Jump to content

Motori, motori, motoriiii


majorgashpar

Recommended Posts

Ja položio testove krajem prošle godine. Sad vožnja. Juče sam izvozao svoja prva dva časa. Petak 13. :rockdevil: Smorio se kao rotaciona vrata, al' sam se već osetio bolje pred kraj časa. Danas vozim opet. Kaže instruktor da ću, ako se pokažem, polagati možda već u ponedeljak. Vrhunac mi je bio kad sam smorio kolonu automobila, a obilaze me dva lika na motoru, pod punom opremom, i vozimo paralelno i oni me pozdravljaju i pružaju podršku. Otpozdravim u fazonu "prođ'te me se", al' mi bilo milo... :haha:

Evo na čemu polažem, mali je i odličan za osmice, al' mu dušu vadim u menjaču, mislim da je instruktor suzu pustio :razz: :

2006_ybr125_color_yamaha-blue_tcm34-64127.jpg

 

p.s. čestitke, Smorock! Nadam se da ćemo se uskoro videti na drumovima.. i ti, Routa.. :pivopije:

Edited by B@K@

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ybr 125?

Ako jeste i ja sam na tome polagala :wub: odlican je i lagan, lako upravljiv (za razliku od Shadowa :haha: sta cu kad sam mala) polozila voznju iz prve :D

preporuka Auto Skola As 011 u Bulevaru Umetnosti :D

 

a sto se tice smaranje kolone automobila... skolski motor ima malo razbucan menjac a pravila sam vecu pauzu izmedju casova i polaganja pa nisma bas navikla na isti, tako da mi se motor 4 puta gasio tokom gradske voznje, srecom svaki put na semaforu. i onda mi trube. ko velim ako ti smetam obidji xD samo lagano i bez panike :)

 

I have my dream bike :wub:

 

normal_honda_transalp_2008_02.jpg

 

enduro ftw :)

 

... ali finansije lose stoje, tek iduce godine.. i naravno, stariji model. kapiram da ce moj motor biti godista prosecnog yumetalca :D

 

honda-transalp-1990--fotos.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u kraju jako je popularna "kineska sekta", odnosno kineski motori. Ortak je pre godinu dan auzeo ovo i prezadovoljan je, nije skup, ide sasvim solidno, ako ga lepo pregledas, dotegnes, nastelujes karbove, zategnes lanac, podmazes .... posle toga sluzi odlicno. Idealan motor za pocetnike, vozis par godina, i posle prodas i predjes na nesto jace, bolje

 

Kinroad XT250-16

 

http://www.topshopmoto.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trena probati, pa ako je to to, onda .... :) Mada sve je stvar ukusa ;)

:da:

 

u svakom slucaju yum drug na drumu :haha: :haha:

 

si gledao neku opremu? razmatram kacige koju da uzmem, al cekam da prodje sezona da padnu cene malo.

gledam modele sa integrisanim suncanim vizirom fullface, za sad videla neki zanimljiv caberg i hjc do 250 evra, al to nije nista definitivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smorock - Jeste, Yamaha YBR 125cc, jeste mali, lagan i lako upravljiv, al' senka je senka! :mrgreen: (imaš, vozila?)

Ja sam čuo da je sad opako teško položiti za "A", do sada nisu smarali, i reče mi lik da poslednjih nekoliko termina niko nije položio iz prve, a ima likova koji su vozili ovako već godinama.

U svakom slučaju, ja sam u Pančevu, autoškola "Favorit", jedna od retkih što ima svoj motor. Elem, danas sam izvozao još jedan dvočas, mnogo bolje išlo, još jedan 2čas, pa izlazim (da padnem prvi put :haha: )

A Transalp, to je lepa makinica, samo što odmah na enduro? Put oko Srbije, sveta, u startu? :razz:

 

@Routasydän - Lep kastm ovaj kin*eski*road, jesi l' beše ti imao takvog? 1000e nov motor, baci čoveka u dilemu. Iako se više ložim na Japankinje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put oko Srbije, sveta, u startu? :razz:

Ahm, think big :D

 

Sjenko je od kolege Invictusa sa foruma, to mi je bio prvi susret sa motorom. Dva kruga oko parkinga i dva puta mi je pao u mestu kad sam se zaustavila :haha:

kod choppera mi je nezgodno teziste, s druge strane enduro je taman lepo balansiran da ga moz obuhvatiti nogama kako valja :haha: :haha: te mi je daleko lakshe njime upravljati ;):mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u pazovi obaraju za "A" samo ako padnes sa motora :) :) :) Moras bas da budes mentol da bi pao :)

 

A kinezi su odlicni, veruj mi, mnoigo muzike za malo para. Osim ako ne patis za nekom kubikazom vecom od 250ccm, onda su zaista slabi.

