Jump to content

Igračke iz vašeg detinjstva


shtuckensyglieben

Recommended Posts

klikeri

Taj rad. Ne verujem da danas klinci uopste i znaju sta je to. Ja sam kao mali skoro non stop slobodno vreme provodio napolju.

Danas klinci sve vise vremena provode unutra, igrice ovo ono, to generalno ne valja.

Dobro je poznato da je u US of A veliki procenat njih prekomerno debeo i sa tendencijama ka asocijalnosti, sto delom i jeste posledica toga.

Kad se tome doda uticaj medija na psihu u razvoju, a zna se kakvi su mediji, dobija se recept za potencijalnu katastrofu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Za to sam bio specijalista. :haha:

:D

 

hahahahaha... meni je tetka iz nemacke odavno jos kupila lego kocke i prvi put sam ih sve do jedne izgubio. a one kasnije sam nekako uspeo da sacuvam. negde po tavanu su mi, jebem li ga. lego kocke kult najveci. ono slusas price o njima kako su one mnogo kul i bolje od ovih sto smo se igrali sa njima, one sa buvljaka...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam ja neki, bar sam im'o :D Jel' o Segi pijacarki rec? Tacno cu kad dodjem kuci naci moju Segu i igrati ono gadjanje patki  :haha: Kultna konzola.

 

Inace, kad smo vec kod igracaka, ja imao brdo tih ''chilaca'' kako sam ih ja zvao, pa sam ih deliu u ''klubove'' pa igrao fudbal sa njima, a lopta bila ping pong loptica  :haha: Joj kad se setim, good old times  :smile:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lukovi, strele, drveni macevi, plasticne puske i pistolji, pracke... automobilcici, plasticni vojnici... Ma kod bake i dede na selu smo zdravo ziveli :mrgreen: Nije bilo toliko do igracaka koliko do igranja, sami smo pravili puske i maceve, 'tajne' kuce, gadjali se blatom i snegom, jurili se po sumi, krali voce.

Zalim ovu gradsku decu koja ne znaju ni na drvo da se uspentraju, ceo zivot na betonu, smotana i smorena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 12 years later...

Je l' imao neko italijanske gumene figurice, Robo Monsters su se zvali, nešto kao današnji Gormiti...

Slabo ih ima po internetu, taj neki underground...

Ili npr. Yuyusi plastične figurice male, bile su i žvake i album za sličice iz žvaka... Isto nema po netu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put čujem za to, jel znaš Relju Ilića? Svirao nekada u Fancy Frogs, Klopka Za Pionira i Stray Dogg, on je veliki kolekcionar igračaka, ima čak i muzej istih, možda ne bi bilo loše da cimneš čoveka i da proveriš jer ima sve od Mighty Max do Ninža Kornjača, Mastersa itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, do jaja, svaka njemu čast, al' ne bih se baš toliko cimao... Mada iam ortaka jednog koji mi je diler za polovne Transformerse (ima i svašta drugo, i popravlja igračke, pravi, pravi je Đepeto...), vrv on zna Relju.

 

Evo ih terribili monstri

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...