Jump to content

At The Gates


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Gle nespretno sam se izrazio. Bend je kultni status zaradio sa SOTS pre svega, da nije bilo tog albuma njihova reputacija ne bi bila ni blizu ove koju uzivaju. AWWR je 20 godina kasnija verzija tog albuma a i Bjorleri celu karijeru jasu na slicnom zvuku sa the Haunted. Ne ocekujete valjda da se reinkarniraju sa zvukom sa pocetka 90ih ili nedajboze da dodaju nesto novo? Ja ne. Povratnicki album im je dobro prosao i ja mislim da ce ova ekipa opet da odigra na istu kartu jer sve ukazuje na to.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako odgovaram dok citam stavku po stavku

 

- moguce da si se nespretno izrazio ali odmah izrazavam sumnju da si mislio nesto bitno drugacije

- ne moze biti to kultni status kad je taj album komercijalan i probio je bend u neku vrstu mejnstrima. to je suprotno kultnosti. to je kao da kazes da su CoF kultni. jednostavno u relevantnim zanrovskim okvirima zna se sta je kultno, a sta uspesno

- da nema SotS, odnosno da posle TSD prestaju s radom, njihova reputacija upravo bi, zasigurno, bila reputacija vaznog, kultnog, pa i vise od toga, benda koji utemeljuje zanr i istovremeno ga nadilazi, kao jednog genijalnog benda, koji je veoma slusan i cenjen kroz decenije i nikad zaboravljen

- AWWR jeste jednim delom to sto kazes, ali dovoljnim delom nije i mislim da smo o tome opsirno pricali na temi (mozda i nismo, nema veze). uglavnom, taj album je za standarde povratnickog albuma nesto bezmalo genijalno, sto je u skladu sa mojom predstavom o ovom bendu, kao ipak posebnom bendu koji prevazilazi prosecna ocekivanja

- the haunted su srednja zalost i meni nekako nemaju veze sa ATG, pa ni sa SotS, bez obzira na neke povrsne slicnosti

- posle AWWR ne znam sta bi iko mogao da ocekuje. ja mislim da je najrealnije da neka preterana ocekivanja niko nema, ni u pogledu kreativnog pravca, ni kvaliteta, odnosno moglo se ocekivati i da ce bend napraviti nesto pomalo neobicno. nazalost napravili su nesto najobicnije i pokvarili su prosek. mada mozda album i bude dobar, ali svakako ce ova pesma biti teska mrlja na njemu.

Edited by Berliner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel pricamo o kultu ili kvltu? Mene ne zanima da subjektivno misljenje uzdizem na nivo ultimativne istine. Volim njihove albume sa pocetka karijere ali su svi oni u vecoj ili manjoj meri nedoreceni i nekako falicni i za mene licno a i za sam bend ispostavice se oni su uvod u njihovo monumentalno delo i magnum opus, zanrovsko definisuci SOTS. To je bio taj album, njihov vrhunac kome je sve vodilo. Univerzalni uspeh je u ovom slucaju samo potvrda vrednosti i znacaja tog albuma i ono cast svemu pre toga i uzimam u obzir i specificnost kriterijuma trve kvlt ekstremnih metalaca ali SOTS je THE album ovog benda. AWWR nije ni po cemu genijalan, barem meni, ali je solidan povratnicki album, mozda malo i precenjen na konto konteksta i cinjenice da su mnogi failovali u takvim situacijama.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e tu mi dodji. za mene je with fear i kiss the burning darkness izuzetno dorecen i kapitalan album, a TSE takodje predrkan kvalitet koji moze jedino da vodi ka necemu sto se nikada nije desilo, nego se desio SotS koji je odlican na svoj nacin, ali ipak je novi, komercijalniji, list

 

prvi CoF albumi su više nego kultni

 

jesu, prva dva

 

a mozda i samo prvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

e tu mi dodji. za mene je with fear i kiss the burning darkness izuzetno dorecen i kapitalan album, a TSE takodje predrkan kvalitet koji moze jedino da vodi ka necemu sto se nikada nije desilo, nego se desio SotS koji je odlican na svoj nacin, ali ipak je novi, komercijalniji, list

 

 

 

jesu, prva dva

 

a mozda i samo prvi

Ocigledno je da komercijalizaciju zvuka ti bez izuzetka tumacis kao losu stvar, sto meni nije presudno prilikom licne ocene muzike. Na kraju krajeva, pricamo sve vreme o death metal bendu, pa iako je taj zanrovski pojam poprilicno rastegljiv nije da je ATG ekstremno radikalno menjao zvuk, tj. uvek je to bila neka melodicnija forma dm-a pre nego sto se melodeath iskristalisao kao distinktivan podzanr. Uostalom, nije ni bila prica o tome. Ja sam preterao pokusavajuci da poentiram sa tezom da su povratnicki album pravili po ugledu na SOTS zvuk, album je odlicno prosao, a na sve to imajuci u vidu i ostale projekte clanova i besomucno repliciranje zvuka koga su na SOTS ustanovili sve je ukazivalo na to da ce probati jos jednom sa "dobitnom formulom" samo sto kad je previse puta ponovis, ta formula prestaje da bude dobitna i imamo ovu neinventivnu i vrlo nemastovitu i dosadnu pesmu koja najavljuje novi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

kod mene zapevao Quorthon only the sound of cold northern breeze kad je krenulo, xexe

 

Nem pojma kakva mi je pesma, onako, ne mogu se odlučim je l' simpa ili sam se samo uželeo đed metala... kul mi je skroz druga polovina, kad prođu ove sto puta odsvirane šveCke melodije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...