Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

pa nemam bas mnogo toga ali ko je voljan da razmenjuje stvari tu sam

dakle:

 

single video theory divx

live at the garden divx

mtv unplugged divx

live at milano 92 divx (rare) odlican!!

touring band 2000 divx

video collection (svasta) divx

E,majstore, OCAJNICKI mi treba Live at the Garden na DivX-u!!! A i taj Milano mi deluje zanimljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pesma "Jeremy" je inspirisana istinitom tragedijom.Sesnaestogodisnji Jeremy opisan kao usamljenik, stavio je sebi u usta Magnum 357 i u 09:45 ujutru se ubio pred ucionicom punom svojih skolskih drugova.To se dogodilo u srednjoj skoli u Ricardsonu u koju je Dzeremi(koji je inace isao na terapiju)bio prebacen iz Dalasa.

Dzeremi se prethodnog dana nije pojavio u skoli, i nastavnica mu je rekla da ode kod direktora po svoj upisni karton.Dzeremi je izasao iz ucionice, ali umesto da ode kod direktora, vratio se ubrzo sa pistoljem, stao na sred ucionice i rekao:"Gospodjo uzeo sam ono sto hocu", a onda pucao sebi u glavu.Samoubistvo se odigralo toliko brzo da niko nije mogao da ga spreci.Nastavnica se u skoli prislonila uz zid, a deca su joj pritrcala.Ispostavilo se da je cedulja koju je Dzeremi dao jednom drugu u stvari oprostajno pismo.Neko iz razreda je rekao za lokalne novine: "Bio je vrlo tih i ponekad se pretvarao.Delovao je tuzno".Jedan od prijatelja iz razreda bila mu je sesnaestogodisnja Liza Mur s kojom se dopisivao na casovima.Ona je policiji rekla da je pisma obicno potpisivao sa "Odgovori mi", ali nedugo zatim pred samoubistvo poceo je da pise "Poslednji dani".Edija je ovo duboko potreslo i pesma projektuje njegova osecanja.U ovo vreme Edi je vec cvrsto smatrao koliko je besmisleno samoubistvo: " Ubijes se i zrtvujes sebe i pokusavas da se osvetis.A sve sto dobijes je pola stubca u lokalnim novinama. Oblacno i hladno vreme u predgradju...na kraju to nista ne znaci...nista se ne menja.Svet nastavlja dalje a tebe nema.Najbolja osveta je da nastavis da zivis i dokazes se.Budi jaci od ostalih ljudi iz predgradja.".Sam Edi je uzeo ovaj stav za osnovicu svoga zivota, bio je resen da se pokaze jacim od svih klevetnika koji su ga napadali, a ne da savije glavu i sakrije se.

Fotografija sa desne strane je fotografija iz spota "Jeremy".Prica govori o decaku Dzeremiju koji je totalni usamljenik. On provodi veci deo svog vremena crtajuci razne slike i trceci unaokolo sume.Njegovi skolski drugovi mu se podsmevaju...roditelji ga ignorisu. Tada njegove oci postaju hladne i mracne.Vraca se u ucionicu, iz svog dzepa izvlaci pistolj.Zatvara oci...a tada...a tada...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nista ne treba icon_razz.gif kad nabavis nesto interesantnije, javi icon_wink.gif

Sta,nemoj reci da si nabavila Live@the Garden!? Il te mooozda ne zanima? biggrin.gif

 

A zanima li te nastup na Pinkpop festivalu iz 2000?

 

setlista: Rival,Jeremy,NAIS,MFC,Habit,Light Years,Even Flow,Brain of J,Insignificance,Lukin,Once,Rearviewmirror,Betterman,Fucking Up,Black?

 

I Eddie OPET nosi majicu,sa(ovoga puta odstampanim) TIVOLI preko grudi!!!??

 

Ne znam samo da li je Pinkpop bio pre ili posle Roskilde-a,jer su svi delovali prilicno 'posrano' tokom skoro cele svirke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta,nemoj reci da si nabavila Live@the Garden!? Il te mooozda ne zanima? biggrin.gif

 

A zanima li te nastup na Pinkpop festivalu iz 2000?

 

setlista: Rival,Jeremy,NAIS,MFC,Habit,Light Years,Even Flow,Brain of J,Insignificance,Lukin,Once,Rearviewmirror,Betterman,Fucking Up,Black?

 

I Eddie OPET nosi majicu,sa(ovoga puta odstampanim) TIVOLI preko grudi!!!??

 

Ne znam samo da li je Pinkpop bio pre ili posle Roskilde-a,jer su svi delovali prilicno 'posrano' tokom skoro cele svirke....

hehehe pa ni jedno ni drugo biggrin.gif nabavicu ga icon_razz.gif

ali sam u 'procesu nabavljanja' nekih drugih stvari... blago meni, a ovamo fax ode u pm... ali nevermind, sad sam happy sto mi je komp popravljen, pa cu moci i da gledam to sto nabavim musik19.gif

 

pinkpop! fuckin up! icon_mrgreen.gif ...naravno da me zanima, sve me zanima! pinkpop je sigurno bio prije roskildea...mislim da su otkazali sve nastupe poslije, jer ih je to bas ubilo...ne znam..e a taj tivoli, mislim da sam negdje vidjela da se neko mjesto ili nesto zove tivoli (tj nije hala tivoli u ljubljani jedini fizicki objekat sa tim imenom icon_biggrin.gif ) valjda icon_mrgreen.gif

 

 

WS:

go

spin the black circle

porch

who u r

given to fly

animal

jeremy

not 4 u

smile

rats

soldier of love

alive

brain of j

indifference

hail hail

black

rvm

wishlist

last kiss

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,ko otkazao nastupe!?? Mozda pricom,al bar ti imas 10 bootlega sa americke turneje iste jeseni/zime,dakle posle incidenta! Eto objasnjenja zasto je Eddie pustio bradu tada...

 

E,a mene mis poceo zezati nevidjeno,ne znam sta mu se desava;reinstalirao sam drajvere al ne pomaze.... Je si l' ti u Bg-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' video neko ovo?

 

user posted image

 

user posted image

 

user posted image

 

Na REM mi se nešto ne ide, ali ako čujem da su svirali PJ ispred njih ima da se osakatim. icon_mrtav.gif Mada, zaista, teško da će se to desiti. Nervira me to što su svi dobri koncerti na NBG-u. Ne možeš ko čovek da se vratiš kući. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl Jam ne nastupaju kao predgrupa REM-u vec zajedno sa njima sviraju u okviru anti-bushovske turneje/kampanje pod nazivom "Vote for Change" koja traje nekih 10 dana i sa njima sviraju i Ben Harper,Death Cab for a Cutie i jos mnostvo bendova.

Cilj kampanje je pogadjate koji...

Sto se tice Pearl Jama sledece godine im izlazi novi album koji ce biti u 90% slucaju propracen evropskom turnejom,tako da ih mozda neko i ovde dovede a ako ne eto nadam se Budimpeste:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl Jam ne nastupaju kao predgrupa REM-u vec zajedno sa njima sviraju u okviru anti-bushovske turneje/kampanje pod nazivom "Vote for Change" koja traje nekih 10 dana i sa njima sviraju i Ben Harper,Death Cab for a Cutie i jos mnostvo bendova.

Cilj kampanje je pogadjate koji...

Sto se tice Pearl Jama sledece godine im izlazi novi album koji ce biti u 90% slucaju propracen evropskom turnejom,tako da ih mozda neko i ovde dovede a ako ne eto nadam se Budimpeste:)

Cilj kampanje je da skupe shto vishe para i da nastupe pred shto vishe ljudi, right ? icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...