Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

Hehe, vidim ja nema nama dragog nam Blondie's Friend duze vreme.....biggrin.gif

Welcome back....

Jeste da ja kazem dosta o Pearl Jam-u biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif, ali o njima se uvijek moze pricati, i uvijek se nesto novo moze reci, jer to su Pearl Jam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh eh, hvala na dobrodoslici B. Friende (ali ne boyfriende ipak nisam peso biggrin.gif)

 

Yield....nije mi jos sjeo, ka'ce, ne zna se biggrin.gif

ma dobar je, samo, mogu oni bolje

 

 

sta mislite sta bi bilo da su izdali neki manje komercijalanalbum prvo, kao npr vitalogy? jel bi bili toliko poznati? ili je ten tocno imao svoju ulogu da privuce dosta ljudi prije nego sta krenu malo opskurnijim vodama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjerujem da neko moze napraviti svoj prvi album i reci: evo ovo ce biti nas najbolji album od koga cemo zaraditi milione, a poslje idemo manje komercijalne vode smile.gif

Kuzis sta govorim?

I Ten je nekomercijalan album, ali su ga mediji iskomercijalizovali, sto je za mene sasvim dobro, jer kada bi mi u tuznoj Jugoslaviji culi za takav bend da nismo gledali MTV ili neke druge stanice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjerujem da neko moze napraviti svoj prvi album i reci: evo ovo ce biti nas najbolji album od koga cemo zaraditi milione, a poslje idemo manje komercijalne vode smile.gif

Kuzis sta govorim?

I Ten je nekomercijalan album, ali su ga mediji iskomercijalizovali, sto je za mene sasvim dobro, jer kada bi mi u tuznoj Jugoslaviji culi za takav bend da nismo gledali MTV ili neke druge stanice?

 

 

Ovako od svih tih albuma Ten je najpristupacniji (kao sta kaze WS u postu prije), zato koristim termin "komercijalan". Mislim da sam negdje i slusao intervju sa Eddijem i rekao je da su Ten namjerno napravili tako pristupacnim da se proda i da od sad rade sta hoce. E sad, to je najvjerovatnije odluka diskografske kuce ali nema veze.... to mi je ipak najdrazi album jer pored jacine ima i dubinu i onaj epic feel koji me dodatno privlaci. Od ovih ostalih mislim da mi je najbolji Vitalogy, tezak album ali dobar.

 

E da, da oni nisu odlucili dane snimaju nista za medije nakon Tena (osim onog spota za rearview mirror), bili bi stalno po TV-u sta bi i ostale albume dobro iskomercijaliziralo.

 

Mozda moje pitanje i nije bilo toliko na mjestu zato jer tih 5, 6 albuma predstavlja evoluciju, svaki album je kompliciraniji od prethodnog, i sta se tice njih nikako drugacije ne moze ni bit...ali ipak sta bi bilo kad bi bilo je zanimljivo pitanje. E. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svaki album je poseban, drugaciji,i krecu se ka mirnijim vodama, sto mi nimalo ne smeta(za sledeci najavljuju dosta klavijatura) - IT`S EVOLUTION, BABY! A sto se tice VERSUS THE WORLD-preslusao sam ga, i `odlikuje` se OCAJNIM zivim snimcima iz kojekakvih klubova, basti i statijaznam!(Naravno izuzev MTV UNPLUGGEDA, koji je OK).Ostavlja tako los utisak da sam odlucio da kupim `cist` MTV UNPLUGGED disk,bez kojekakvih snimaka sa `diktafona`, premda to i jesu snimci za kolekcionare! Radije preporucujem PRECIOUS RARITIES 1&2, narocito 1,na kome EDDIE nastupa sa DOORS ima izvodeci ROADHOUSE BLUES, BREAK ON THROUGH i LIGHT MY FIRE, i koji je generalno dobro produciran. Tu su jos FOOTSTEPS, MEANINGLESS, ANIMAL, BREATH, LEASH, DIRTY FRANK,SAY NO,I GOT A FEELING, THE PART WHERE I PLAY THE POPE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh WS svaka ti cast za to, i iako nisi preslusao ostala tri albuma mislim da imas razvijenije i zrelije misljenje o Pearl Jam-u, nego mnogi koji ih prate vec godinama...

I da si cuo Vitalogy, tek bi tu vidio do kog stadijuma ubrzanja stizu, i kako se tu nazire vec novi Pearl Jam, koji je kasnije i prensen na sljedece albume u vidu pjesama Off He Goes, Nothing As It Seems i sl. Tu se naziru nove balade Pearl Jam-a...

Moze se primjetiti, makar sam ja uspio to, da su balade na Ten i Vs slicne, dok balade na ostalim albumima ne slice na ova dva, ali zato slice medjusobno..

Isto kao sto recimo pjesme Daughter i Dissident (ove dvije sam stavio cisto onako, ima ih jos) lice na neke pjesme sa Vitalogy-ja, a narocito sa kasnijih albuma....

