Jump to content

Maestro

Recommended Posts

Na prvo slušanje superiška album. Nije što je mlaka i spora godina, ali bez problema će mi u top5 barem, već se čuje.

 

Što kaže Grobko gore, dosta slično prvom, ali po meni ima podovoljno proggy twistova i interesantnosti da ne bude osećaj da slušaš opet isti album. Još uvek uspevaju da im pesme od 3-4-5 minuta zvuče kao neke editovane verzije pesama od 12-13 minuta ("God Of Ruin" npr.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

WHEN THE FEELING DIES

 

Mila majčice kako sam se popalio na ovaj album.

Sad prošli vikend pičio kolima za Kš pa celu Witherdiscog obrnuo (taman trajanje), i tako mi sve lepo teklo, sas sve obradama, pomišljam kako gre'ota ako budu još nešto nekad izdali :haha:

 

Jebeš ga, još par dana pa će, ali moram još malo da ispoilerujem.

Prve dve pesme možda uzimam zdravo za gotovo, ali su mi samo neki intro u ono što ide dalje. Prvo ceo deo od Rapture Ballet pa do God Of Ruin tako dobro jebeno sastavljeno i genijalno teče, ono što mi je možda glavna prednost u odnosu na prvi album je ovde mnogo bolji flow. "Idols" je možda očigledna hitić pesma, ali sa druge strane u ovom rasponu pesama što pomenuh maltene svaka može da mi bude najbolja na albumu. Bila mi "God Of Ruin" u početku, sad mi već "Marionette" se šepuri na vrhu. Kao neka najkonciznija i najhitičnija doom/death pesma ikada.

A onda sa druge, krajnje strane, naiđe naslovna, monumentčić od 16 minuta (pripoji mi se i outro uvek), koja je, da se razumemo isto super, lep primer kako napraviti dužu pesmu da drži pažnju i sa pregrštom ideja, samo mi se izdvaja iz ovog niza kao entitet za sebe.

 

Za sad zasigurni jaki #2 metal album godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve dve su hitcine samo takve bre, bre! One te uvedu odmah u sevdah i onda od Rapture Ballet ide proggy zezanje.

Album je totalni slow burn, svaki put kad se obrne sve je bolji, i meni dosao do pozicije fenomenalnog.

Jedino mi se ne svidja omot koji je kao za neki trecerazredni power metal sa pocetka dvehiljaditih, posebno kad se uporedi sa genijalnim sa prvog... ostalo bonbon.

 

Jbg izvinjavam se i ja, sledeci post je link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, sa jednog neosnovanog hejta bih se nadovezao na drugi:

 

Jedino mi se ne svidja omot koji je kao za neki trecerazredni power metal sa pocetka dvehiljaditih, posebno kad se uporedi sa genijalnim sa prvog... ostalo bonbon.

 

Meni su bre coveri isti, samo mislim da je razlika kod tebe što ti boje na Inerhitance mnogo više prijaju :]

 

A sa treće strane, EP ima užas cover :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...