koliko prevrtljivo. Očekujemo da se temperatura od 25-30 smenjuje sa 10 sa kišom.

Ergo, nosimo letnje i prolećne krpe, a u bisagama opremu za kišu i sub 10 stepeni.

A i dobrano se podgreješ kad si na bajsu pa 15 do 20 stepeni zapravo dođe idealno za vožnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nе знам колико је путарина Убосни, ако они уопште и имају аутобан. Ако ме памћење добро служи, у Малој Немачкој је 8€ за недељу дана, у Још Мањој Немачкој је 15€ за, чини ми се, 10 дана, а у братској Немачкој иде по километру, као и у нас. А и цена је мање више иста као у нас.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...