Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

'botebog, secam se kad je izasao binaural. samo kad sam cuo prve dve stvari... tutnji k'o sveti ilija gromovnik. novo, frisko, korak napred... riot act: savrsen... a ovaj avokado, missim... fino ciguljaju, ali album se bre zove "pearl jam"... slusam 10 dana bez prestanka jer ipak mi ovaj bend jos uvek medj' omiljenima... i svaki put dodjem do polovine pa moram da dreknem: ZIVLJE MALO, 'BEM VAM SUNCE VASE!!!

 

i kakav bre pink floyd? to je prevarantski bend za budale, nema pearl jam veze s tim. garantujem da edi feder zaradi ospice kad mu samo pomenes tu ljigavstinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Niking

 

Da sasvim sam normalan...kada sam bio kadar da organizujem odlazak na koncert u Zagreb i time obavestio ljude u vidu topica,jedini zainteresovan je bio Habit....ako hoces mozes se i ti prikljuciti ekipi...elem karte za Zagreb imate da kupite u Bg-u,4500 din...

evo vam i link:

 

http://www.koncertneulaznice.com/shop_tick...nID=10&StepID=0

 

@ Andrey

 

o da u Inside Job (totalna rock opera mc cready-a) kao i donekle u Army Reserve ( text pisao jednim delom Damian Echols,osnivac West Memphis Tree pokreta zatvorenika,cisto radi informacije) ima i te kako Pink Floyd uticaja..slusaj pazljivije malo album za razliku od ta dva puta ako se ne varam..

Pearl jam je uvek bio i ostao politicki angazovan bend....zaboga procitaj samo neke textove na Yield-u,Binauralu poput do the evolution,wishlist,brain of jfk,griviance,evacuation...

A sto se tiche Vitalogy to je plocha sa najvise punk uticaja ali daleko od toga da su Pearl jam bend sa punk izdanjem....zaboravio si i na Last Exit,Satan's bed...

Ne znam zasto si stekao utisak da je novi album 'smoreni punk' ili da pak nije energican....Life Wasted,WWS,Comatose razbijaju...pogotovo uzivo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro evo samo me poshtedi muke i reci mi koji je taj pink floyd uticaj. samo to. nadam se samo da ne ciljash da je njihova jednodimenzionalna empatija sa porodicama USA vojnika zapravo paralela sa FinalCut ili tako neshto. poshto je Final Cut daleko visheslojnije obradio temu rata.

 

evolution i wishlist su vishe socijalne no politichke... nisam mislio na taj nachin politichke... ali dobro. hmm. razumem shta si hteo da kazhesh, OK je to.

 

@ autor: kakav bre pink floyd? to je prevarantski bend za budale

blink.gif shta ti mlatarash.... icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Andrey

 

pa prichao sam o Floyd uticajima na novom albumu...a zasigurno je da su isti bili inspiracija i muzicki uticaj bendu inache...

I nije ceo s/t album pod uticajem PF...naveo sam pesme u kojima mislim da ima tih nekih slicnih muzickih deonica..

a sta je politika do produkt socijalnog okruzenja...he

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ajde onda, vidi za neku agenciju ili nesto... ljudi bi isli sigurno...

 

e sad, sto se teme tice... ona kaze:

Samo da napomenem da tour bus ukljucuje ceo put i nazovi "aranzman".Ne moze se ici parcijalno na odredjeni koncert.Dakle neka se jave samo oni koji hoce da idu na svih 5-6 koncerata

dakle, nigde se ne pominje samo odlazak u Zagreb...

i ima bar 5 ljudi koji su rekli da bi da idu u Zagreb, s tim da je Stringer rekao da ih ima dosta...

ok Niking znaci da racunam na tebe...

zainteresovani,javite se i ostavite mi vas e-mail na PM da vas kontaktiram

to je tvoj post... ja jesam posle toga rekao da cu videti, ali opet ti ostaje jos ljudi... tako da, da... moje pitanje i dalje stoji: "Jesi ti normalan? kako nema ljudi?"

 

P.S. a da ne pominjem da je tema bila aktivna kada se jos mislilo da ce doci u BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ta tema je sada vec prilicno stara...posle nje sam otvorio drugu koja se samo odnosila na Zagreb,mozd aje cak i obrisana,ko zna...elem kako god ja sam odustao od te akcije organizovanja...

karte mogu da se kupe ovde....pasosh u ruke..na voz,bus ili sta vec i problem resen..ako si single i nemash sa kim da idesh,mozes da podjes samnom kao i Habit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E mi Srbi smo stvarno zesce LENJ narod SAMO PALAMUDIMO a nigde AKCIJE

 

RES NON VERBA

 

EVO JA cu da iznajmim autobus i da ga licno vozim u Zagreb, karte ce biti 50 jevreja, i resena stvar.

