Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

Slusamo ih jos uvek... Uvek sam ih slusao (od 5 razreda) i nikada necu prestati... Oni su nesto najbolje sto obitava na muzickoj sceni... Najbolji vokal, solo gitarista (cast Malmsteen-u, ali ovde ima mnogo vise emocija) i fenomenalni basista... Textovi neprevazidjeni, "catchy" muzika... Pa sta bi hteo vise?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusamo ih jos uvek... Uvek sam ih slusao (od 5 razreda) i nikada necu prestati... Oni su nesto najbolje sto obitava na muzickoj sceni... Najbolji vokal, solo gitarista (cast Malmsteen-u, ali ovde ima mnogo vise emocija) i fenomenalni basista... Textovi neprevazidjeni, "catchy" muzika... Pa sta bi hteo vise?!

To je ono sto sam se ja trudio objasniti ovdje, ali me je malo njih saslusalo.

I apsolutno se slazem sa tobom care :wink:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Slusamo ih jos uvek... Uvek sam ih slusao (od 5 razreda) i nikada necu prestati... Oni su nesto najbolje sto obitava na muzickoj sceni... Najbolji vokal, solo gitarista (cast Malmsteen-u, ali ovde ima mnogo vise emocija) i fenomenalni basista... Textovi neprevazidjeni, "catchy" muzika... Pa sta bi hteo vise?!

 

Malmsteen se previse ufur`o s tehnikom pa je zato zaboravio na emocije.

Sta sam ono htjela reci... Da, ponekad mrzim sto sam se navukla na Pearl Jam, jer mi se place kad cujem neke pjesme. :cry:

Friendu, ti si kriv za sve! :twisted:biggrin.gifa:

Cujem da novi album donosi nesto novo, kao nesto sto ce sve iznenaditi. Ne trazite adresu sajta, ne mogu da se sjetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je recimo od ta cetiri benda Pearl Jam ubedljivo najbolji. Onda mi idu Soundgarden pa Nirvana

Alice in Chains nikad nisam slusala.

To ti je VELIKA greska jer su AIC najjaci od svih pomenutih bendova ovde (niko nije spomenuo Metallicu :mrgreen: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stvarno jeste Ten njihov najbolji album, ali ne mozes reci da su ostali losi, ili puno losiji. Mozes sa stanovista osobe koja ne slusa taj zvuk, ali ako slusas Seattle zvuk, znaces cijentiti i ono sto su kasnije radili, iako manje komercijalno, i dalje su zadrzali ono sto je kod njih prepoznatljivo, a to su fenomenalni tekstovi ukomponovani u odlicnu muziku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl Jam je jedan od najboljih ako ne i najbolji bend danas

 

slusao sam ih u Budimpesti pred par godina (mislim da je netko na ovom topicu rekao isto).....POTPUNA DROGA......sta ce ti droga kad je muzika jedina prava droga

 

drzali su me dva dva i pol sata bez prestanka, kad sam izasao iz arene (sta je vec) nisam znao sta me snaslo

 

Ten im je definitivno najbolji album s ostalima lagano krecu prema dole, premda su i ti ostali zakon. Ten je jednostavno SAVR

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

o tekstovima da ne pricam, mislim da EV jedan od malobrojnih koji moze skinut moment u par rijeci

 

Nista tacnije nisam odavno cula. Bas to je Pearl Jam... Bend koji moze skinuti momenat u par rijeci. Priznajem da sam napravila gresku kad sam kupila njihove hitove. :oops: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za Budimpestu sam ja rekao, a mozda i jos neko... Doduse nisam ja bio, nego moja sestra (bijedak), ali sad kada izdaju novi album nadam se da ce doci ponovo, ako ne ovdje onda makar gore u Budimpestu...

A to za tekstove si totalno u pravu.... ni sam Eddie ne bi moga dati bolju definiciju.... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali hajde da vidim nekog da napise pjesmu tipa Garden, i ono jednostavno ali strava razlaganje...

 

O da, Garden! Ja uopste ne slusam PJ, ali ta pesma ima nesto magicno iako je tako jednostavna...

 

'I will walk...with my hands bound

I will walk...with my face blood

I will walk...with my shadow flag

Into your garden, garden of stone...'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo mi se ne cini da sam rekao nesto protiv ostalih albuma. Samo sam rekao da je prvi najbolji, zar ne? Ostali su sasvim ok i volim ih

 

Ja bih ipak rekla da ti vise volis Jamesa... biggrin.gif

 

Tu jesi u pravu ali MetallicA je VRH. To ne znaci da ne mogu da gotivim i nekog drugog sem njih, zar ne? :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da, Garden! Ja uopste ne slusam PJ, ali ta pesma ima nesto magicno iako je tako jednostavna...

 

'I will walk...with my hands bound

I will walk...with my face blood

I will walk...with my shadow flag

Into your garden, garden of stone...'

 

da strava stvar, pored indifference meni njihova najbolja laganica

 

Uvijek sam se pitao kako mu je ovo "shadow flag" palo na pamet i sta bi moglo znaciti.....

 

da, i meni je bilo cudno

 

ma najverovatnije kako svi nosimo sa sobom jednu "zastavu", tj. sliku sebe, i da je on samo sjenka, sad kad je otisla (kaze odmah na pocetku "she don't wander in here" - njegovi txtovi dobri za popizdit )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

IT`S BEEN A WHILE SINCE sam poslednji put bio na YUMETAL-u, pa sam se (mozete misliti) strasno obradovao ovim silnim stranama! 403 - welcome to the club!!! Nephillime, citam ti postove, iza tebe brate ne ostaje puno sta da se kaze!!!! A za Malmsteena, svaka cast 403, pa kao da sam ja napisao! Citao sam o toj njihovoj prepirci, sta da kazem, covek voli sprintanje, pa nek se bavi atletikom, blizi je njoj nego muzici! I nemogu da se slozim sa kojanom da je Yield los,naprotiv, meni je odmah iza TEN-a, uz rame VS-u, ali nije album `na prvu loptu`, secam se da sam ga dosta preslusavao dok ga nisam `skapirao`, posle je usledila zavisnost....a po mom iskustvu, najcesce upravo albumi `na drugu i trecu loptu` poseduju onaj dublji kvalitet, da kazem jace temelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...