Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

Tebalo bi da pogledate koncert iz '92. na kom Edi izvlaci lika iz publike, daje mu gitaru i svira sa njim. Iako se cini da je lik prvi put uzeo gitaru u ruke, pretpostavljam da mu je to bio najsrecniji dan u zivotu... I meni bi bio!!! Mislim da imam taj konc na nekom disku, pa ako nekom treba.... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebalo bi da pogledate koncert iz '92. na kom Edi izvlaci lika iz publike, daje mu gitaru i svira sa njim. Iako se cini da je lik prvi put uzeo gitaru u ruke, pretpostavljam da mu je to bio najsrecniji dan u zivotu... I meni bi bio!!! Mislim da imam taj konc na nekom disku, pa ako nekom treba.... :muzicar:

 

haha, vrh koncert, Rotterdam, Holland, ako mislimo na isti, totalni haos.......a evo i sta kazu na fivehorizons.com: Another wild, fabulous Holland show. The video guide really tells the story of this show ... in other words, it must be seen to be believed.

Mike :).........

WARNING: Contains Man-Butt

 

zombie eater, legendarni klipovi! :muzicar:

 

Edited by Krejzi Meri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi, sad ispadoh neka neznalica :D xexe

Ja samo imam drugaciji pristup...drugaciju vrstu ljubavi...:):wub: kad sam ja bila u najvecoj groznici za PJ nije bilo ove tehnike, pa sam mogla da skupljam samo neke daleke odjeke onoga sta su oni radili, a sad sam malkice splasla (al nemojte nikom da kazete pssst :ph34r:

 

ALI HOLE IN STAGE!!!

OVO JE GENIJALNO....prvo bes, bes, bes....onda se mrtav ladan pokloni sa sve onim andjeoskim smeskom...i na kraju se provuce kroz rupu...STA RECI!?! hvala ljudi, hvala... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Intl. Press Academy has announced the nominees for the 2007 Satellite Awards, which acknowledge achievements in film, television, DVD and new media.

The 12th annual ceremony will be held Dec. 16 in Century City, with awards going out in 49 categories.

 

...

 

ORIGINAL SONG

"Do You Feel Me"/Diane Warren, "American Gangster" (Universal Pictures)

"If You Want Me"/Glen Hansard & Marketa Irglova, "Once" (Fox Searchlight)

"Come So Far"/Marc Shaiman, "Hairspray" (New Line Cinema)

"Rise"/Eddie Vedder, "Into The Wild" (Paramount Vantage)

"Grace Is Gone"/Clint Eastwood & Carole Bayer Sager, "Grace Is Gone" (The Weinstein Company)

"Lyra"/Kate Bush, "The Golden Compass" (New Line Cinema)

 

Satellite Award nominations

Edited by Krejzi Meri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ovo sam dobio od ortaka na mail ali sada ne znam da li je to jos aktuelno jer nisam licno video nigde bilo kakvu najavu tako da ako neko ima neku informaciju neka potvrdi ovo:

4. decembra u klubu London (laze teleckog 15) svira Pearl Jam tribute....ja iskreno ne znam za ovaj klub,nego da nije ovo ipak u Novom Sadu??

 

Proverio sam...ipak je ovo u Novom Sadu tako da eto vam zanimacije tog dana vojvodjanski fanovi :)

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

4. decembra u klubu London (laze teleckog 15) svira Pearl Jam tribute[/b]....ja iskreno ne znam za ovaj klub,nego da nije ovo ipak u Novom Sadu??

 

Nije bilo lose, malo je vokal zapinjao, ali zato smo mi bili tu da pomognemo/falsiramo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

"GUARANTEED" NOMINATED FOR GRAMMY

 

"Guaranteed" has been nominated for a Grammy in the "Best Song Written For Motion Picture, Television Or Other Visual Media" category.

 

For the full nomination list visit www.Grammy.com.

The 50th Grammy Awards show is scheduled to air February 10, 2008 at 8pm ET/PT on CBS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha kuul...koje pesme je bend sve svirao? Ovde kod nas su bili neki kvazi tribute bendovi gde se ono sviralo u vr' glave 6-7 pesama PJ-a a i to je bilo lose odsvirano...

 

Daughter, Elderly Woman, Rats, Immortality, Smile(ovde im je pomogao neki stariji Amerikanac, svirao je usnu harmoniku), Given To Fly(ovo je vise licilo na DDub, nego na PJam), I Am Mine, Once, Why Go, Black, Jeremy, Alive, Even Flow, Garden, Porch, State of Love and Trust...

Za mene je vrhunac veceri bio kada im se na bini pridruzio taj Amer(ima covek negde oko 50 godina), a curka pored pita ortakinju:"Da li je to pevac Pearl Jama?"