 

A sto se tice AVOKADO AFERE...TOTALNO se slazem sa Zombijem SVE SI REKAO!!! Dodajem samo PJ SU TEZAK BEND I TREBA IMATI MALO VISE RAZUMEVANJA jer njihovo rokanje nije rok standard (se toga ovo je yuMETAL u odnosu na koje PJ zvuci kao kantri),priznajem da su cak malo i depresivni ali...pobogu...pa ime vam samo govori ...PEARL JAM!!! Mislima da je ta rec dobila mnogo vise na zancenju za ovih 16 godina. Sve sto su IKADA RADILI UKLAPALO SE U NJIHOV NAZIV!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zombi iter & andrej

 

nemo te mi solite pamet vise s pink faking flojdom. to je megalomanski bend naduvan do bola, komercijalan da komercijalniji ne mere bit, s koncertima koji nisu nis' drugo neg kiceraj od 50 miliona $. folirantski art-rock s losim muzicarima, najveci prevaranti u pop istoriji koji nemaju sta da kazu i nikad nisu imali nista da kazu neg' su zamajavali publiku nekim predavanjima o ljudskom moralu (poserem im se na isti) al' zato kao i rolling stonsi, bon jovi, scorpionsi i ostali shit bendovi imaju svoj VOLKSWAGEN GOLF koji je nazvan po njima (ima li ista gluplje??), dosadne ali pitke pop-pesmice za kretene. kakve veze to foliranje ima sa sirovom i zdravom svirkom pearl jam-a?

da su se pitali stone cockhard i mecreedy pearl jam bi danas pravio idiotske tralalajke k'o sto ih prave peppersi al' pod dirigentskom palicom federa i od njih ispadose normalni ljudi pa lepo slusamo bend koji je i danas u punoj snazi.

Edited by autor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i ovde PF fanova i smesno je komentarisati sve i svasta, a slicnu recenziju PF je dao mislim pevac Prodigy-a davne 95-te pa je neko mozda u mladosti slusao prodigy,citao njihove interviju i kreirao svoje misljenje, veoma autorski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andrey

 

hebe mi se za pink flojd fanove. to su budale, uvek bile i ostace. antisluhisti koji folirantski bend ne bi prepoznali kad bi ih isti ugrizao za dupe. nije to maklo od deep purpla i divljih jagoda. kreteni.

 

i nisam ja poceo da serendam o pink faking flojdu nego zombi eeter koji se setio da ih vadi iz naftalina a ti si mu se pridruzio. e vidis, tako je pocela ta strucna rasprava. sto volim vas nalozene pacenike kojima su flojdi isprali mozak pa ko o cemu oni o flojdima. kako mozes da slusas to djubre i pearl jam koji im je dijametralno suprotstavljen?

 

ali vazda je uvek bio nedostatak kriterijuma kod nas pa si ljudima mogao da uvalis sve i svasta. zato ih je i bilo 100'000 na cecinom koncertu.

Edited by autor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i ovde PF fanova i smesno je komentarisati sve i svasta, a slicnu recenziju PF je dao mislim pevac Prodigy-a davne 95-te pa je neko mozda u mladosti slusao prodigy,citao njihove interviju i kreirao svoje misljenje, veoma autorski.

gle gle, jel to optuzba za pirateriju? svako ko je zdrave pameti reci ce isto sto i ja. pola muzickog sveta ima isto ili slicno misljenje o tim smradovima zvanim pink flojd... i to ona bolja polovina. nema tu velike mudrosti, habite. ukljuci sopstveni mozak pa ce i tebi da sine da si se zajeb'o.

Edited by autor

Share this post


Link to post
Share on other sites

smesno je komentarisati sve i svasta

Ne znam da li je u skladu sa pravilima foruma citirati sam sebe, al ajde.

 

Nazad na PJ,za one koji ne znaju:

Pearl Jam 1.jul Vh1 Storytellers,nastup ce verovatno izaci na torentima,ostalim sajtovima pa ko moze nek skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ autor: kao shto sam ti rekao idi na temu o PFu pa tamo seri.

a pacjenicima zovi svoju uzhu familiju.

prosto necju da se raspravljam s nekim ko se ponasha ko lajava dzukela. a na tom nivou su ti i argumenti. ajd josh jednom mi reci da sam pacjenik pa da zavrshimo s ovim, jel mozhe? ;-)

Edited by :Andrey:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo te, kakav lik, djordje iz dzungle.

 

Za one koji ne znaju o cemu je Life Wasted:

I ask him about "Life Wasted," on which he sings, "I have faced it, a life wasted/ I'm never going back again." He closes his eyes as he talks about how attending a friend's funeral can help you "realize what a gift this is, to be alive. When you leave that funeral, that drive is as important as any single stretch of road you'll travel on. You've got a renewed appreciation for life. And I think that feeling can last through the day, through the week, but then things start getting back to normal and you start taking this living and breathing and eating thing for granted. I think that song is there to remind you, 'This is that feeling.' "

 

Vedder had a specific friend in mind when he wrote the song: "The truth is -- I'm a little sensitive and this is a close, personal relationship. I'll just say it. Fuck it. Right up front. Half the record is based on the loss of the guy who turned out to be the best friend I ever had on the planet. And that was Johnny Ramone." Suddenly, the fast tempos and chunky power-chords that dominate Pearl Jam make a lot more sense.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na PFu ima klinki? kul.

 

bozhe ko sve ne slusha PJ danas.

a lepo ja kazhem... nisu trebali nazad na MTV icon_smile.gif

 

ja sam se skenjo pre neki dan kad sam prochito negde da je Love Boat Captain pesma za nekoliko ljudi koji su poginuli na PJ koncertu, valjda u Danskoj? jel neko zna za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti je Andrija kao da ne znas ima albuma prvenca.

06/30/00 - Roskilde Festival Copenhagen, Denmark - 9 ljudi poginulo

Love Boat Captain je napravljena na dvogodisnjicu tragedije sto mozes da zakljucis i iz teskta:

lost nine friends we'll never know, two years ago today

Secam se da sam ovo saznao dan nakon,pustali li snimak na prvom - bez komentara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...