Jump to content

Ženski vokal u black metalu?


NYX 218

Recommended Posts

Deco, jbt., obuzdajte hormone.

Oduzimate mi dragoceno vreme, jer se nadam, dosavsi na temu, da cu procitati misljenje o zenskim vokalima u BM-u, a ne vasa serkanja i prizemne provokacije.

Vidi se da mod retko zalazi na black... :no:

 

Стварно, имате мсн и пун к сличних програма па тамо размењујте искуства, догодовштине, шале, анегдоте... Мука ми је овог сајта када на три стране од неке теме читам ваше будалаштине које немају никакве везе са темом.

Edited by Aronax Of Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deco, jbt., obuzdajte hormone.

Oduzimate mi dragoceno vreme, jer se nadam, dosavsi na temu, da cu procitati misljenje o zenskim vokalima u BM-u, a ne vasa serkanja i prizemne provokacije.

Vidi se da mod retko zalazi na black... :no:

 

Btw - zenskim vokalima nije mesto u blacku. :opusteno:

Uopste se ne slazem. Mislim da doza mekseg vokala moze fino da deluje i da stvori dobar utisak. tako je vodjena dilema i za klavijature u BM, ali svi znamo da je mnogo puniji zvuk sa njima i da je njihov uticaj veliki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
Na počecima svog bm putovanja sam i ja mislio da nema pravog melodičnog blacka bez klavijatura.

 

A onda čuh Dissection.

 

 

black metal je baš melodičan pravac...

 

hhhhmmmmm, kad bolje razmislim...svaka muzika mora da bude melodična, jer bez melodije nema muzike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina za instrumentale....nekad mogu da pogode mnogo dublje nego "obicna" pesma.

Istina! Sustina lezi u smenjivanju harmonija pracenim ritam sekcijom. To zbivanje moze upotpuniti vokal, ali text ne igra neku posebnu ulogu u tom delu. Naravno i text je bitan, ali ne koliko i sama muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HM, zanimljiva tema....

Bitno jeste,i jedno i drugo! Naravno bez muzike nista, ona je cesto i dovoljna da kaze sve sto treba, a jos dobar text na sve to...uh uh pun pogodak! :rockdevil:

A sto se tice zenskih vokala, ne znam tacno sto bih rekla. Nekako mi se nesto tu ne uklapa. Licno, vise mi prija dok slusam muski glas, i tesko mi ga je zameniti. Naravno, nemam nista protiv, jbg. tesko mi je, i ja pevam, ali ipak kad je u pitanju metal....ne znam. Mozda se jos nije pojavio pravi zenski vokal koji ce napraviti vaskrsnuce! Ja cu da se trudim da nama zenama bar priblizim tu mogucnost! Za sada super je da se cuje u periodama zenski glas, kao horski ili slicno. Ali podrzavam svaki pokusaj!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Black metalu ideologija ipak ima prvenstvo. Naravno i muzika je veoma bitna. Ako je muzika sranje onda dzabe dobri tekstovi. Ali ono sto black metal izdvaja od ostalih pravaca i sto mu daje dusu i sto je njegova sustina jeste bas ta ideologija, tako da bih ja nju morao staviti iznad muzike, sto se ne odnosi i na druge pravce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...