Jump to content

Delain


Apeiron

Recommended Posts

Cuo neko ovo? Skoro pa fenomenalan gothic metal sa svakojakim elementima, komercijalnije orjentisan i fenomenalno produciran. Album Lucidity (RoadRunner) i single See Me In Shadow mnogo su dobri.

 

A tek gosti...

 

Lucidity is the impressive debut album of Delain, a unique gothic rock project initiated by (ex-Within Temptation) keyboardist Martijn Westerholt. He has surrounded himself with a number of extremely talented musicians such as Finnish bassist Marko Hielata (Nightwish, Tarot), guitarist Jan Yrlund (ex-Lacrimosa) and Norwegian vocalist Liv Kristine (ex-Theatre of Tragedy, Leaves' Eyes). A number of renowned Dutch rock musicians contributed to the project as well: singer Sharon den Adel (Within Temptation), guitarist Ad Sluyter (Epica), drummer Ariën van Weezenbeek (God Dethroned), singer George Oosthoek and guitarist Guus Eikens (ex-Orphanage). Delain has room for new talent as well: the young and relatively unknown singer Charlotte Wessels (ex-To Elysium) contributed most of the vocals on the album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti to mene poprckujes, a? :) :) :)

 

Ne znam, ovaj bend mi deluje kao klasican female fronted wanna be original bend.. ima dobrih momenata, ali onda u jednom momentu svaka pesma pocne da lici na ovu drugu i jebi ga onda..

Inace lep spisak ljudi, svi su oni manje vise uspesni u svojim bendovima, ali ovde jednostavno... knjak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pa, moze svasta u zvuku da se cuje. Pljuvanje po Within Temptation je idiotluk, jer su oni temelj ovog zanra prakticno, i danas sta rade sa onim silnim orkestrima i horovima, ostali mogu da se sagnu i da im... zna se vec sta. To sto su se okrenuli komercijalnijim strujama, druga je stvar, ali i tako nikad ni nisu stremili undergroundu.

 

Nekoliko pesama na Delainu bas lici na Within Temptation. Nightwish, Lacuna Coil... sve se to cuje. Ali pesme su dobre, hiticne, vokalna sekcija odlicna, i to je to. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Jedna od mojih omiljenih pesama, ali je spot totalno kucna varijanta. Pokupili live snimke i sve to spojili...Ne znam, nisam odusevljena spotom, ali smatram da bi domaci organizatori koncerata mogli da obrate paznju na ovaj bend. Vredelo bi ih videti na nekom od letnjih festivala.

 

Za razliku od pomenutog, ovaj spot je odlican:

Scenario, kamera, fotografija- sve je super.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj spot je definitivno bolji :da:

Glupo je sto se na spotu Gathering ne pojavljuje nigde Marco (ja ga bar nisam videla), ipak je to i njegova pesma... Nisam videla ni da je nastupao uzivo negde sa njima, za razliku od Sharon Den Adel i Liv Kristine...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je i sam bend smisljen kao projekat, ali je zbog potraznje publike prihvatio i uzivo da nastupa. Isto tako, na koncertima Within Temptation nigde ne peva Keith Caputo u pesmi What Have You Done. Lako je otpevati i odsvirati ono sto dozvoljavaju ljudski resursi, a ostalo ide sa matrice i svi na kraju zadovoljni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj bend nema trunke originalnosti. Slušala sam ih neki period, dala sam im šansu, ali njah.

Riba ima fin glas. Realno, takvih vokala danas možete svugdje naći.

Within Temptation je za njih izmislio pojam Gothic Metala.

Sve u svemu, meni čak i ispod prosjeka...

"No compliance" je OK, ima čvrstinu, ali jedna lasta ne čini proljeće. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Eh, eh, sve ekspert do eksperta. A sta je to sto je originalno i jos necuveno/neobjavljeno? Ili neka teska progresiva razumljiva samo onima koji su je napravili, ili neki etno metal iz Kazahstana.

Ovo je prihvatljivo za slusanje i naravno, muske vokalne deonice su sjajne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...