Jump to content

Tarja Turunen


Elderane

Recommended Posts

Ne znam za vas ali mislim da ova zena obozava pare i slavu,i to u preteranim kolicinama.

Ne znam za tebe, al' ja ne volim pare i slavu u preteranim kolicinama, volim samo pare u preteranim kolicinama. LOLcina!

 

Sta sve necu naci na ovom forumu.. pa ona nema ni P od power.

Ako ne racunamo sto peva NW pesme na koncertima. XD

 

Zar je nije Legacy doveo, ili sam ja nesto ubagovao?

A COB je inace power, ne ne COB je progressive! Mislim... :rolleyes:

Dovode je. 27. oktobra, cini mi se.

 

Moram da priznam da sam bio jako skeptican po pitanju MWS-a iz prostog razloga sto sam pre skidao njena solo izdanja i nisu mi se svidela... Tako da sam ovaj album nabavio tek pre par dana - i mogu vam reci da je super! Bas mi se svidja. Lepo slusljivo stivo. Za razliku od novog NW koji mi je sranje totalno.

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, upravo iz razloga o kome govorimo u poslednjih par postova.

 

 

 

Da, ali red bi bio da se modovi dogovore u kome ce da bude tema, i da pozatvaraju ostale. Nije da ne volim Tarju, ali smesno mi je da malo malo pa naletim na novu temu o njojze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

COB, Norther, Kalmah i slicni bendovi se inace vec par godina podvode pod 'novi zanr' zvani Extreme Power (MeloDeath+Power / Thrashy prizvuk eventualno ). Tj sve mekshe / melodicnije od Gotheburg-a se podvodi pod to. Sad pocnite da pametujete kako zanr nije bitan pa onda mozemo i Mayhem na Heavy posto je sve to samo (heavy) metal :mrgreen:

 

Tarja takva kakva je, sta god zanrovski bila ima veliki problem sa novim albumom, a to je da nema hit. Pre dva dana sam opet dva puta za redom preslusao ceo album, i ne secam se ni jedne jedine pesme, secam se samo dela refrena i to ono ' I Walk Alone' i to samo zato sto mi pesma upala u oci zbog ocigledne koincidencije sa spletom dogadjaja... Anywayz svratih ovde da vidim kako ide prodaja karata za Tarju i vidim sta vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

COB, Norther, Kalmah i slicni bendovi se inace vec par godina podvode pod 'novi zanr' zvani Extreme Power (MeloDeath+Power / Thrashy prizvuk eventualno ). Tj sve mekshe / melodicnije od Gotheburg-a se podvodi pod to. Sad pocnite da pametujete kako zanr nije bitan pa onda mozemo i Mayhem na Heavy posto je sve to samo (heavy) metal :mrgreen:

 

Tarja takva kakva je, sta god zanrovski bila ima veliki problem sa novim albumom, a to je da nema hit. Pre dva dana sam opet dva puta za redom preslusao ceo album, i ne secam se ni jedne jedine pesme, secam se samo dela refrena i to ono ' I Walk Alone' i to samo zato sto mi pesma upala u oci zbog ocigledne koincidencije sa spletom dogadjaja... Anywayz svratih ovde da vidim kako ide prodaja karata za Tarju i vidim sta vidim...

Ipak je to blize death-u, nego power-u ako cemo da pametujemo kako je zanr bitan, a onda bi, jelte, ti bendovi trebalo da budu na death podforumu, zar ne? :mrgreen: Inace kod zanra je bitno i o cemu se peva, a ne samo muzika, tako da je COB definitivno death... Al' nebitno. Mislim ako je NW power, a i Helloween je power, a ovi bendovi veze nemaju jedan sa drugim toliko o zanrovima... Ipak njih smisljaju kriticari, jer im je potrebna klasifikacija.

 

A NW ima hit?! Meni ovo novo sve sranjkasto... Mislim Bye Bye Beautiful... WTF?! Nize ne mogu pasti koliko je pesma jadna, a spot je tek... Mislim nisam ja Tarja-lover, ono kao boli me q*** za nju i za svadju sa ostatkom NW, al' pesma je jadna sama po sebi. Al' dobro meni je i Once njesra, samo Once ima bar 2 pesme koje su mi OK. Zapravo priznajem samo prva tri albuma, al' i CC moz' da prodje... E, Marco ih izgleda upropastio... :)

Damned And Divine se meni izdvojila kao hitic. Nema nekog prevelikog hita istina, al' je album jako jako slusljiv za razliku on novog NW-a koji zvuci ko da u bendu peva trinaestogodisnjakinja... Morali su uzeti neku zensku sa upecatljivijim glasom.

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

COB, Norther, Kalmah i slicni bendovi se inace vec par godina podvode pod 'novi zanr' zvani Extreme Power (MeloDeath+Power / Thrashy prizvuk eventualno ). Tj sve mekshe / melodicnije od Gotheburg-a se podvodi pod to. Sad pocnite da pametujete kako zanr nije bitan pa onda mozemo i Mayhem na Heavy posto je sve to samo (heavy) metal :mrgreen:

 

Zanr je nebitan vazan je kvalitet muzike. To zashto COB, Norther , Kalmah i slichni bendovi nisu Melodeath je u tome zato shto oni u sebi nemaju ni M od melodeath. Jer jedino sto njih povezuje sa Melodeathom je krestanje i nish' vishe. Zato je najlogicnije da se ove grupe klasifikuju kao Extremni Power metal , jer oni u sustini jesu Power metal , sa vokalom koji kreshti.

