Jump to content

Дневне новине


kuruz

Recommended Posts

Ало! је квлт, за 9 динара 16 страна, добијеш укупно једну страну куцаног текста и пола киле папира. :)

 

Данас је исто смеће као и Геј92.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, majku mu, aj mi reci sta to "Danas" nudi po pitanju kvaliteta? I koja je svrha postojanja tih novina? Jednostavno pustis B92 i to je to.

 

 

Pa, to ti je ono, kad uz prvu jutarnju kafu hoces da procitas novine, i ne zelis da buljis u TV ili monitor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O ovoj temi necu da se izjasnjavam jerbo cu ispasti pristrasna jer radim u sportskoj redakciji ( jedan dnevni list) ali znam da bi mnoge kolege 'dale bulju' da mogu da se ubace kod nas, prvenstveno zbog sjajne, pismene ekipe i solidne kinte...

 

 

Hvala Bogu da negde ima pismena sportska redakcija, jer, kazem, kad vidim onaj Sportski zurnal, dodje mi da naredim da sve te novinare vrate u prvi razred osnovne.

U sustini, najbolje je raditi u pisanim medijima, jer odes na dogadjaj, kad se zavrsi sednes, napises, pregleda ti tekst lektor i urednik i mozes kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trećina studenata novinarstva na FPNu se pali na sportsko novinarstvo, što je po meni čist oksimoron... Sportski novinari treba da budu srednje pismeni, inače će početi da filozofiraju o sportu, a sport je jedna od najbanalnijih i najlakših stvari u novinarstvu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pre izvesnog vremena su dnevne novine pocele opasno da me iritiraju.

Dovoljno mi je kada na naslovnoj strani vidim udarnu vest o tome ko je prdnuo ili pokazao kitu u "Velikom bratu", pa da mi propadne dan :puke:

 

Informacije uglavnom pokupim na netu.

Toга нема у Политици.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa s obzirom da sam u srednjoj na po duze vreme citao i Glas i Novosti i Blic a Politiku povremeno ,otprilike trazio ko ima najbolje dopisnike iz unutrasnjosti :) ,mogu reci da sam ostao na Blicu .Prve dve su otvoreno dinastijske ,sredstvo za obracun i slicno dok je Politika previse sterilna a ja da bi zakljucivao o necemu moram da imam i neki uvid u psihu onog koji je pisao tako da je Blic ispao nekako zlatna sredina ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U poslednjem broju NIN-a interesantan jedan članak o ozloglašenom Spisku zabranjenih knjiga, ukinutom 1965:

 

sva dela Žan Pola Sartra nalaze se u njemu

 

Čiča Tomina koliba je trebalo da uđe, zajedno sa Vinetuom, u istu, jer (parafraza): prva propagira revoluciju, a druga panteizam i-ili mnogoboštvo.

 

Međutim, iz (ne)razumljivih razloga, Mein Kampf nije bio kandidat.

 

Pročitajte...dobar je NIN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bogu da negde ima pismena sportska redakcija, jer, kazem, kad vidim onaj Sportski zurnal, dodje mi da naredim da sve te novinare vrate u prvi razred osnovne.

U sustini, najbolje je raditi u pisanim medijima, jer odes na dogadjaj, kad se zavrsi sednes, napises, pregleda ti tekst lektor i urednik i mozes kuci.

 

 

Prica se da je Zurnal puk'o, ljudi beze odatle... ne samo zbog kinte. Ne znam detalje, nisam se nesto interesovala al' cula sam to nedavno, kad sam bila na mecu sa Poljskom i to bas od lika iz Zurnala...

Mada, nisu tamo bas svi nepismeni... ako nista drugo, trude se. Naslovi su im za medalju :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se shokirao kada sqam video kako rade neke novine kod nas. Nisam mogao da verujem dok nisam video sopstvenim ocima da u Vecernjim Novostima prelom rade ne u kvarku, vec pomocu selotejpa!!!! Znaci bruka!!! Kao u vreme Dositeja Obradovica :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Е не могу да верујем - СОЊА ЛИХТ ПРЕДСЕДНИЦА УО "ПОЛИТИКЕ"!

Пу!

Sonja Liht, predsednica Beogradskog fonda za političku izuzetnost, izabrana je za predsednicu Upravnog odbora "Politike" a. d. na konstitutivnoj sednici tog tela.

 

Ovu dužnost u prethodnom mandatu obavljao je Emir Kusturica, dok Matija Bećković nije dao saglasnost da bude kandidat za novog predsednika Upravnog odbora. Kako se navodi, Liht je izabrana na predlog Gorana Markovića i dr Slobodana Markovića.

