Jump to content

At The Gates


oʞɾoƃ

Recommended Posts

najveci problem je fazon kako da naprave nesto sto zvuci sveze nakon sto su milion losijih bendova iskopirali sve njihove riffove u proslih 15 godina.

 

mada mislim da ce biti ok. nisu se raspali posle ATG pa se sad vratili, svi su bili u metalu sve ovo vreme i eksperimentisali sa svakakvom muzikom, mozda su skupili dovoljno dobrog ATG materijala. kapiram da su bas dosta razmisljali o potezu jer znaju da ce ljudi mnogo da ocekuju. nije kao da se neki raspali thrash bend sto niko nije slusao okupio opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je što ovakav bend ne može da se meri sa samim sobom 20 godina mlađim, to je problem. Ne postoji više logična progresija. Pritom ajde da su svi sedeli skrštenih ruku 15 godina, ali Björleri su potrošili svaki jebeni rif koji je mogao da im padne na pamet do sada, a Lindberg je objektivno senka onoga kako je zvučao sa 22 godine kad je sniman SOTS. Kapiram da će da urade isto što i Carcass, uzmu najbolje/najpopularnije što je bend činilo jedinstvenim u ona doba i snime nešto što će biti 70% SOTS, 20% TSD i 10% ostatak diskografije. Ne može da izađe na dobro nikako, kako god da obrneš. Da ne pričam koliko prezirem bendove koji kažu "samo par koncerata, nikakav album, ništa", a onda se poseru na to, idu na turneje godinama i još na kraju snime album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ taj rad u potpunosti.

 

činjenica je da su se oni kasnije pokazali kao strašno bitan bend za razvoj mnogo čega, siguran sam da su strašne pare namlatili samim povratkom a realno nisu nešto previše matori pa je normalno da ih vuče ideja da opet snimaju nešto, ali ne mislim da je najrealniji scenario da će da snime nešto baš na nivou starih albuma, ta Carcass paralela mi prva pada na pamet.

 

u načelu nemam ništa protiv ideje da rade opet, ako su oni srećni neka ih, ali taj SOTS je bio jedan od najjebačkijih oproštaja u istoriji metala, u fazonu "evo vam svima nešto što nikad nećete nadjebati a sad sisajte kurac, odosmo jer nam se može", da bi tu najsavršenije bilo nikad ništa više ne raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi bilo fantastično da snime još bar dva albuma u tom stilu jer mi SOTS nije dovoljan koliko god da ga vrtim. Uopšte ne moraju da snime ništa vanserijski, da snime ideje koje su im tada sigurno ostale negde u šteku, pa ima da bude jebačina od muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta nas boli kurac, ja bih recimo voleo Emperor ili Faith No More da snime novi album, sta mu jebem...

 

Nece Slaugher of the Soul-u nista da se desi ako snime novi album, tu je on :haha:

 

Neki bendovi se ni ne raspadnu, samo pocnu da snimaju sranje albume, pa opet slusamo nji'ove stare dobre, isti kurac

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde jednom da se slozim i sa Semenkom.

 

Nisu mi jasni ti stavovi.Pa sta i ako snime los album?Koga boli kurac,stari albumi koje volite ce i dalje biti jednako dobri i jednako slusljivi.A ako snime dobar album,eto prilike za slusanjem dobre a nove muzike.

 

Vidi se da ne ides na koncerte.

 

To sto neko snimi dosadan novi album moze da se ocajno odrazi na live listu gde bi onda te iste dosadne pesme zamenile neke stare dobre.

Pored toga, takodje se slazem sa Gojkom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je glupo da bend samo svira koncerte...nisu oni neki tamo cover ili tribute bend.Oni su autorski bend,i poenta je njihova autorska muzika.A ako su u stanju da sviraju,onda trebaju i da stvaraju!

 

Jedini bend koji treba samo svirati koncerte jeste Wasp,koji nije krsten album objavio 12 godina,samo zatrpavaju smecem.Iako,i njihovim koncertima je neophodno osvezenje.Ali u smislu duzine,koja je trenutno kriminalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je samo pitanje vremena. Ocekujem jos jedan Captive Bolt Pistol, sto znaci ok, ali ocekivanja su prevelika da bi sad bili odusevljeni novim albumom, kakav god da bude :) Micdrop kakav je Slaughter of the Soul bi bio savrsen za istoriju metala, ali ako se ljudima svira, neka ih.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je što ovakav bend ne može da se meri sa samim sobom 20 godina mlađim, to je problem. Ne postoji više logična progresija. Pritom ajde da su svi sedeli skrštenih ruku 15 godina, ali Björleri su potrošili svaki jebeni rif koji je mogao da im padne na pamet do sada, a Lindberg je objektivno senka onoga kako je zvučao sa 22 godine kad je sniman SOTS. Kapiram da će da urade isto što i Carcass, uzmu najbolje/najpopularnije što je bend činilo jedinstvenim u ona doba i snime nešto što će biti 70% SOTS, 20% TSD i 10% ostatak diskografije. Ne može da izađe na dobro nikako, kako god da obrneš. Da ne pričam koliko prezirem bendove koji kažu "samo par koncerata, nikakav album, ništa", a onda se poseru na to, idu na turneje godinama i još na kraju snime album.

