Jump to content

At The Gates


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Tako sam i ja mislio kad sam ga prvi put obrnuo. Sve živo sam upoređivao sa SotS: tempo, dužino, vokal, broj pesama... pa sam se bio smorio ali kad sam izvrteo shvatio sam da je u pitanju legitimno AtG izdanje kojeg se ne bi postideli ni 1995 a kamoli posle ovolike pauze. Ove melodije niko više ne može da napiše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djo soi Kana(i)dja i Cirkular pesma hailaitsi, da kazemo i ova Blagoeva pescana...ostalo, djene-djene...ili se numere zavrse nekako nedoreceno, iznenada ili deja vu stail...jes to tai zvuk, jesu to te melodie i solaze - ali mi dodze k'o i poslednji Karkas - Cadaver Pouch... fantazia pesma i ostalo da popuni minutazu...samo sto odje nema tako dobre pesme kao stoe pomenuta Karkasova...CARIE GO

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da blagoje nece nikad priznati, ali je stvarno pickast glas. ponekad zvuci kao neki screamo peder sa siskicama.

 

svakako je vise hardcore vokal od starog metalskog vokala sto je imao. a jbg, kad ubacis takav vokal na ovakvu muziku, neki metalcore buljasi su mi prva asocijacija

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam nikakvih primedbi. ovo je genijalan album i daleko iznad mojih ocekivanja.

ima dosta delova koji zvuce kao pre-sots atg ali posto su melodije manje razjebane zapravo najvise asociraju na razne druge mid-90s melodeath albume i to na maksimalno pozitivan nacin posto je sve uzdignuto za klasu, i sama muzika i zvuk i svirka.

to nas samo podseca da je upravo atg pokrenuo mal'ne celu pricu i da oni sazimaju u sebi sve aspekte tog zvuka koje smo uspeli cuti kroz druge bendove iz ere a da je ono sto je doslo od njih samih (u tih kratkih 5 godina) mali deo onoga sto su u stanju da proizvedu (sto sam ja primecivao na sots koji je iako potpuno jebacki ipak nekako neambiciozan).

album nije kao sto su skoro svi predvidjali nastavak sots nego povratak dubljim korenima po mom misljenju.

ni ja nisam ocekivao da ce album imati izrazen throwback momenat (da ne kazem retro) i da mi je neko rekao da hoce mislio bih da je to losa stvar, ali ovo razbija sve predrasude suvim kvalitetom.

 

 

ovo sam nasrao samo da nerviram blagoja. jedi govna blagoje

 

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da blagoje nece nikad priznati, ali je stvarno pickast glas. ponekad zvuci kao neki screamo peder sa siskicama.

 

svakako je vise hardcore vokal od starog metalskog vokala sto je imao. a jbg, kad ubacis takav vokal na ovakvu muziku, neki metalcore buljasi su mi prva asocijacija

 

Niđe veze jbt.

 

Čarli u centar kao i uvek tuče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ste blinded by fear :D

 

poslusaj sad SotS i TSD i uporedi vokale.

 

tad je imao onaj pravi metalski snarl u glasu koji vise vuce na nekog blekera nego na korovca. to je template za ceo fazon, i DT i IF su maltene iskopirali taj vokal za ranija izdanja.

 

ovako kako sad peva nema veze sa tim.

 

super se uklapa ovaj fazon u disfear, lock up, i sve ostalo sto radi, ali ne i ATG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo momak ol da dobijes po picci

 

pici mi atg diskografija na random,sve stoji rame uz rame,samo sto su odje jos i solaze savrsene tako da ccpk

 

a ti ruku pod ruku sa lalovicem pa slusajte neke klince pa snarlujte jedan drugome dje vam se vec snarluje

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto se desilo sa vokalom jeste da je malo ostario. Nothing wrong bout it. A sad, te suptilne analize gde je tačno razlika između korovanja i metaliranja u vokaliranju su bezveze, jer su subjektivne - meni, recimo, zvuči metalno. A kuruz da bere kuruz. Ili da udene u kosu onaj list sto obavija klip, pa da bude proper indijanac.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...