Jump to content

Children Of Bodom


Geozee

Recommended Posts

Guest Шејтанов Чобан

Шта је онај мелез урадио кад му толико претите линчом?

:haha:

Иначе албум је срање,Хејтбридер је Бодом који волим.

Ово не вреди ни пишљива боба

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se desilo ljudima koji su sa 18 godina imali super ideje? Za prvi album nisu imali para da snime bar 8 pesama, a imali su ideje za 3 albuma. Vidi sad? Odradjivanje najobicnije. Rekao bih da su godine ucinile svoje, al imamo primere daleko matorijih chuka koji i dalje izbacuju dobre albume.

 

Nema opravdanja ....

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmmm dobro... Ajmo sad malo ozbiljnosti.

 

Izgleda da sam bio u pravu. Iz nekog kretenskog razloga su na radio stanicama pustali ubedljivo najgore pesme, ali dobro.

Eto, album je preslusan nebrojeno puta, dobro izanaliziran i uspeh je prilicno... velik :)

 

Plasio sam se da ce biti previse polustepenova, 3/4 i ostalih gluposti sa kojim su preterali na BD-u ali dobro je, uopste nije strasno.

RRF je veliki povratak na njihov najbolji i najkompletniji album Hate Crew Deathroll i to me bas posebno raduje.

Stilski, ritmicki, melodicki(manje vise), ali sto je najbitniji onako dusevno, kada uzmes i preslusas ceo album od pocetka do kraja, kazes: Da to je to, to je ta atmosfera.

Ponovo imamo catchy melodije koje ne izlaze iz glave, narocito u refrenima.

Sto se mene tice, prilicno dobar raspored pesama, pa i naziva. Samo eto, ni meni nije jasna gde nestade ta cinjenica da svaki album ima "Bodom" pesmu, al ko da je to bitno... Picke, izdali su hard core ;)

 

O Alexiju necu pisati jer... besmisleno je.

Mnogi su se istripovali da je covek zaboravio da svira gitaru... Da je izbacio sve dobre ideje iz sebe i da ne moze vise da napise Na kraj sela zuta kuca al ono... Opet je pojeo i usrao se svima u zivot.

 

CoB i jeste oduvek bio poseban zbog Warman-a i cele njegove uloge koja mu se ovim albumom potpuno vratila. Njegove molodije ovaj put potpuno nadopunjuju ovog gore navedenog ludaka i prilicno su neobicne za njega ali tako savrsene!

Vratile su se cuvene solo deonice, tepisi su ovaj put ukraseni drugacijim bojama koje ranije nismo imali prilike da cujemo.

 

Mozda i najbitnija stav je Henkina uloga :) Covek je konacno dobio svoj prostor za bas! Predrkan je neko inace, cujes ga vrlo jasno, vise ne sluzi samo kao potpora vec je prilicno nezavistan sto se najbolje cuje u Shovel Knockout-u.

 

Da se ne lazemo, vecina ovih stvari je velika zasluga Matt Hyde-a koji im se pokazao kao fantastican potez! Oseca se da ceo ovaj album nije njihov suv proizvod, covek im je upravo uneo tu notu kojom im nije dao da idu ni ovamo, ni onamo. Taman u sredini gde su bili u doba HCDR-a.

 

Not my funeral... Ime koje savrseno odgovara, pesma sjajna, perfektna za uvod.

 

Shovel Knockout, cisto da bi pokazali da Kissing the shadow ili ChokeHold mogu da naprave kad god im se digne :)

 

Pokusao sam da nateram sebe da mi se NE SVIDE npr Ugly ili Cry For The Nihilist jer su to realno najslabije pesme na albumu medjutim, nisam uspeo. Imaju manjak te duse o kojoj sam govorio ali opet su dosta kvalitetne.

 

Itd itd itd itd itd itd.... :)

 

Relentless Reckless Forever je drugi ili treci album CoB-a po kvalitetu, definitivna pobeda ove godina, sta god uradili IF ili Arch Enemy tako da... Srecni smo :)

 

Zdravstvujte pravoslavci :pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Album je jedno sasvim fino iznenadjenje. Sama cinjenica da nije najgori album Bodoma do sada je iznenadjenje za sebe, ali osim toga, stvarno ima sta dobro i da se probere na albumu. I kad kazem dobro, mislim na prve tri pesme (s tim sto me na RTHAB strasno nervira onaj madafakin break i refren je inace ocaj, tako da...mozda samo prvi minut i po od ove pesme :haha:).

 

Onda...krece klasicno Bodom cinguljanje koje cu vrlo brzo zaboraviti kao i 98% materijala sa poslednja dva....od naglo lose od ocajno nazvane i vrlo neinteresantne PMS (hahah...pms), preko pedestrian naslovne, ocajnog pokusaja "singl-pesme" u WIWI...Ugly nije losa, lepe speed deonice, trudi se, "Nihilist" jos manje truda, a ima pokoji zanimljivi deo...

 

Cini se da Alexi vec drugi album zaredom pokusava malo da vrati black-ocu kod vokala, nek' samo nastavi, ali mogao bi pre svega malo klavijature i atmosferu da vrne, i da i konacno potpuno batali chugga-chugga riffove i ta sranja, i da konacno izda nesto stvarno vredno Bodom imena, a tako necega nema evo vec 10 godina.

 

6.5/10

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...