Jump to content

Bendovi koje ste otkrili


Novaliis

Recommended Posts

Oćemo li opet u krug? :haha:

 

3540292305_photo.jpg

 

Iako je black metal sa hrišćanskom tematikom,bacite pogled na njihovu myspace stranicu ne izgleda nimalo underground kako bi se očekivalo za bend koji je izdao samo jedan album.I da u revieew,na metal enciklopediji lik koji je dao kritiku na kraju kaže :

 

Oh, and one thing I must comment on is the packaging, it looks fantastic! This is no underground packaging, this is professional, which makes it all the more reason to purchase!

 

http://www.myspace.com/nepheshband

 

Album 2009 :

 

Nephesh_-_Inter_Armas_Silent_Leges.jpg

 

E neću da mi propadne preporuka zbog vas,nevaljalci. :lol:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako sa tobom polemisati o tome ako si ti prvi okacio kao plus sto su nakrljali izdanje,sminku,promo fotke...

 

lemi je prodao scenu za pare,i to male,ali ti si je prodao zbog isusa.

 

i da,treba da mi das odgovor zato sto mislim da je cool sto njemu nema pomoci?bas me zanima kako si dosao do tog zakjucka,i zanima me tvoj odgovor,mada ne ocekujem vece bulaznjenje od predhodne izjave.

 

i da,jovan ti je porucio ovo:

 

Jovan-1.jpg

 

sad,nema vise potrebe za gaahlom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu i ja sam ovdje da nešto naučim o tom black metalu,moram malo i da vas izazivam...

 

Što se tiče Gaahla ne znam šta ima da se nešto posebno komentariše.Čovjek koji je pagan i koji očigledno iz nekih unutrašnjih pobuda radi parodiju na hrišćanstvo koja treba da ima neki mizantropski karakter obavijen u oblandu zla i krvi ne shvatajući da time od sebe pravi idola,što i jeste cilj satane da od čovjeka napravi ličnost zakucanu u ogledalo svoje sopstvene samozaljubljenosti i mizerije.A koliko se sjećam riječi Gaahla iz nekog dokumetarca on je tvrdio da on sam sebi božanstvo ili nešto slično.U hrišćanstvu sveti otci se to stanje zove prelest (obmana).Drugo,većina tih bendova nema pojma o hrišćanstvu,posebno oni bendovi koji dolaze sa sjevera Evrope - hladne skandinavije a bave se tematikom hrišćanstva.Dakle,nemam problem ja sa tim bendovima slušajte ih ali ih molim vas nemojte uzimati za ozbiljno kada kitikuju hrišćanstvo - jer nemaju pojma.

 

 

Drugo,u današnjoj eri dominacije digitalnih tehnilogija takva tvoja izjava "nakrljali izdanje,sminku,promo fotke..." uopšte ne stoji.Ne mora da znači da je bend loš,pozerski ili sli,Nego šta treba da radi bend (ne opravdavam ovo gore) da se zarije u šumu kao ovaj dečkić Jovan sa krstom Hristovim i da izigrava nekog o tr00 blek metalca koji ne znam ni šta radi od svog života.

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam otkud tebi to da je Gaahl pagan, prvi put čujem za to.

 

A što se tiče kritike hriščanstva, pazi ovako - nikoga ne boli kurac da zalazi u toliko sitna crevca koliko ti zalaziš. Svaki ateista/nevernik/šta god hoćeš će ti kao iz pičke izbaciti gomilu vrlo jasnih, logičnih i realnih razloga zašto ne veruju u boga, i to je sve izvučeno iz onoga što je sama crkva servirala. Zajebi tu filozofiju "Niko od vas nema pojma, da biste skontali veru treba da joj se posvetite do panja..." - sranje. Crkva nam sama servira gomilu sranja koja nije teško provaliti i dovoljno je iskritikovati to jer je svaka dalja priča samo nadogradnja tih govana.

 

I, Isusa vam mrtvog posred dupeta jebem, ne spamujte temu više nego marš na RMF ili makar na gej temu na ovom podforumu.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj mladic u sumi je mnogo iskreniji od tebe i citave tvoje fele.

 

gaahl mnogo vise zna o hriscanstvu generalno nego ti,a to sto ti mislis da je pravoslavlje jedini vid hriscanstva to je tvoj problem i govori o tvojoj zatucanosti.

 

da ne pricam koliko je tvoja percepcija samog gaahla kao umjetnika pogresna.

