Jump to content

Ženski vokal u black metalu?


NYX 218

Recommended Posts

Klavijaturama u Black Metal-u definitino nije mesto, ali zenama sto da ne, ako su dovoljno brutalne.

Kao primer za zenski vokal tog kvaliteta navela bih Angela Gossow-u (Arch Enemy - doduse nije black vec Death Metal, al to sad nije bitno). Kome sam god pustila Arch Enemy (ko ih pre nije slusao) i pitala sta misle jel` peva musko ili zensko, svi se sjebu pa kazu musko...

 

Sto zenkog vokala kao prateceg tice, mislim da takvi ukrasi bolje pristaju Death Metalu nego Black-u.

Neko je ovde pomenuo Cradle of filth i nihov prateci vokal. Sarah Jezabel Diva peva sa njima od njihovog drugog albuma, pevala je sa Therion-om, sada ima svoj bend... time je izmenjala milion razlicitih metal pravaca (tu joj svaka cast - na fleksibilnoscu glasa). Sve pohvale za nju, sve moze da peva, ali black ne moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima to kolilko ja imam godina sa tim. Ja sam samo rekla svoje misljenje.

pa i nije bitno...jer ono sto si rekla je totalna glupost i nema veze sa mozgom....ej bre zenski vokali u death metalu :) da nije smesno bilo bi zalosno :da: kakvi bre zenski vokali u death metalu :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo kako 'zenski vokal' odmah implicira na neke clean/operske vokalistice..

 

zenska iz Adoriora, recimo. jedan od 'zenskih vokala extremne scene' (jest da nije cisti black, vec kombinacija black,deatha i thrasha..kako god..)..na vokalu bi joj pozavidjeli mnogi muskarci iz dm/bm svijeta, definitivno;)

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

???

sta sad...ovo treba nesto da dokaze? ili mozda ne?

 

Inace spot je tugaljiv....a muziku necu da komentarisem :)

 

 

 

PS znao sam da ce neko da izvuce neki bend ko zna odakle za koji niko nikad nije cuo i da kaze: poslusajte ovu ribu kako peva blabla ma ajte molim vas, okanite se corava posla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo da ne znaju engleski, vec se kurce pa sinhronizuju filmove, isto kao jebeni Francuzi, glume neki nacionalizam pa nece da urade titlove nego upropaste film. Kad skinem film i vidim da je sinhronizovan dodje mi da puknem. Ako su toliki nacionalisti sta koji kurac gledaju te filmove neka gledaju samo svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svejedno je ko peva...koliko samo muskih vokala samo urla na mikrofon prizivajuci kojekakva cudesa,a to zvuci kao da imaju najtvrdje govno na svetu koje neuspesno pokusavaju da izbace satima.ali bitno je da nose korpspejnt.

a i kako vecina "kvltnih" izdanja mora da ima elitnu sjebanu produkciju,sumnjam da li bi iko provalio da li peva riba,lik,ili krmaca dok se koti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...