Jump to content

Koji stil Black Metala vam najviše odgovara?


gavrosaurus

Recommended Posts

1 - Depressive

2 - Blast-Beat All Over The Place

3 - Symphonic

4 - Raw & Primitive

5 - Progressive Black Metal

6 - Неки други

 

Верујем да је јасно :bigblue: , шта вам највише одговара од понуђених праваца у оквиру black metala?

Оне које не мрзи, нека направе и мали опис тј. зашто то воле.

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

^jel ovo suicide pony ushao na gavrin account??

 

5

Хаха!

Није још!

Па, реко' - дај да отворимо бар једну нову тему, нема је на Blacku већ месецима а да не буду бисери да се за један бенд отвори по 5 тема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - Depressive

2 - Blast-Beat All Over The Place

3 - Symphonic

4 - Raw & Primitive

5 - Progressive Black Metal

6 - Неки други

 

Верујем да је јасно :bigblue: , шта вам највише одговара од понуђених праваца у оквиру black metala?

Оне које не мрзи, нека направе и мали опис тј. зашто то воле.

Trebao si otvorito poll.

 

Od ponudjenih - 2. Plus brzi dupli bas. Mada ne bas blast all over the place. U zadnje vreme i ne slusam nesto black, koliko death.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Voljem bljak" koji sviraju Dimmu Borgir, Emperor, Satyricon, Mayhem,1349,Abigor,Bal-Sagoth,Cradle of Filth,Divine Symphony,Immortal,Marduk,Darkthrone,Gorgoroth,Naglfar.....bla,bla,bla,....nikakav specijalan pravac.....sve sto lepo deluje u usima (a black to jeste :) )....e da od ovih Vikinga i Folkasa...Amon Amarth,Ensiferum,Korpiklaani,Pagan Reign,Finntroll,Enslaved....ne pada mi vise ista na pamet....a joj, pa nase nade Posmrtna Liturgija, Simargal, Wolf's Hunger :)

 

Eto.....mozda sam zaboravio nesto....ali, glavnica je,valjda, tu !! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da otvorimo i jednu temu o burzumu?

 

al hajd, sto se tice teme: obskurno, haoticno, sve sto je u skladu s mojom 'filozofijom zivota' i manifestom licnosti..sve sto uspijeva podstaci emocije..od najmracnijih do 'najsvjetlijih'. teoloski potkovan, s muzickom podlogom koja ne ukljucuje nikakve drazesne poskocice, sladunjave melodijice i sl.

 

bendovi koji mi najvise pruzaju: /Funeral Mist/Watain/Deathspell Omega/AntaeuS/

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva tipa.. ili melodicne instrumentale ili neki progressive.. u sustini ne podnosim ono sto predstavlja osnovu black metala, tj goblinovske vokale i blastbeat. Ali, having said that, bendovi tipa Abigor, Agalloch, Ulver itd su imali dovoljno upliva u druge elemente ili makar inspiracija za instrumentale sa divnim melodijama da ih smatram vrednim slusanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6- bendovi za koje se ne moze reci da striktno sviraju black metal vec cija muzika ukljucuje vise metal pravaca:blasphemy,rani beherit,absu,grand belial's key,belphegor,inquisition,sarcofago,nifelheim,destroyer 666,absurd,nokturnal mortum...

 

4-darkthrone

 

2-infernal war,dark funeral

 

 

i svi ostali bednovi koju vuku na pomenute,a po mojim kriterijumima poseduju kvalitet

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

al hajd, sto se tice teme: obskurno, haoticno, sve sto je u skladu s mojom 'filozofijom zivota' i manifestom licnosti..sve sto uspijeva podstaci emocije..od najmracnijih do 'najsvjetlijih'. teoloski potkovan, s muzickom podlogom koja ne ukljucuje nikakve drazesne poskocice, sladunjave melodijice i sl.

 

bendovi koji mi najvise pruzaju: /Funeral Mist/Watain/Deathspell Omega/AntaeuS/

Upravo to. samo oni koji dozivljavaju black metal u pravom smislu te reci...ostali treba da budu eliminisani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovo je bm stil br. 2 za mene:

 

6- bendovi za koje se ne moze reci da striktno sviraju black metal vec cija muzika ukljucuje vise metal pravaca:blasphemy,rani beherit,absu,grand belial's key,inquisition,sarcofago,nifelheim,destroyer 666...

 

 

 

+black witchery, b. warlust, archgoat i jos nekolicina blackthrash bendova

 

d666, uz 4 benda navedena u prethodnom postu, ima posebno mjesto u mome 'srcu'..

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...