Jump to content

Delain


Apeiron

Recommended Posts

S obzirom na ovakve konstatacije ja bih volela da ti napises sta je po tebi female fronted metal bend koji bi zasluzio paznju i koji mozes svrstati u nesto novo, vokalno kvalitetno i prihvatljivo?

U poredjenju, na primer, sa Forever Slave, koji su takodje imali priliku da se kao predgrupa pokazu srpskoj publici, Delain je nenadmasiv. Ali dobro, mozda je to moj subjektivni dozivljaj.

 

 

Тај Forever Slave је једно велико срање.

 

 

Што се тиче Delain-a, то што Шарлот добро изгледа је само један + на комплетан утисак о њима. Нисам чуо оригиналан бенд са женским вокалом још од појаве Nightwish-a и Arch Enemy-ja и Astarte-a са екстремне стране, али то не мења чињеницу да је бенд добар.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan bezlicni komercijalni bend. Bled utisak,sve pesme slicne, po sablonu...Vokalne mogucnosti pevacice-sasvim prosecne. Ako je nekome privlacna, to neme veze sa muzikom.

 

Jebiga, Simona se tako progurala, ajmo sad svi, tako to ide. Dokaz za to je da sam vise bio koncentrisan da sto socnije uslikam tu cicu sto peva nego da ih cujem kako zvuce.

S obzirom na ovakve konstatacije ja bih volela da ti napises sta je po tebi female fronted metal bend koji bi zasluzio paznju i koji mozes svrstati u nesto novo, vokalno kvalitetno i prihvatljivo?

 

Unexpect?

Тај Forever Slave је једно велико срање.

 

 

jes vala sranje, jesu li oni bili predgrupa Kamelotu bese?

Edited by stormtrooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me neko ne shvati pogrešno, nemam ništa protiv kad neki bend kopira drugi, kao što radi Delain sa Nightwish-om. Ali, fora je u tome da pravi dobre pesme, da bude Nightwish+, a ne Nightwish-. Jednostavno, kod Delain-a nema nijedne pesme koja bi mogla imati veličinu pesama kao što su Elvenpath, Tutankhamen, Wishmaster, Ever Dream, Slaying the Dreamer... Kopiraju i drugi bendovi nekog, ali prave dobre pesme. Recimo, Aria dobrim delom kopira Maidene, ali ima jače pesme i albume od Maidena. U sličnom odnosu je i Primal Fear prema Judas Priest-u, ili At Vance prema Malmsteen-u.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, Simona se tako progurala, ajmo sad svi, tako to ide. Dokaz za to je da sam vise bio koncentrisan da sto socnije uslikam tu cicu sto peva nego da ih cujem kako zvuce.

Pa tvoj je problem sto si se napalio kao mladi majmun :P

Meni se bas jebalo za nju kako izgleda bilo mi je glavno da cujem muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu drugaricu, ista ova riba iz Delain-a. :D Aman identicna. :haha:

I moja sestra jako lici na Charlotte, pa ako ima raspolozenih, mogu da vas upoznam. E sad, cinjenica je da ce se uvek vise paznje obracati na lepu pevacicu nego na neku ruznu (eto primer Marije Serifovic, ima glas ali ne i pojavu), a kako vidim, Holandjanke su zaista u evropskom vrhu (Epica, Within Temptarion, Delain)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto vi samo gledate Charlotte (ili Simone) je vasha stvar ... Ja bi oba benda tj Delain i Epicu mogao da SLUSHAM stalno, imam gomilu originala njihovih, i zapravo "April Rain" i "Divine Conspiracy" su mi medju najboljim albumima ikada, i recimo da su mi mnogo iznad nekih Nightwish pesama ..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Укомплетирао сам дискографију, са свим сингловима и осталим чудима. Него, је л' се само мени чини или је Amenity у ствари првобитна верзија Silhouette Of A Dancer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto vi samo gledate Charlotte (ili Simone) je vasha stvar ... Ja bi oba benda tj Delain i Epicu mogao da SLUSHAM stalno, imam gomilu originala njihovih, i zapravo "April Rain" i "Divine Conspiracy" su mi medju najboljim albumima ikada, i recimo da su mi mnogo iznad nekih Nightwish pesama ..

 

Potpis i pechat. Delain objashnjava kao bend.

 

@Narsil - mislim da da. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

a kako vidim, Holandjanke su zaista u evropskom vrhu (Epica, Within Temptarion, Delain)....

Sto se tice tih pevacica, jesu u evropskom vrhu, al' sto se tice ostalih Holandjanki, nisu bas ni lepe ni zgodne. Uglavnom ciste suprotnosti tome. :haha:

Vidjala po slikama, a videla i uzivo (iako nisam bas mnogo obracala paznju na devojke). Muskarci su im daleko lepsi, a i moz' za svaku devojku po nesto naci. :mrgreen:

 

 

Nego, sto se tice Delain-a, super je bend. Ja inace ne slusam nesto puno bendova sa zenskim vokalom, al' oni su mi zaista dobri.

Svidjaju mi se pesme na kojima gostuje Marco. The Gathering, na primer, je sjajna. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

We've got some big news; Recently we started working on our new third album, which we hope to release this year. Together with Roadrunner we are working on extending our cooperation, and together we're aiming for bigger, better, and heavier then ever before. An external producer, a real orchestra, and much more exciting stuff will be involved. We will work more extensively on Delain during this process, and we are very much looking forward to it. We will keep you informed with moviesamples and blogs.

 

However because of Delain's development the last couple of years it's becoming more time-consuming for all of us. That's why our band mate Rob has decided to leave the band later this year. You can find his comment here on his myspace. We will communicate more about his departure and his last show later on. Together with Rob we are already organizing his replacement. If you are also interested to audition you can contact us here.

 

edit: izvinjavam se za dupli post, nisam video da je moj post bio poslednji.

Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...