 

trece,ako ti sama njihova slika nije bila dovoljna da ti pojasni sta je tu pozerski,nema dalje polemike sa tobom o tome.jednostavno si pozer i cao.ne objasnjava zdrav covjek sidasu kako je biti sidas.

 

ne pricam o trudu i parama,vremenu i kreativnosti ulozenog u sav imidz,artwork,promociju,flajere a tek ne u pjesme,jer se isti taj mladic mnogo vise i mucio i bio daleko kreativniji i bolji u svim tim aspektima nego kompletna tvoja hriscanska metal bratija sa kojom davis. prica se o iskrenosti,strasti i zelji,a pogotovo ovaj bend ne odise istim.sve im je placeno,odma' u startu sebi obezbjedjuju pare,label podrsku,promociju sa etiketom "hriscanski".zato su pozeri,i zato si ti pozer sto ih podrzavas.

 

da ne pricam da si potpuno socioloski disfunkcionalan,ne trpis ni najmanju kritiku na svoj racun.tako da sva dalja polemika sa tobom je uzaludna,ja cu i dalje da se zajebavam i na tvoj i na racun ovog smeca kojeg kacis,nema svrhe za ista vise od toga.

 

 

 

I, Isusa vam mrtvog posred dupeta jebem

 

U PO GUICE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da treba zalaziti i navesti ljude da razmišljaju.

 

"izbaciti gomilu vrlo jasnih, logičnih i realnih razloga zašto ne veruju u boga, i to je sve izvučeno iz onoga što je sama crkva servirala"

 

Naravno,mogu samo da ih dočekam na volej na te argumente ali postoji problem - crkva se ne bavi samo sholasticizmom (racionalisanjem) kao što je to bio slučaj na zapadu.Pravoslavna teologija je egzistencijalna i ne bavi se moralnim zakonima,dokazivanjima da Bog postoji i slič.Ona se bavi tvojom ličnoću koja se ostvaruje tek kroz tvoj odnos sa drugim ali prije svega u zajednici sa Bogom sa kojim opštimo kao sa ličnošću.A to se bazira na tvom iskustvu i kad crkva nudi nešto nudi Živo Iksustvo ne racionalne argumente.Svaki pokušaj racionalizovanja,dokazivanja Boga ima pogrešan efekat.Sveti Oci govore da Bog ne postoji. Kako? Prepodobni Simeon Novi Bogoslov je rekao da je Bog nepostojeće Biće. Bog ne postoji, to jest On uopšte ne postoji kao što postoje ostala bića... Njegovo postojanje ne može biti tačno osmišljeno i opisano.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj mladic u sumi je mnogo iskreniji od tebe i citave tvoje fele.

Mržnja nikad ne daje pravu iskrenost.To više neka umišljena gluma i parodiranje.Iskren je bio recimo Chuck Schuldiner.

 

gaahl mnogo vise zna o hriscanstvu generalno nego ti,a to sto ti mislis da je pravoslavlje jedini vid hriscanstva to je tvoj problem i govori o tvojoj zatucanosti.

Nema on pojma o hrišćanstvu,a to mogu da izvučem iz njegovih tekstova i izjava koje su vrlo patetične.Hrišćanstvo je jedno,samo je pravoslavlje najstariji vid ispovijedanja vjere a samim tim i najispravniji jer čuva tradiciju.

 

da ne pricam koliko je tvoja percepcija samog gaahla kao umjetnika pogresna.

 

Ma nemoj deder,pojasni meni neznavenome.Ne stvarno,ja ne kapiram čitavu tu black metal filosofiju.

 

trece,ako ti sama njihova slika nije bila dovoljna da ti pojasni sta je tu pozerski,nema dalje polemike sa tobom o tome.jednostavno si pozer i cao

 

ne pricam o trudu i parama,vremenu i kreativnosti ulozenog u sav imidz,artwork,promociju,flajere a tek ne u pjesme,jer se isti taj mladic mnogo vise i mucio i bio daleko kreativniji i bolji u svim tim aspektima nego kompletna tvoja hriscanska metal bratija sa kojom davis. prica se o iskrenosti,strasti i zelji,a pogotovo ovaj bend ne odise istim.sve im je placeno,odma' u startu sebi obezbjedjuju pare,label podrsku,promociju sa etiketom "hriscanski".zato su pozeri,i zato si ti pozer sto ih podrzavas.

Danas je mnogo lakše produkcijski i bilo kako napraviti album,ali to ne umanjuje iskrenost,strast i želju samih muzičara,zapadaš u malo neargumentovanu tvrdnju i to mi malo smeta.Došlo je nova era,pomiri se sa tim.