Edited by Stanko Shkugor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj tribute po set listi deluje znatno bolje nego li ovi iz Bg-a ali opet je to bedno i mizerno za mene.Ako riljas tribute onda treba da prosaras celu diskografiju benda i da nadjes ljude pre svega pevacha koji ce da skine identicno Veddera ili barem priblizno do neke granice a ovde to nije slucaj.Super je to sto se prikljucio taj matorac,kapiram da je bilo interesantno a za tu klinku sta reci hehe....internet i moderna tehnologija su ucinili svoje heh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pogledaš koncert iz Brazila 2005. shvatićeš, čim pogledas imitaciju Vedera od strane neidentifikovanog mladića, i, naravno, čim prestaneš da vrištiš od smeha, da je Vedera nemoguće imitirati, pa ni približno, i da je on SAMO JEDAN. Tako da će ti biti lakše da prihvatiš činjenicu da živiš u zemlji u kojij su odbili PJ zbog toga što šatro Arena nije bila spremna za koncert što se akustike tiče, da bi doveli onog pola čoveka od pola $! I sad smo primorani da ih slušamo po principu "daj šta daš"... Ništa lično... Čovek je u jednom trenutku bio pola metra od mene u Zagrebu... I besan sam što je to morao da bude Zagreb, a ovde dovode kokoške koje pevaju pesme o kišobranima...

:twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pogledaš koncert iz Brazila 2005. shvatićeš, čim pogledas imitaciju Vedera od strane neidentifikovanog mladića, i, naravno, čim prestaneš da vrištiš od smeha, da je Vedera nemoguće imitirati, pa ni približno, i da je on SAMO JEDAN. Tako da će ti biti lakše da prihvatiš činjenicu da živiš u zemlji u kojij su odbili PJ zbog toga što šatro Arena nije bila spremna za koncert što se akustike tiče, da bi doveli onog pola čoveka od pola $! I sad smo primorani da ih slušamo po principu "daj šta daš"... Ništa lično... Čovek je u jednom trenutku bio pola metra od mene u Zagrebu... I besan sam što je to morao da bude Zagreb, a ovde dovode kokoške koje pevaju pesme o kišobranima...

:twisted:

 

...sta da kazem..sve je vec recheno... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz svima

pitao bih vas sve tu

da li ima neko da bih hteo da svoju

mp3 i video (divx i dvd) kolekciju svega sto ima veze sa

pj

podeli samnom, posto ja imam samo Pearl Jam - Live At Phoenix 2000 :(

pa ono ako bi neko stvarno hteo mogli bi da se dogovorimo o nekoj razmeni

posto imam ja svega i svacega

moze na pp ili [email protected]

i ziveo PJ

 

ps. ja na klavijaturama sviram samo PJ i mnogo mi dobro zvuci :) mozda i vi svi jednom to cujete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pogledaš koncert iz Brazila 2005. shvatićeš, čim pogledas imitaciju Vedera od strane neidentifikovanog mladića, i, naravno, čim prestaneš da vrištiš od smeha, da je Vedera nemoguće imitirati, pa ni približno, i da je on SAMO JEDAN. Tako da će ti biti lakše da prihvatiš činjenicu da živiš u zemlji u kojij su odbili PJ zbog toga što šatro Arena nije bila spremna za koncert što se akustike tiče, da bi doveli onog pola čoveka od pola $! I sad smo primorani da ih slušamo po principu "daj šta daš"... Ništa lično... Čovek je u jednom trenutku bio pola metra od mene u Zagrebu... I besan sam što je to morao da bude Zagreb, a ovde dovode kokoške koje pevaju pesme o kišobranima...

:twisted:

 

O kakvom koncertu iz Brazila je rech? Jel o tribute bendu? Ja pricam o tribute bendovima i stojim pri tome da tribute treba da ima i karakter ono show programa gde se ljudi trude da iskopiraju originalni bend sto je vise moguce...po nacinu sviranja,pevanju itd...meni je to trip...no dobro bio bih zadovoljan cisto da odsviraju kako treba i da prosaraju malo diskografiju a ne da se uhvate samo za prva 2-3 albuma...

Sto se tice Arene i PJa to je bolna uspomena za sve nas fanove mada evo sada koncert Smashing Pumpkinsa i nedavno Muse-a otvara neka nova pitanja i nadu za sve nas da ce jos dobrih bendova doci pa tako i Pearl jam samo je pitanje kada ce opet ici na euro turnjeu...pre ove poslednje nisu bili u evropi skoro 5 godina....mnogo je kume :)

Inace svi mi znamo kakav je muzicki biznis,pogotovo kod nas tako da cemo se mi nagledati jos raznih rihanna kisobranchica...

Sa druge strane nema ni organizatora koji hoce da se zauzmu za neki bend....evo sada gledam recimo po meni Queens of the stone age,trenutno najveci rock bend i atrakcija na svetu ne svira kod nas iz razloga sto nece niko da se iscima da ih dovede a postoje slobodni datumi....jbg zato su Hrvati mnogo ispred nas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, brate... scena je sjebana... "mocni tipovi" koji dovode "umetnike" u Arenu ponasaju se kao da je PJ demo bend iz Indije. I smoren sam sto sam u Zagrebu shvatio da ne postoje kompromisi... Sad ne mogu uzivo da slusam nista osim samog PJ. Ali ako budes dokon svrati 26. u Dangubu... sviraju Stringsi. Iako njihovo izvodjenje nije imitacija, imaju do jaja energiju... Jer Bogdan zna da nije Veder i onda se ne trudi da bude po svaku cenu... Tako da jedino njih mogu da slusam i da mo bude ok!!! PREPORUCUJEM!

:opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...