Jump to content

On Thorns I Lay


freya

Recommended Posts

Čudno da nema ove teme,s obzirom da je bend poznat među gothičarima.Radi se o čistom gothic metal pravcu.Bend dolazi iz Grčke i ono što mi se posebno kod njih sviđa jeste što forsiraju violinu.Jeste da se to više i ne smatra za originalno ali kome prija taj zvuk voljeće svaki bend koji je koristi.Izdali su 5 albuma i to:

Orama – 1997

Crystal Tears – 1998

Future Narcotic – 2000

Angeldust – 2001

Egocentric – 2003

Moj favorit je Crystal Tears.Inače se bend baš ne može pohvaliti dobrom produkcijom,ali bože moj,bitno je da imaju dobrih ideja pa kad bude para biće i dobre produkcije.

Pišite,ljuđi,mora da ih je bar neko čuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno da nema ove teme,s obzirom da je bend poznat među gothičarima.Radi se o čistom gothic metal pravcu.Bend dolazi iz Grčke i ono što mi se posebno kod njih sviđa jeste što forsiraju violinu.Jeste da se to više i ne smatra za originalno ali kome prija taj zvuk voljeće svaki bend koji je koristi.Izdali su 5 albuma i to:

Orama – 1997

Crystal Tears – 1998

Future Narcotic – 2000

Angeldust – 2001

Egocentric – 2003

Moj favorit je Crystal Tears.Inače se bend baš ne može pohvaliti dobrom produkcijom,ali bože moj,bitno je da imaju dobrih ideja pa kad bude para biće i dobre produkcije.

Pišite,ljuđi,mora da ih je bar neko čuo.

 

 

Imaju i josh jedan album iz 94'(valjda, nisam bash siguran za godinu) Sounds Of Beautiful Experience. Poceli su sa demo snimcima kao tipican grcki black metal bend, da bi kasnije na njih uticao zvuk septic flesh-a i pod njihovim uticajem skrenuli ka doom metalu. Pocetkom novog milenijuma koketirali su sa goth subkulturom da bi im ovaj poslednji album dosta licio na katatoniu. Inace bend vishe ne postoji koliko ja znam...Clanovi benda su sada biznismeni i valjda vishe ne zive u Grckoj (jedan je u Londonu a za ostale namam pojma)

 

Prosecan bend, ali ja ih volim.

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju i josh jedan album iz 94'(valjda, nisam bash siguran za godinu) Sounds Of Beautiful Experience. Poceli su sa demo snimcima kao tipican grcki black metal bend, da bi kasnije na njih uticao zvuk septic flesh-a i pod njihovim uticajem skrenuli ka doom metalu. Pocetkom novog milenijuma koketirali su sa goth subkulturom da bi im ovaj poslednji album dosta licio na katatoniu. Inace bend vishe ne postoji koliko ja znam...Clanovi benda su sada biznismeni i valjda vishe ne zive u Grckoj (jedan je u Londonu a za ostale namam pojma)

 

Prosecan bend, ali ja ih volim.

Pozz!

Znam za taj album,al je to vise kao neki demo,no ga,eto,nisam navela.Ti dade detaljniji opis benda od moga :) Jeste prosjecan bend i evo izgleda nepoznat ljudima na forumu,ali su i meni dragi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Etherial Blue, Feed Her Lust, Ophelia... савршене, али САВРШЕНЕ песмице. Вртим их нон-стоп у последње време. Спремила сам ОРТ уз компилацију њихових песама. :) Слажем се да је продукција слаба, али морам признати да не обраћам пажњу толико. Концентрисала сам се на музику и текстове... и глас оне дјевушке :) и одушевљавам се.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja ovaj bend obozavam!!

Pre jedno 5 godina sam slucajno kupio mp3 diskografiju Within Temptation kod SKC-a (imao visak para pa reko da cujem na sta to lici :) ) i za divno cudo posto WT nije popunio disk lik je ubacio i On Thorns I Lay...

Bila su samo 3 albuma: Crystal Tears, Future Narcotic i Angeldust (ujedno po meni i najbolji). Sledecih 2-3 meseca sam ih slusao svaki dan, kad god sam bio kuci pustao sam ta 3 albuma... Posle sam nabavio i prva dva (na kojima je ipak upecatljiva strasno losa produkcija) i zadnji Egocentric koji se dosta razlikuje od svega ranijeg, ali nije mi ostavio jak utisak kao navedena 3, mada opet ima zanimljivih stvari da se cuje...

I dalje ih svrstavam u grupu omiljenih bendova i jako mi je zao sto su se raspali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da zakljucim o On thorns I Lay kada ih slusaju:

 

Freya

 

jedan KinSlayer

 

i jedan fan Edguya?

 

Recima druga Tita: 'Nemojte se tako vucjati, ne mogu citat' bez naocari!' :bigblue:

 

Ipak cu se zadrzati na tome da ne volim Grke, Grcku, i sve sto iz nje stize, jos od Sokrata.

 

Vau, evo jos jednog posta... :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 12 years later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...