 

da ne pricam da si potpuno socioloski disfunkcionalan,ne trpis ni najmanju kritiku na svoj racun.tako da sva dalja polemika sa tobom je uzaludna,ja cu i dalje da se zajebavam i na tvoj i na racun ovog smeca kojeg kacis,nema svrhe za ista vise od toga.

Spreman sam na svaku kritiku,posebno što se tiče black metala jer isti ne poznajem dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta imam da ti pojasnjavam i za bm i za gaahla kad si uspio da izjavis da je gaahl paganin?

 

sve mislim da je jovan sigurno imao od mame i tate da kupi instrument,a kamoli da snimi ista.ali naravno da ti to nebi znao,mora da ti se spojila glava sa guicom nadredjenog ti klerstva.

 

to sa mrznjom i iskrenoscu nema logike,opet ne citas sta se pise,samo serunjas.

 

takodje opet serunjas i oko hriscanstva i pravoslavlja,uzmi fino istoriju iz osnovne,pa polako iscitavaj.

 

odjebi sa zivih podforuma,mrs na pravoslavlje pa tamo se proseravaj,tupi pricu sta je najstarije,sta je ovo,sta je ono.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta imam da ti pojasnjavam i za bm i za gaahla kad si uspio da izjavis da je gaahl paganin?

 

capturequ.jpg

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gaahl#cite_note-24

 

Imaš i reference ispod.

 

 

sve mislim da je jovan sigurno imao od mame i tate da kupi instrument,a kamoli da snimi ista.

Ovdje pričamo o parodiranju sa nečim o čemu se ne zna,a što je očigledna posledica doživljavanja muzike kao izvor kompetentan da govori o u ovom slučaju hrišćanstvu.

 

to sa mrznjom i iskrenoscu nema logike,opet ne citas sta se pise,samo serunjas.

Ja mislim da ima.Iskreni ljudi ne mogu da mrze,oni svojom dobrotom obuhvataju sve i što je najvažnije ne glume!!!

 

takodje opet serunjas i oko hriscanstva i pravoslavlja,uzmi fino istoriju iz osnovne,pa polako iscitavaj.

 

odjebi sa zivih podforuma,mrs na pravoslavlje pa tamo se proseravaj,tupi pricu sta je najstarije,sta je ovo,sta je ono.

 

Nema tu šta da se tupi,to su vrlo proste stvari.Samo treba malo i pročitati nešto osim sluašati muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to tvoj stav, nemoj da ga namećeš drugima. Može o svemu da se priča, ali postoji mesto i vreme za sve. Dakle, prenesi razgovor na odgovarajuću temu i prestani da spamuješ na muzičkim temama. Ovo što sada radiš ne deluje ništa bolje od suve religiozne propagande, a ti se i tome, izgleda, polako približavaš.

 

Dakle, tema postoji, pričaće se tamo.

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha,sad ce jos da mi vjerski fanatik sere ko je sta procitao.

 

inace,ne samo sto prodajes bibliju,vec i vikipediju kao validan izvor informacija.opet o obrazovanosti.e sad,uzmi malo pa pogledaj intervjue,malo clanke o njemu,mozda i skontas.ali ti si svemoguc i sveznajuc,jos u kombinaciji sa vikipedijom,dje vam je kraj.

 

kad smo kod jovana,govoris o paradiranju sa necim o cemu se ne zna,ti si mnogo reprezentativniji.busas se sa pravoslavljem,osnovne kanone ne postujes.klinac u CoF majici bi mogao da ti sere za paradiranje,a ne jovan.bitno je da si ti par knjiga procitao pravoslavne patristike sto ti uvalise,i sad boga za muda.

 

i uvalio si jos par fraza,krajnje nelogicnih,opet pricas samo o cemu mozes i za sta mislis da imas validan argument itd,itd.

 

zapitaj se zasto niko valjano ne komunicira sa tobom samo na ovom podforumu?zasto tvoja proseravanja po ostalim podforumima ostaju iskulirana?odje i princ nadje druga.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wardruna je prilicno ritualna muzika, ko god je radio takvu muziku, mora biti upoznat sa Runama i njihovom tradicijom. Samo da dodam. :haha:

 

Otkrio sam jos jedan bend - Walknut. Imam album Graveforests and Their Shadows i razbija, odlican ruski bend. Burzum skola, atmsofericno, bas kako volim. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...