 

Ipak je to blize death-u, nego power-u ako cemo da pametujemo kako je zanr bitan, a onda bi, jelte, ti bendovi trebalo da budu na death podforumu, zar ne? :mrgreen: Inace kod zanra je bitno i o cemu se peva, a ne samo muzika, tako da je COB definitivno death... Al' nebitno. Mislim ako je NW power, a i Helloween je power, a ovi bendovi veze nemaju jedan sa drugim toliko o zanrovima... Ipak njih smisljaju kriticari, jer im je potrebna klasifikacija.

 

To za lyrics nezelim ni da komentarishem . Kad bi power grupa napisala neki "krvolochan" tekst odma bi spadala pod Death metal. Jel?

 

Jedini hit je I Walk Alone, ali šta ima veze, mnogi progressive metal bendovi nemaju nijedan hit, pa toliko ljudi kuka da ih vidi uživo.

 

Sta je zapravo HIT? Hit pesma je pesma koja je dobra valjda ili dopada se vecini slusalaca. Pa ako je tako neki progresivni bendovi imaju cele albume hitove, nemozes nijednoj pesmi da kazes da je losha. Pa ti onda posle toga reci nekim ljudima da neplachu da ih vide uzivo. XD

 

Uglavnom ja lichno mislim da prava snaga dosta progresivnih bendova lezi u zivom nastupu.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupas, decace, lupas...

Sve se moze relativizovati.

Nisam rekao da je sve u tekstu, al' ima i toga, pa navedi mi neki black metal bend koji ima tekst "ptice cvrkucu i sunce sija", a da jos pri tome peva zena clean vokalom... Jel kapiras poentu? Ima i u tekstu i u muzici i u nacinu pevanja. Al' klasifikovanje jeste glupost sama po sebi. I ti bombasticni nazivi zanrova, ej cuj "Extreme Power"... Mislim... Ima i Opeth death momente, pa ih ja vise svrstavam u prog. Sve je to relativno. A to "ovo necu ni da komentarisem" je vec komentarisanje... I, jebem mu misa, pise se NE MOZE. Osnovna skola...

EDIT: I da - kad kazes "ja licno mislim", ne nelicno mislis?! Ovo licno ti je cist visak, al' OK je ako si hteo to da naglasis, ali onda je, opet, ovo "ja" cist visak...

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupas, decace, lupas...

Sve se moze relativizovati.

Nisam rekao da je sve u tekstu, al' ima i toga, pa navedi mi neki black metal bend koji ima tekst a da jos pri tome peva zena clean vokalom... Jel kapiras poentu? Ima i u tekstu i u muzici i u nacinu pevanja. Al' klasifikovanje jeste glupost sama po sebi. I ti bombasticni nazivi zanrova, ej cuj "Extreme Power"... Mislim... Ima i Opeth death momente, pa ih ja vise svrstavam u prog. Sve je to relativno. A to "ovo necu ni da komentarisem" je vec komentarisanje... I, jebem mu misa, pise se NE MOZE. Osnovna skola...

EDIT: I da - kad kazes "ja licno mislim", ne nelicno mislis?! Ovo licno ti je cist visak, al' OK je ako si hteo to da naglasis, ali onda je, opet, ovo "ja" cist visak...

 

Mislim neces valjda da ocenjujes da je dobar onaj tekst koji ima u sebi "ptice pevaju sunce sija itd". Sto se tice celan vokala i zena ima ima kolko oces u Blacku evo poslusaj Dimljenog Purgera. Uglavnom znam da u Death metalu prevladjuju Gore tekstovi a u Blacku okultni, ali ima i grupa u istim tim znarovima koji pisu veoma inteligentne tekstove koji nemaju veze sa gore pomenutim. :)

 

I da Opeth nema death momente Opeth je death metal. Tako jest najlogicnije meni da se kaze da je Opeth Progresivni Death metal , zasto? Pa da nema clean vokala(mada ovo nishta neznachi) i onih progresivnih promena rifova i brzine muzike, Opeth bi bio Death metal. Kada pitash Mikaela sta svira Opeth on ce reci ili Death metal ili ce reci Death metal sa uticajem progresivne muzike iz 70-ih i 80-ih. Ali meni isto zanrovi nisu vazni, ali eto ne volim kad neko uzme neku grupu "pod svoje" . Npr. ja volim power , ali ovaj Extreme Power metal mi je bash bzvz. nemogu da ga slusham. A dok mi je isto Melodic Death metal najomiljeniji pod-zanr u metalu. Zato kazem vazan je kvalitet a ne zanr, ja licno mogu da slusam od rocka do brutalnog death metala ako mi se dopadne kako oni to sviraju. :)

 

A za ovo jbg. nisam hteo da komentarishem ali sam na kraju odgovorio, to ti je to kad ne znash sta oces sa sobom XD. I za ovo "Ja" , pa da hteo sam da naglasim ali eto slucajno se ubacio vishak , jer nebi voleo sad neko da mi dodje i kaze to nije tacno, Progresivni metal bendovi smaraju.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...