Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Btw malo pravih saveta: Votka u Rusiji je prvoklasna, za pristojnu cenu, ponesi koliko mozes kuci, nedostajace ti. Takodje, pij je iz case 0,33 a ne iz shotova, kad si u Rusiji, budi Rus... Ovo ostalo verovatno znas sta sve da obidjes, Puskinov muzej*, stanice metroa, Park Pobede... Ja sam se u Moskvi i Kazanju proveo ko nikad u zivotu, tako da uzivaj.

 

* - koji nema veze s Puskinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

покушавам пластифицирано да ти објасним да је вињак убио више људи него комплетна дискографија Наде Топчагић и да се из тог разлога ЦД сматра безопасним у авиосаобраћају

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Putujem u Moskvu u junu. Pošto sam putujem, po prvi put ću spavati ne u privatnoj sobi, već u spavaonici u hostelu. Gledaću da bude četvorokrevetna. Ima li ko kakvih saveta što se tiče vođenja računa o bezbednosti stvari i slično, u toj varijanti smeštaja?

 

I koliko ces placati taj krevet? Pitam jer ne znam da li je povoljnije od ovog.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto stan izdaje lokalac, uvijek ti da fenomenalne tip n tricks gdje otici, sta vidjeti, sto ne bi mogla da saznas ni iz jednog Lonely Planeta, Rough Guidea i sl. Neki ti napune frizider da imas da jedes nesto ujutru, objasne kako se sprema kafa, baca smece, daju ti pinovanu mapu. :D Samo lijepa iskustva imam sa njima. Btw placa se provizija pri svakom rezervisanju, koja nije fiksna i zavisi od toga koliko dana ostajes i koliko listing kosta.

 

Ako ti bude bila potrebna pomoc oko odabira, tu sam!

Edited by Kokopelli
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, godinama putujem preko airbnb-a. Iznajmimo stan, imas kuhinju i sve ostalo sto je potrebno. Mnoooogo bolje od hotela, ako je u pitanju duze ostajanje.

 

Pa da, ali ja idem sam, a i ne ostajem dugo. Uz to, ovo neka periferija, ja bih ipak smeštaj u centru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih dijelila sa nekim nepoznatim sobu, ni da mi platis. Zato sam mislila da ce ti ovo mozda znaciti. Ipak je isti novac u pitanju. A nisam sortirala lokacijski, to mozes i sam. Dobijes kljuc od sobe, ako iznajmis sobu u stanu i imas svu mogucu privatnost + se ne brines hoce li ti sve stvari biti na broju, da ne govorim o lovi i ostalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sobe koje se ne dijele, naravno. Pogledaj malo bolje. Imas kategorije za: djeljive, nedjeljive sobe, stanove. Ovo sto sam ti ja izdvojila je samo sa cijele sobe i stanove. Nema to veze koliko ljudi moze po sobi. Bitno je da izaberes da se ne dijeli ni sa kim i da ubacis u kategoriju da je za jednu osobu. I to je onda tvoja cijena za tu sobu po danu.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

ако је москва у питању, метроом си где год оћеш за 15 мин

Osim ako niej neko zbivanje tipa 9maj ili festival placinki ili karneval vatrometa....onda se 5 miliona ljudi slije u metro u isto vreme pa ga zbog bezbednosti zatvore...Tlapalice, s'o se tiche bezbednosti guzu uza zid i ne saginji se po sapun pa makar ti ispao na ulici.

Dobra stvar je sto ne moras ni da cekas taksi nego dignes ruku kome bilo pa placas po dogovoru.

Edited by Vresište

Share this post


Link to post
Share on other sites

ако је москва у питању, метроом си где год оћеш за 15 мин

 

To ako si u zoni metroa. Ali ako je neki pičkovac u pitanju, treba ti i do metroa da se malo klackaš. Uz to, moram da mislim i na ono veče kad se budem vraćao sa Kinga. To će biti kasno, pred kraj rada metroa, pa je zajebano ako sam na periferiji.

 

@Vresište, hvala na sevtu, navikao sam već u BG da držim guzu uza zid. Taksi ne koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pa, Macko, tako ti je u svakoj arapskoj zemlji, to cimanje za rukav, moljakanje da kod njih kupis i sl. Nemoj da ti to upropasti put. Previse je trivijalno. :D

 

A sto se tice prljavosti, ostali gradovi nisu, narocito ne Marakes i Sefsauen. Kazablanka jeste, mozda i najvise, narocito kad krenes da se setas kroz medinu. Fez tu i tamo, moderan dio grada je cist, medina je prepuna svega i svacega, pa ostavlja utisak haosa, ali nije prljavo.

 

A ti zapela za Tangier, kao da je najreprezentativniji marokanski grad. Tu najmanje Maroka ima jer vlada mediteranska atmosfera. Idi juznije! Ne znam koliko imas vremena, ali ako polazis odatle, moj ti je savjet da ides ovom rutom: Tangier-Chefchaouen-Fez-(Rabat)-Casablanca-Marakesh. Rabat mozes, ali i ne moras da posjetis. Bitniji su ostali gradovi.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto mi je ovako zabavno da citam ovaj wiki travel.

http://wikitravel.org/en/Somalia

 

Kazu trenutno najopasnije drzava na svetu, u koju mozete da otputujete turisticki... ima dosta interesantnih informacija. Kazu da se na pijacama pored voca i povrca slobodno prodaje i oruzije, gde kalasnjikov kosta oko 30 dolara. I u odeljku gde da prespavate, stoji obavezno imajte pistolj pored sebe. At the risk of sounding like a broken record, the easiest method for staying safe in Somalia is not to go in the first place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...