Tako da ja kuzim da su nekako Pearl Jam, svaki sljedeci album povezivali sa prethodnim, i kao da je to sve jedna velika prica, koja se ne zna kada ce se zavrsiti (nadam se nikad)......

E sada mi se cini da su sa Binaural-om uradili malo drugaciju stvar nego na Yield-u, i nadam se da ce se moja teorija o njihovoj velikoj prici potvrditi sada kada izdaju novi album....

A sto se tice Versus The World i tih pjesama koje se tamo nalaze, a nisu Unplugged...

Meni se na primjer nevjerovatno svidja pjesma Masters Of War, jer ima bas dobar text iako dosta sirovo zvuci, ali ima jos nelosih pjesama, kao sto je Fuckin' Up....

 

403, nisam zna, da su uradili spot za Rearviewmirror... da nije to mozda fazon kao i sa Animalom, da su ih snimali na koncu, pa poslje pustali ka spot?

 

Eto, jesam reka ja da se o Pearl Jam-u uvijek ima nesto novo reci smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

403, nisam zna, da su uradili spot za Rearviewmirror... da nije to mozda fazon kao i sa Animalom, da su ih snimali na koncu, pa poslje pustali ka spot?

 

 

 

ma da, nije ni ovo bas spot, na nekom stageu su, nema ljudi, svijece (ne znam za koji qrac, uopce ne idu uz stvar) - izgleda kao da je za saturday night live ili tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, video sam spot letos, pustaju ga cesto na VH1 u FRIDAY ROCKS (23-2h). Jes`, malo chudno izgleda, ali prava prziona! Uzgred, kako vam se svideo spot za(vec bajat) IT`S EVOLUTION? Video sam ga mozda 2 ili 3 puta-zadnji put pre mozda 2 god. i sjajan je! Spot je animiran, i veoma malo prikazivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidio sam na PJ specialu, dobar je premda ja vise volim spotove tipa Oceans

 

nekako mi vise idu uz njihov imidz

E, bravo! Bas sam i taj spot hteo da pomenem! Prvenstveno sto mi je to jedna od omiljenih stvari, instrumentalno posmatrano, mada je i tekst fenomenalan! A MORAM da istaknem SJAJNU, originalnu kombinaciju akorda, i sve to sa onim timpanima,jednostavno DOESN`T GET ANY BETTER THAN THAT!!! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, bravo! Bas sam i taj spot hteo da pomenem! Prvenstveno sto mi je to jedna od omiljenih stvari, instrumentalno posmatrano, mada je i tekst fenomenalan! A MORAM da istaknem SJAJNU, originalnu kombinaciju akorda, i sve to sa onim timpanima,jednostavno DOESN`T GET ANY BETTER THAN THAT!!! biggrin.gifa:

 

ma u nekom su ludom stimu na toj stvari, mislim da je open D (D A D F# A D ako se razumijes u gitare) zato i zvuci posebnije

 

ali da, kakvu su tu atmosferu napravili, pogotovo bas (cini mi se kao fretless) - dugo mi je bila najdraza stvar s tog albuma

 

znas koji spot je dosta slican oceans? od chainsa would ako si vidio - strava spot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajme, Would.... kada sam to zadnji put gledao, cini mi se jos u Kninu prije sedam, osam godina.... Sto sam taj spot volio, a i film za koji je radjena muzika je odlican...

A sto se tice Oceans, to je stvarno odlican spot, i primjetio sam (kao i vi vjerovatno smile.gif) da Pearl jam, iako su uradili samo par spotova, svaki nekako remek-djelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajme, Would.... kada sam to zadnji put gledao, cini mi se jos u Kninu prije sedam, osam godina.... Sto sam taj spot volio, a i film za koji je radjena muzika je odlican...

A sto se tice Oceans, to je stvarno odlican spot, i primjetio sam (kao i vi vjerovatno smile.gif) da Pearl jam, iako su uradili samo par spotova, svaki nekako remek-djelo...

 

naravno kad nije stancanje kao vecina danasnjih...jebiga ljudi su se trudili

 

a Singles....mislim da ga imam snimljeno na video kazeti jedno tri puta biggrin.gif

dobar soundtrack, hebemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

403, neces verovati, ide iz standardnog stima,bar smo ga ortak i ja tako skinuli, i zvuci sjajno cak i na akusticnoj! Fora je sto iz D ide u Cis(uz prelaz) , pa refren u C(ne cist,sa zvrckama)! Ludilo, ako mene pitas! Spot za Would? sam video JEDNOM, i nesecam ga se uopste! A film, `SINGLES` ,veoma je simpatican, voleo bih da nadjem soundtrack na discu, posto imam neke stvari sa njega ali na kaseti(State of love and trust-originalna verzija; Birth ritual od Soundgardena...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce

 

probaj nastimat gitaru na open D, lakse je za svirat, takve sam ja tablature nasao na netu i onda samo uhvatis bare preko cijelog vrata (s dodacima tu i tamo) i mjestis

 

 

da, taj D C# C je luda kombinacija - kako su to uspjeli izvuc - pitaj boga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...