Jump to content

At The Gates


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Jebo majku, na prvi par slušanja mi baš dobro legao album, uprkos njanjavom screamu, no pre par dana opet pustio Slaughter-a, i jebiga, sad kad slušam, u poređenju mi je bledan War. Isto, kao comeback, nije mi ni prineti Carcass-ovom. Sa druge strane, s obzirom na generalni kvalitet metal izdanja, jasno je što ga ljudi trpaju u album godine i sl. kategorije.

Najveći plus albuma su mi gitare. Fenomenalno zvuče, mračno, precizno i teško, i generalno grca album od jakih harmonija i leadova. Sa druge strane, moraće definitivno da se skrati malo album, predugačko sa ovim bonusima (plus i previše Nešto of Nečega naslova se dobija :D).

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Предугачак албум. Баш предугачак. Колко је најављиван очекивао сам да ће поцепати небо по средини од истока до запада али албум је испод очекивања. У неким моментима је толико досадан да ми је дошло да га угасим. Можда ће бити бољи на неко наредно слушање али генерално доста сиромашан и танак come back.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je bezvredna konstatacija ovaj je kambek bolji ili onaj kad ce ljudi koji vise vole karkas reci da je taj bolji a ovi drugi obrnuto. oba su dobra, to je bitno (i naprosto krasna jedna stvar za konstatovati).

 

nek dodje neko ko vise voli atg i kaze da je karkas bolji i obrnuto, pa da se zainteresujem i da cujem neke razloge. ali nemoj sad kao jednako volim oba benda ali ovaj mi je xy puta bolji zato sto niko ne voli dva benda podjednako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvijek više volio Carcass od ATG, al mi je novi ATG puno bolji.

I to je onaj gut-feeling, nevezano za tehnikalije, produkciju, bilo šta...

Novi Carcass mi je znatno sterilniji, ATG je baš TO što sam očekivao, a iskreno - mislio sam da nema šanse da se i ostvari.

Svaka čast.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je bezvredna konstatacija ovaj je kambek bolji ili onaj kad ce ljudi koji vise vole karkas reci da je taj bolji a ovi drugi obrnuto. oba su dobra, to je bitno (i naprosto krasna jedna stvar za konstatovati).

 

nek dodje neko ko vise voli atg i kaze da je karkas bolji i obrnuto, pa da se zainteresujem i da cujem neke razloge. ali nemoj sad kao jednako volim oba benda ali ovaj mi je xy puta bolji zato sto niko ne voli dva benda podjednako.

 

taj fazon

ja više volim AtG - AtG comeback mi bolji. jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvijek više volio Carcass od ATG, al mi je novi ATG puno bolji.

I to je onaj gut-feeling, nevezano za tehnikalije, produkciju, bilo šta...

Novi Carcass mi je znatno sterilniji, ATG je baš TO što sam očekivao, a iskreno - mislio sam da nema šanse da se i ostvari.

Svaka čast.

 

ovo. ja doduše nikad nisam nešto sekao vene ni na jedne ni na druge ali sam oba benda gotivio, jeste da ATG volim malo više ali sam zato i prema njihovom povratku bio daleko skeptičniji. No AWWR mi je ipak daleko jači udarac, Carcass album mi je suviše sterilan, to je baš prava reč

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nije nimalo sterilan surgical steel, definitivno ima neobuzdaniju energiju, vokali su zivlji, produkcijski je manje ispecen i songwriting pokazuje jednu dozu pozitivne neozbiljnosti, spontanosti.

takodje taj album mi zvuci kao manje vise normalan karkasoidan metal album koji je mogao izaci te godine a novi atg mi je totalno izvan vremena, on the surface zvuci moderno ali je u stvari prilicno antimoderan (sto isto ne ide u prilog tome da je manje "sterilan" posto kad izvuces neki album iz lako prepoznatljivih tokova i okvira highlight mnogo vise pada na cisto estetske osobine sto je nekako u sebi sterilno).

 

meni su to sve stvari koje cine ss daleko manje sterilnim u odnosu na awwr (koji mi isto nije sterilan ali recimo da mi je manje ne-sterilan) ali mi je stvar otprilike izjednacena u tome sto potonji ima vise muzike i puno je ambiciozniji dok je prvi malo prolaznog karaktera u odnosu na ostatak karkas diskografije i nema neki poseban stejtment niti neku izrazitu vrlinu.

 

i ja bih vise voleo kad bi awwr bio razigraniji i imao bar dve ljudski agresivne pesme ali to mi ionako nije sto mnogo vezujem za atg tako da mi skoro uopste ne smeta.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ни каркас ни ет д гејтс нису "стерилни" како то кажете. Нови ет д гејтс ми је некако досадан и танак не због тога што тај албум и јесте такав већ зато што је мени тај бенд препознатљив по слотер оф д соул па је логично да је све остало тање и другачије од њега. То да је албум досадан и некако једноличан је моје субјективно мишљење као што је и моје субјективно мишљење да је рецимо нови каркас бољи. Ко што неко рече горе,све зависи од тога ко више воли који бенд. Уосталом,не треба заборавити да је вероватно свако од нас до сад најмање 20 пута преслушао нови каркас а овај ет д гејтс тек што је изашо па није прошло довољно времена да се "слегне" албум и да се искристалишу неки хитови. Време ће показати своје.

Share this post


Link to post
Share on other sites

predlažem da pišes "pred kapijama"

ćirilicom, razume se

 

Сређено :) .

 

@ descender

Каркас сам преслушао бар 30 пута па је то 1 кључни разлог зашто ми некако боље леже. Ваљда ће и са капијама бити исто кад обрнем неколико пута па кад га рашчланим на атоме

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosad od nekakvih tvrdnji u poredjenjima dva albuma za ovaj je receno da je siromasan a za surgical steel da je sterilan

 

ali zar nije upravo suprotno? mislim to su prilicno jasni termini i sokantno mi je da neko potpuno suprotno dozivljava to u odnosu na mene

 

atg je nalickan i napucan i pomalo sterilan u izvedbi, pogotovo vokalnoj

karkas je malo repetitivan i neimpresivan sa stanovista songwritinga, uslovno receno malo siroma'

 

mislim zar ovo nisu ocigledne stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па не можеш очекивати да сви имају идентично мишљење. Различитих укуса има.Готово да не познајем човека који воли капије а да у исто време рецимо не готиви и каркас а с друге стране познајем неке који воле каркас али капије и не баш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...