Jump to content

Consecration


Apeiron

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

KNUT

(Švajcarska)

 

Knut je švajcarski bend koji je učinio neizmeran uticaj na metal, hardcore i noisecore scenu

sa samo 3 studijska albuma i prilično agresivnim pristupom samom muzičkom izvođenju.

 

 

Četvorka iz Ženeve je objavila nekoliko 7" izdanja u samizdat varijanti (Snuff Records) kao i svoj prvi

dugosvirajući album Bastardizer. Ubrzo su se našli na evropskoj turneji sa bendovima kao što su

Neurosis, Botch i Voivod.

 

Nakon turneje sa Converge konačno su skrenuli pažnju na sebe i to je dovelo do ugovora sa

američkom kućom Hydra Head Records, koja je reizdala Bastardizer i Knut EP za američko tržište.

Challenger (2002) je objavljen za Hydra Head i turneja po Americi sa Thorns bendu je donela kultan status.

 

Nedugo zatim idu na turneju sa veličinama kao što su Mastodon, High On Fire i ISIS, a poslednje

studijsko izdanje Terraformer razgranava bend ka nekim novim sazvučjima (post rock i experimental/ambient).

 

Ovo je ekskluzivna i verovatno i jedina prilika da se ovakav bend vidi i oseti uživo i kod nas u jednoj

tipično klupskoj atmosferi, kakva je neophodna za najbolji mogući doživljaj benda ovakvog tipa.

 

 

 

MONNO

(Švajcarska/Nemačka)

 

Monno su četvorka iz Švajcarske. Žive u Berlinu i sviraju avangardni noiserock jazz.

 

Predstavljaju neverovatan miks senzibiliteta bendova kao što su Throbbing Gristle,

Suicide, Whitehouse, Wolf Eyes i Lightning Bolt, pomešan sa johnzornovskom lucidnošću saksofona

i The Dillinger Escape Plan-mathcore ritam sekcijom.

 

Nakon dva snimljena albuma (Candlelight Technology i Error, izdati za belgijski Conspiracy Records),

bend je na evropskoj turneji sa ISIS i Jesu 2005. pokupio sjajne kritike,

a tokom karijere su delili binu i sa bendovima poput Melt Banana, Martin Rev, Marduk i Ultralyd.

 

Kreirajući zvuk poludelih džez muzičara koji kao da drže svoj poslednji koncert na putu za

koncentracioni logor, i sve to vreme pre svega bivajući abnormalno glasni, Monno je bend koji

nikoga ne može ostaviti ravnodušnim.

 

 

 

CONSECRATION

(Srbija)

 

Consecration je kultni beogradski bend poznat po izuzetnoj simbiozi metal i

rock žanrova u unikatan doom metal/ambient rock hibrid, spajajući “novu”

(Tool, Opeth, Neurosis, ISIS) i “staru” školu (Pink Floyd, Black Sabbath, King Crimson).

 

Bend je osnovan 2000. godine u Beogradu. Nakon 6 godina rada konačno su završili

debi album “aux”, koji će uskoro objaviti Terra Nostra Promotions Records za područje Srbije,

Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Crne Gore.

 

Consecration su svoj status stekli po neverovatno energičnim živim nastupima.

 

Bend je trenutno u fazi snimanja drugog albuma, a u isto vreme će promovisati svoj debi album širom

Srbije i u zemljama u okolini.

 

 

 

KNUT: www.hydrahead.tortugarecordings.com/knut | www.myspace.com/unknut

MONNO: www.soundimplant.com/monno

CONSECRATION: www.myspace.com/consecr8 | www.consecrationband.com

 

CONSPIRACY RECORDS/HYDRA HEAD: www.conspiracyrecords.com | www.hydrahead.com

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm, e ovo je moj prvi kontakt sa netom posle jedno metar i neshto dana. Imao sam dosta stvari da radim i i dalje imam. Ali sam malo pomeren nekim pricama. Mrzim shto moram ovako preko neta ali sam jednostavno zbog gomilu toga shto imam da radim ne mogu da stignem da sidjem u grad da se vidim sa vama drugari.

Molim vas, sta god da ste culi da sam pricao ili neshto slicno. Molim vas da ne uzmate to za istinu ili ozbiljno. Nisam dobro shvacen. Svi koji me jako dobro poznaju znaju da drugarima iz terranostre zelim sve nabolje, i da sam uvek hvalio njihov rad i zalaganje na domacoj sceni. Cak mislim da je WOP neshto nabolje shto sam u poslednje vreme doziveo od organizacije. Ne zelim da zli jezici uticu na bilo kakve odnose koje smo napravili koji su pre svega prijateljski, mislim. Svi iz RD a najpre ja vas veoma postujemo , i zato zelim da vam se izvinim ako ste stekli pogresan utisak i ili culi neshto drugacije, jer nije tako.

Mrsko mi je sto idem ovako preko neta volim sve ljudima lepo da kazem dok ih gledam u oci, ali stvarno ne znam kad cu do grada a ne zelim da cekam da se stvar ohladi jer sam duboko pomeren i zelim da se sve sto pre izgladi i da jednostavno nastavimo da budemo ekipa kakvu niko nema drugi. Moje jos jedno duboko izvinjenje i izrazavam nade da ce sve biti ne samo oprosteno nego i zaboravljeno. pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je preterano. Svaka cast celom bendu. Odvalili ste juce.

Dosao sam iz NS-a u 13 pa sam blejao ceo dan u BG-u,odgledao vas nastup,vratio se onim vozom u 4:40, nisam legao pre 8-ice. :)

I sad posle svega osecam se super. Pohvala za ceo bend : vidi se koliko emocije ulazete u svaki vas nastup. Svaka cast. Ali posebno moram da pohvalim Danila. Covece kad te vidim kako odvaljujes tu gitaru :muzicar: dodje mi da prestanem da sviram i da bacim svoju gitaru u djubre. Al ozbiljno.

Posebno mi se svidela cela ta atmosfera u klubu. Bili ste odmah tu pored nas. Bili ste u publici :) .

EXTRA SVIRKA. Jedva cekam da vas cujem ponovo.

 

Al opet ja moram da imam jednu zamerku. Odnosno dve manje. :) Nastup je bio kraci nego sto sam ocekivao ali ipak morali ste da ispostujete i druge bendove. Bilo bi super da jednom odrzite onako bas malo duzi koncert,pa da odvalite "maltene" sve pesme. To bi bilo "uber". Hahaha -> uber.

Druga primedba mozda nije na mestu ali opet sam ocekivao "barem jednu,ako ne i vise",vasih "starijih" stvari. Ne bi vam skodilo da barem nekada ubacite Passage,Absynth ili tako nesto. Izgleda sam previse vezan za te pesme. Vidimo se na sledecoj svirci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...