 

imao sam Sprint Challenger ... al duga je prica to, morao sam da ga se otarasim .... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezgodno je ako nemas svoj motor ili nisi vozio pre toga, nisi naviknut na motor na kom polazes pa se moze desiti da cimne na startu i da tako zgazish liniju na poligonu, mnogi tako padaju. A ako zgazish liniju, zdravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas pohapsiše skoro sve vlasnike autoškola i sad dovode novu komisiju iz Vršca. Njima nije cilj da se uvere da znaš da voziš, nego da nađu i najmanje opravdanje da te obore.

A muči me osmica, jer u prvom prolazu nikako da uravnotežim gas, ili prebrzo ili presporo, pa često liznem liniju. Al' se ne dam, nema đaka bez ponavljača! :lol:

Think big, think China! :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod osmice nije ideja da pratish liniju i da je ne gazish vec da opishesh samo, nema veze ako si zgazio liniju, ne sme da se zgazi na prvom delu kada ides pravac i menjas brzine.

 

Pa pravo da ti kazem moj plan je da pazarim motor do negde maja-juna i celu iducu sezonu da vozim po ex SFRJ. Gledala sam divne putopise po Siriji, ali mene ne vuche narocito na tu stranu, vishe bih volela da se provozam po Rusiji :D mada moze i pustinja al da nije puno vruce :haha: A Kina, Koreja... Eh... bice nekad i to ;)

To mi je i osnovna ideja kupovine motora, da mogu da putujem. Vikend traveler :D

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene muci sto sam previsok i pretezak i kad sednem na taj jebeni Liberty nogama udaram u volan kad skrecem, moram da sednem cak pozadi na onu korpu i da se raskrecim kao zaba :D

 

@ Smorock: ako si citala putopise na BJB sigurno si onda videla da ima mnogo likova koji sa kinezima idu na putovanja, cak i sa motorima od 125ccm. Doduse sa kinezom ne bih bas isao po Africi ili Rusiji, ali iskljucivo jer mu za to fali snage, ali sto se tice kvaliteta motora, sasvim je dobar, pogotovo kad vidis koliko to kosta.

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedna stvar, što se tiče osmica - ako zgazim kružnicu, skida mi se 5 poena. Maksimalno dozvoljenih 8, za greške. Sad, ako su lagali mene, ja lažem vas.

Routa, bio bi ti mali i ovaj YBR, jebga, stisni se. =) Inače, kako ti je "stajao" taj kinez, baš me zanima, ja sam 181/80, pa kad sam seo na neku burazerovu Kawu od 250kubika, osećao sam se smešno, nekako je bila suviše kratka, a ja kao overgrown. A nisam, samo sam mator. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene muci sto sam previsok i pretezak i kad sednem na taj jebeni Liberty nogama udaram u volan kad skrecem, moram da sednem cak pozadi na onu korpu i da se raskrecim kao zaba :D

 

@ Smorock: ako si citala putopise na BJB sigurno si onda videla da ima mnogo likova koji sa kinezima idu na putovanja, cak i sa motorima od 125ccm. Doduse sa kinezom ne bih bas isao po Africi ili Rusiji, ali iskljucivo jer mu za to fali snage, ali sto se tice kvaliteta motora, sasvim je dobar, pogotovo kad vidis koliko to kosta.

Pomno pratim sve putopise tamo, znam za kineze. Ne kazem da kineski motori ne valjaju. Samo kazem da JA nemam nameru ni da ih kupujem niti da o njima ozbiljno razmisljam ;)

Ionako cu jedva skrpiti nekih 1500 evra a za taj novac radije biram polovnu Hondu. Takva sam i sa automobilima, uvek vishe cenim stariji model dokazano dobre marke i uvek polovnjacima dajem prednost :mhihi: s obzirom da nisam u mogucnosti da kupujem novo ono sto zelim. Nekako vishe zivotna filozofija nego bilo sta drugo :) pa nek svako radi kako mu volja.

 

A jes, visina moze da bude problem. Ti si previsok, a ja gledam da li mogu ovako da vozim TA ili cu mozda morati da ceo motor spustim za par centimetara (sto vidim ad se radi i da nije nikakv problem) :)

 

@ Baka

pa pazi meni je pandur na polagnju rekao da linija na osmici nije vazna nego da je bitno samo da opishem osmicu. E sad mozda ima drugacije arshine za devojcice i decake :D

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...