 

Ja mislim da nece biti kao karkas jer ovi bolje kapiraju industriju i napravice nekakav marketinski fazon tipa ovo nije kambek nego evolucija revolucija pizdarije i doci ce sa nekim modernijim komerc zvukom. Ako iole bude krsten album (< ne iskljucujem mogucnost) imace daleko bolji pres tako nego karkas sto je imao.

 

 

Meni je glupo da bend samo svira koncerte...nisu oni neki tamo cover ili tribute bend.Oni su autorski bend,i poenta je njihova autorska muzika.A ako su u stanju da sviraju,onda trebaju i da stvaraju!

 

nacelno se slazem, ali to je bas teski idealizam. pogovoto zato sto u muzici vlada lp format a niko skoro nije u stanju da isprati to kreativno. da su vise ep-ovi i singlovi bila bi puno bolja muzika jbg.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam rekao da nismo, ali naslusali smo se i katastrofalnih albuma od bendova koji su maltene do juce izdali odlican album, kako to objasniti?

uzmes recimo tool (znam da ne slusas ali nema veze) ili neki tako samostalniji bend skontas da nije realno da bend stalno stanca kvalitetan materijal, mora to da se nakupi i da odlezi pogotovo sto bendovi idu na turneje i nemaju vremena i zivaca vise za pravljenje jedne pesme a kamoli celog jebenog albuma

mislim lako je bendovima koji imaju jednostavnu formulu (neki klasican ili revival metal pravac) ali i oni cesce zapadaju u mediokritet nego ne.

 

s druge strane ima nekih izvodjaca u poslednje vreme, nekih onako modernijih pravaca, metal i nemetal (neke samizdat alternative ali dobro ispracene medijski svejedno, era interneta kurac palac) koji isto izbegavaju lp format i da vidis, uglavnom su im pesme slicnog kvaliteta, nije ono "ekstra album ima cetiri dobre pesme tri onako i tri sranje".

 

tako da ne izmisljam, imam ozbiljan razlog sto sam to rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam rekao da izmisljas,nego da malo preterujes.Ti si rekao da skoro niko nije u stanju da kreativno isprati LP format.To je preterivanje.Po tome ispadne da 99% bendova prave sranje albume,a to jednostavno nije istina.

Istina jeste da vise ne izlaze tako dobri albumi kao pre 20-25 godina (u zavisnosti o kojem pravcu pricamo),ali razlog tome je pre svega cinjenica da je metal jedan dosta ogranicen pravac u kome je vec sve odsvirano.Sve sto izlazi iz tih granica,nije metal.Naprimer Tool koji si ovde spomenuo nije metal (odmah da kazem,nemam nista protiv njih i smatram ih kvalitetnim bendom,iako ih ne slusam),to vec izlazi iz okvira.Takodje,u metalu LP format ima svoju poentu.Skup pesama,omot,stampa na nosacu zvuka,diskografija...ne mozes u metalu objavljivati jednu pesmu na 6 meseci i kaciti na net,ne prolazi to kod konzumenta.Drugi razlog pada u kvalitetu jeste hiperprodukcija i upravo ta era interneta o kojoj si pricao.Danas svako moze snimiti album,objaviti ga i kvalitetno distribuirati.Sto znaci da nam je muzika svakog jebenog benda na planeti dostupna,da cemo cuti neuporedivo vise muzike,a samim tim cemo se naslusati i neuporedivo vise sranja.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam rekao da izmisljas,nego da malo preterujes.Ti si rekao da skoro niko nije u stanju da kreativno isprati LP format.To je preterivanje.Po tome ispadne da 99% bendova prave sranje albume,a to jednostavno nije istina.

Istina jeste da vise ne izlaze tako dobri albumi kao pre 20-25 godina (u zavisnosti o kojem pravcu pricamo),ali razlog tome je pre svega cinjenica da je metal jedan dosta ogranicen pravac u kome je vec sve odsvirano.Sve sto izlazi iz tih granica,nije metal.Naprimer Tool koji si ovde spomenuo nije metal (odmah da kazem,nemam nista protiv njih i smatram ih kvalitetnim bendom,iako ih ne slusam),to vec izlazi iz okvira.Takodje,u metalu LP format ima svoju poentu.Skup pesama,omot,stampa na nosacu zvuka,diskografija...ne mozes u metalu objavljivati jednu pesmu na 6 meseci i kaciti na net,ne prolazi to kod konzumenta.Drugi razlog pada u kvalitetu jeste hiperprodukcija i upravo ta era interneta o kojoj si pricao.Danas svako moze snimiti album,objaviti ga i kvalitetno distribuirati.Sto znaci da nam je muzika svakog jebenog benda na planeti dostupna,da cemo cuti neuporedivo vise muzike,a samim tim cemo se naslusati i neuporedivo vise sranja.

 

ok slazem se sa nekim stvarima, ima i nekih ociglednih istina koje si izneo ali se ne odnose bas na to sto ja govorim. ne bih sad da dubim offtopic.

 

ipak moram da kazem da nije tacno da metal ne moze da prezivi bez striktne albumske orijentisanosti, uzmi recimo deathspell omega-u kako su objasnili sta je metal ep i posvecenost kvalitetu. svi njihovi ep-ovi imaju poentu imaju kaver i pun metal kredibilitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...