Jump to content

Longing For Dawn


Recommended Posts

Fantastican funeral doom bend iz Kanade. Album "A Treacherous Ascension" meni je najbolji doom album ove godine.

Imaju zajednicke elemente sa bendovima Night Must Fall, Mournful Congregation (ali depresivniji i beznadezniji),

Doom:Vs (ali sa manje epic elemenata) i pomalo Shape Of Despair (ambient i atmosferic aura).

 

Neko slusao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno neko da otvori temu vezanu za doom bend. Slazem se da su fenomenalan bend, meni licno drugi album bolji (mozda samo zbog produkcije). E sad, sto se tice poredjenja sa ovim bendovima, sta znam, Night Must fall OK, od Mournful Congregation ne postoji depresivniji bend, za Doom:Vs se takodje slazem. U principu svi oni koji vole tipican funeral doom (znaci bendove tipa Thergothon, Tyranny, Mistress of the Dead, Worship, Comatose Vigil i naravno sve sto je do sada spomenuto) bice zadovoljni.

 

LFD treba u oktobru/novembru da odrade svoju prvu evropsku turneju (zajedno sa Funeral) i mislim da u Pragu sviraju pocetkom novembra, pa ko zna, mozda se desi neko cudo i u pravom trenutku budem na pravom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantastican funeral doom bend iz Kanade. Album "A Treacherous Ascension" meni je najbolji doom album ove godine.

Imaju zajednicke elemente sa bendovima Night Must Fall, Mournful Congregation (ali depresivniji i beznadezniji),

Doom:Vs (ali sa manje epic elemenata) i pomalo Shape Of Despair (ambient i atmosferic aura).

 

Neko slusao?

 

Narafski!!! Doombringer mi je rekao za njih! Imam oba albuma, a A Treacherous Ascension na ogiginalu :).

Depresivniji od Mournful Congregation?? A ne!! Mozda mracniji, ali depresivniji ne! :) Sve u svemu, jako dobra bend.

by the way Night Must Fall su VRH!! Samo da poprave produkciju. Doduse nisam slusao novi, ali prva 2 (demo-a) su extra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
Hard, MC je nesto najbolje iz Australije, uz Disembowelment naravno.

 

Ne moze se sve stici, novi Skepticism je bomba, idu na tour sa Pantheistom, kak bi to dobro bilo vidjeti, mozda + Worship :mrgreen:

 

 

:pivopije: :pivopije: :pivopije: :pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

 

p.s.Skepticism / Pantheist / Ophis turneja je zavrshena. Prichao sam sa Kostasom o dolazku u Srbiju, mozhda neshto i bude kad ponovo krenu na pogrebnu turneju ;)

Edited by I Am As Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

LONGING FOR DAWN & MOURNFUL CONGREGATION EUROPEAN TOUR 2009

 

Friday 10 april Rouen,Le Bateau ivre, France

 

Saturday 11 april Rotterdam,The Baroeg, Holland

 

Sunday 12 april Hamburg,Bambi Galore, Germany

 

Monday 13 april Day off/Gig, Travel

 

Tuesday 14 april Tampere, Finland

 

Wednesday 15 april Helsinki, Finland

 

Thursday 16 april Tallinn, Estonia

 

Friday 17 april Riga, Latvia

 

Saturday 18 april Moscow, Russia

 

Sunday 19 april Vilnius, Lithuania

 

Wednesday 22 april Wodzislaw Slaski, Poland

 

Thursday 23 april Prague, Czech Rep

 

Friday 24 april Trnava Art Klub, Slovakia

 

Saturday 25 april Potojna,MCP, Slovenia

 

Friday 01-may SWR festival, Portugal

 

Saturday 02-may Madrid,Ritmo y Compas, Spain

 

 

Pa eto ljudi, najbolje je da odete u Sloveniji na Koncert, taman pada u Subotu...ja nazalost necu fizicki moci tada da odem jer sam sa svojim bendom u isto vreme na Evropskoj turneji...

Edited by banedeathmetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce 11. aprila u Rotterdamu svirati zajedno sa Evoken, Isole i Officium Triste :rockdevil: . Kakva ce to svirka biti jebem ti zivot!!!!!!!!!!

 

Realno kad bih to doziveo, polako ali sigurno bi mi zivot krenuo da gubi smisao.

 

Mournful Congregation

Longing For Dawn

Evoken

Isole

Officium Triste

 

...na jednom mestu? AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

dobar novi album. kvalitetniji od prethodna dva, rekao bih. "Our Symbolic Burial" je jedna od instrumentalno najsnaznijih pesama koje je bend uradio.

inace, ono sto mi kod benda generalno smeta jeste vokal. Stefan veci deo vremena zvuci kao da se dere na nekoga, zbog cega mi njegov growl deluje kao kakav strani element u njihovoj muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...