Potpredsednici Upravnog odbora su Jovan Simić, zastupnik državnog kapitala u "Politici" a. d. i Predrag Mihajlović, zamenik predsednika "Komercijalne banke", koji je već obavljao ovu dužnost.

 

Rad novog Upravnog odbora nastavljen je prvom redovnom sednicom na kojoj je razrešen dužnosti generalni direktor "Politike" a. d. dr Zoran Vacić (od 18. jula), a za v. d. generalnog direktora, najduže na tri meseca, postavljen je Milorad Gušavac, koji ima dugogodišnji staž u "Politikinoj" kući. Do tada bi Upravni odbor trebalo da na ovu funkciju dovede menadžera koji bi mogao da unapredi rad "Politike" a. d.

 

Imenovani su i novi predstavnici "Politike" a. d. u Skupštini "Politike novine i magazini" - Jovan Simić i Branimir Dimitrijević (umesto Kusturice i Milana Parivodića). Treći član je Predrag Mihajlović.

Na kraju sednice Goran Marković, filmski i pozorišni reditelj, povukao se iz Upravnog odbora "Politike" a. d, sa obrazloženjem da ne želi da učestvuje u dramatičnim odlukama sa kojima nema nikakve veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ehnovinariws8.jpg

 

Za one kojima nije jasno u cemu je grska ( osim sto pise ,,vazuhoplovnog'' ) , evo teksta sa wikupedie :

 

Momčilo Moma Stanojlović (1916-1943) predratni pilot, zamenik komandanta Treće proleterske (sandžačke) NOU brigade i narodni heroj Jugoslavije.

...

Vazduhoplovni zavod oružanih snaga Republike Srbije u Batajnici nosi njegovo ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Политику или вечерње, недељом обавезно Политику. Оно што никада не бих купио је Блиц.

Политика еспрес је угашена јер нема потребе да једна кућа издаје два дневна листа, а и рото-папир је много поскупео (Maтроз у дуговима, стечај, ово, оно, не знам да ли је продат).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Политику или вечерње, недељом обавезно Политику. Оно што никада не бих купио је Блиц.

Политика еспрес је угашена јер нема потребе да једна кућа издаје два дневна листа, а и рото-папир је много поскупео (Maтроз у дуговима, стечај, ово, оно, не знам да ли је продат).

A imalo je potrebe 30 god (pretpostavljam da najmanje toliko postoji) ? Koncepcija te dve novine je bila totalno drugacija. Nije se zvala dzabe "ekspres". Ja pretpostavljam da je opala potraznja zbog ovih suvise napadnih i ekspresnih medija ...jebiga trziste. Inace u Politici sam uvek (do pre 4-5 god), sa uzivanjem citao rubriku "svetska privreda i finansije"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е не могу да верујем - СОЊА ЛИХТ ПРЕДСЕДНИЦА УО "ПОЛИТИКЕ"!

Пу!

 

Pa zar ta JEvrejka? Ne samo što je Jevrejka, već izgleda i zvuči ko neka žena-žaba. Mogli su i Natašu Kandić....

 

Ja čitam Press, a i Glas nije loš. Press je pre bio kao Kurir - totalno žuto smeće, al sad može da prođe i te kako.

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

A imalo je potrebe 30 god (pretpostavljam da najmanje toliko postoji) ? Koncepcija te dve novine je bila totalno drugacija. Nije se zvala dzabe "ekspres". Ja pretpostavljam da je opala potraznja zbog ovih suvise napadnih i ekspresnih medija ...jebiga trziste. Inace u Politici sam uvek (do pre 4-5 god), sa uzivanjem citao rubriku "svetska privreda i finansije"

Јеби га, Политика је била за озбиљније људе (озбиљнији текстови), а Експрес је био фазон ових бесплатних "24 сата", кратке, агенцијске вести. Сад нема сврхе, а и конкуренције колико хоћеш (реално, једине озбиљне новине су Политика, Данас и делимично ВН, ово остало је смеће).

Баш то, потражња опала, није се имало рачуна. Мени се чини да су Вечерње средином осамдесетих излазиле у два издања, јутарњем и вечерњем. Ти си пар година старији па се можда и сећаш, ја нисам сасвим сигуран.

 

Иначе, од тренутка кад сма почео релативно редовно да купујем (или читам на Нету) штампу, то је ишло овим редом - Наша Борба, Телеграф, Глас Јавности веома, веома дуго, а од пре пар година ВН или Политика.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...