Jump to content

At The Gates


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Ajde jednom da se slozim i sa Semenkom.

 

Nisu mi jasni ti stavovi.Pa sta i ako snime los album?Koga boli kurac,stari albumi koje volite ce i dalje biti jednako dobri i jednako slusljivi.A ako snime dobar album,eto prilike za slusanjem dobre a nove muzike.

 

gledaj na to kao na sportiste :D

 

zamisli sa jedne strane fudbalera koji se povuče na vrhuncu i ode u legendu kao nedodirljiv, a sa druge strane onog nekog koji sa 100 godina i dalje igra ali ni blizu kao nekad i imaš milion 20 godina mlađih klinaca boljih od njega danas. ili onaj Šumaherov povratak u F1 pre koju godinu - ok je to, lepo, ali čemu na kraju?

 

da se razumemo, naravno da niko ne otpisuje mogućnost da i ATG sad snime album koji će da odvali, svi bi to najviše i voleli, ali praksa govori da to obično ne bude tako. istina, mene lično zabole, ni iz džepa ni u džep (bukvalno :haha:), ali čisto sa aspekta tog nekog čuvanja samog imena i institucije je ovo uvek rizičan potez, naročito kad su od nekoga očekivanja, što neko ovde već reče, sad ogromna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti to dobra komparacija.Sportisti krace traju jer se bave fizickom aktivnoscu,a kada telo stari postajes los.Muzicare takve stvari ne ogranicavaju.Uopste.Imas dokaza na sve strane.

 

Jedan slab album uopste ne bi lose uticao na ime i instituciju.Niti bi taj album pokvario ono sto su pre njega uradili.Ali ono sto je apsurdno u ovoj celoj prici jeste sto vi o tome pricate sada,kada niste culi nijedan jedini ton sa novog albuma.Pa jebem mu sunce,Zasto?Mozda izdaju los album!Uuuu,bolje da ne izdaju nista.Meni je to apsolutno besmisleno i nakaradno razmisljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da ih ne ograničavaju godine ali, što reče Gojko, nije da od ovih ništa nismo čuli sve ovo vreme. doduše meni je onaj poslednji The Haunted bio super mada ga je maltene ceo svet napljuvao ali to je neki skroz drugi trip, videće se šta će imati da kažu u ATG fazonu

 

normalno da taj album ne bi pokvario stare stvari, to se podrazumeva, ovde prosto pričamo o tome da smo već videli ovaj scenario dosta puta poslednjih godina i uvek bi očekivanja bila manje ili više izneverena, čast izuzecima, pa eto, sva nada da sa ovima ne bude tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostali manje-više, ali u blek metalu nije odsvirano i sada izlaze albumi bolji nego oni od pre 20-25 godina

 

Sto vise govori o "kvalitetu" tih starijih albuma.

A blek metal je isto ogranicen i ukalupljen pravac kao i svi ostali pravci u metalu.

 

naravno da ih ne ograničavaju godine ali, što reče Gojko, nije da od ovih ništa nismo čuli sve ovo vreme. doduše meni je onaj poslednji The Haunted bio super mada ga je maltene ceo svet napljuvao ali to je neki skroz drugi trip, videće se šta će imati da kažu u ATG fazonu

 

normalno da taj album ne bi pokvario stare stvari, to se podrazumeva, ovde prosto pričamo o tome da smo već videli ovaj scenario dosta puta poslednjih godina i uvek bi očekivanja bila manje ili više izneverena, čast izuzecima, pa eto, sva nada da sa ovima ne bude tako :D

 

Pa sta i ako budu izeneverena?Nisu vam to braca i familija.Ko da je to bitno.Ako bude dobro super,eto nove muzike koja ce se slusati.Ako ne bude dobro,ko jebe album,slusace se samo stara muzika.Jednostavno.

 

Ali ono sto je meni fascinantno jeste sto se ova diskusija vodi u momentu kada niko nije cuo ni jedan jedini segment sa albuma,nijednu sekundu,nijedan ton...i vec krecu price o razocarenju.Budalastina.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitao sam pre neki dan jednu zanimljivu recenicu - muzicari nisu nista duzni publici, niti je ta publika ista duzna muzicarima.

 

mislim da svi ti revival bendovi/muzicari godinama (od trenutka raspada) slusaju o tome kako ih mladji bendovi hvale i kako su bas oni the real deal i kako bi sve dali da cuju jos nesto od tog i tog benda... ne samo sto je delom onda i nostalgija tu u pitanju, nego verovatno i ti ljudi iz benda koji imaju preko 4 banke budu u fazonu, ej, ajde da probamo, mozda i ne bude lose.

 

isto tako kad im jedan ili 3-4 festivala masu odredjenom svoticom novca za jedan ili 5 ili 10 ekskluzivnih nastupa, sigurno im nije bas tolika frka da odsviraju te koncerte i zarade toliku kintu da ne moraju nista da rade naredih godinu-dve. sigurno je lakse da odsviras svoje pesme koje si sam pravio pred par desetina hiljada ljudi nego da kazes "ja (ili mi) to vise nemam(o) u sebi" i nastavis da radis neki svoj bezvezni day job.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta i ako budu izeneverena?Nisu vam to braca i familija.Ko da je to bitno.Ako bude dobro super,eto nove muzike koja ce se slusati.Ako ne bude dobro,ko jebe album,slusace se samo stara muzika.Jednostavno.

 

Moraš da shvatiš da su nekima od nas kvltni bendovi bitniji od Zvezde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ali nikada još nije na odmet. Koliko novi album može da se proda i koliko može da utiče na posećenost već kultnog benda, je nešto što su oni, valjda, već procenili. Osim ako nisu skrenuli pod stare dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zelim najvise da vjerujem u ovo sto je tompa rekao,prosto kad vec sviraju zajedno ATG materijal iskra je proradila,i narokali su dobrih rifova.nesto ne vjerujem da bas nemaju 'ljeba da jedu tj da ce im isti donijet' studijski album.ili pohlepa ili ono sto su rekli,nema sta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko se jos danas zamlacuje turnejama. tako veliki bend moze da uradi deset velikih, najvecih metal festivala i da im bude dovoljno. sto bi gubili vreme i pare po nekim klubovima/salama za 500-600 ljudi kad mogu da sviraju pred 10.000.

 

90% metal publike danas gleda da ode na te festivale koji su za vikend. jednom plate da vide sto vise bendova, useru se od alkohola tih par dana, provedu do jaja, vide puno toga za kratko vreme i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

AT THE GATES have just wrapped up recording, mixing and mastering work for their much anticipated comeback studio album, “At War With Reality” and have now confirmed release dates of October 27th (Europe) and October 28th (North America) via Century Media Records.

 

 

AT THE GATES vocalist Tomas Lindberg checked in with a report as follows:

"We are very excited to finally have finished this new album. An album that we've been working on for over a year now. It's by far the most challenging record that we have made, but it's an honest album and I think that you will feel that it is faithful to the legacy of AT THE GATES. We have, through the process of creating it, been true to ourselves and our art. From hearing the first demos that Anders presented to the band last summer, through the extensive stages of songwriting, pre-production, rehearsals, recording and mixing, we now finally got the finished album in our hands. We are very happy to have managed to produce an album that we feel is truly "us". Something we can all stand behind one hundred percent. I can't wait 'til you all get to hear it!”

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...