Jump to content

Navijanje za manje klubove


kuruz

Recommended Posts

Ево и теме за све нас који волимо да одемо на утакмице клубова из наших села и предграђа на којима обично нема публике.

 

Ми у Житишту навијамо за локални КК Свети Ђорђе, клуб који се такмичи у четвртој лиги и претендује на виши ранг такмичења. Зовемо се Боксери, због споменика Рокију Балбои који је поигнут у мом селу, и до сада смо ишли само на оне утакмице на којима је Свети Ђорђе домаћин, али за две недеље нас воде у Кулу. Постојимо од јануара ове године и навијамо из зајебанције и досаде. :)

 

Синоћ смо имали најбоље издање до сада, било нас је око двадесет и навијали смо без престанка. Углавном певамо Звездине песме, само што убацујемо име нашег клуба. На крају јучерашње утакмице смо бацали ролне папира (другари покрали са југа у четвртак :) ) и петарде, а за неку следећу планирамо да набавимо и бакље.

 

Наравно, све је ово неозбиљно и своди се на зезање, барем за сада. :)

 

Каква су ваша искуства?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na par utakmica Dinare iz Knina (klub osnovan 1913.), koja je bila neki valjda prijateljski klub sa Crvenom Zvezdom ranih devedesetih, koju je isto tako u par navrata i drala u Kninu u kojekakvim prijateljskim utakmicama. Ali to sve još prije '95. Navijači su se zvali Crni Škorpioni, zbog crno-bijelih boja kluba (koje su 'rvati prije dvije godine promijenili u crveno-bijelo-plavu, uništivši tako skoro 100 godina tradicije), a glavni navijački rekvizit je bila bejzbol palica, makar u moje vreme. Bio sma tada još mlad, pa nisam baš učestvovao u aktivnom navijanju :twisted:, ali sam pogledao par utakmica, ko će ga znati zašto.

Inače, navijači Dinare su isto tako bili i vatreni navijači Crvene Zvezde, i danas se može na svim Zvezdinim utakmicama vidjeti transparent "Делије Книн". Čak je i čuvena prečka sa utakmice Zvezda - Bayern je završila na kninskom gradskom trgu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odraso sam na turnirima u Velikom Shiljegovcu koji su mi i dan danas ostali najzanimljviji:P Tipa izlazi klub koji se zove JEDVA SE SABRASMO iz Zdravinja hahah i bilo mi je drago kao klincu zato sto Shiljegovac uvek pobedi(dobro sad znate kako)A Napredak iz Krushevca iako je u prvoj ligi ustvari je mali klub sa par podeljenih grupica navijacha ali ima onih penzosa koje je uvek zanimljivo slushati cesto su zanimljviji od same utakmice:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozdovac pre 5 godina? treca liga?dorcol,balkan...ludilo zezanje...nigde mruije...pivo,opijati na tribini...pokojni majic se sunca na terenu...spajdermen...ludilo...ali vozdovac vise nije tako mali klub...prva liga,zvezda,partizan za malo evropa...puno murije nema piva ali ima opijata xD

 

velikim navijackim grupama je lakse...i kad bude neko sranje tesko je naci krivca...tesko ja zapaliti baklju a da ne odes na odmor u padinjak...i eto x) lakse je vecim klubovima ali vozdovac ima taj smek x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледао сам као клиња ФК ИМТ овде код Хале спортова. Требало бих опет да почнем да их пратим, недостаје ми то блејање на металним трибинама. :)

 

zlogo_th_fk_imt.gif

Edited by Шарки

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na par utakmica Dinare iz Knina (klub osnovan 1913.), koja je bila neki valjda prijateljski klub sa Crvenom Zvezdom ranih devedesetih, koju je isto tako u par navrata i drala u Kninu u kojekakvim prijateljskim utakmicama. Ali to sve još prije '95. Navijači su se zvali Crni Škorpioni, zbog crno-bijelih boja kluba (koje su 'rvati prije dvije godine promijenili u crveno-bijelo-plavu, uništivši tako skoro 100 godina tradicije), a glavni navijački rekvizit je bila bejzbol palica, makar u moje vreme. Bio sma tada još mlad, pa nisam baš učestvovao u aktivnom navijanju :twisted:, ali sam pogledao par utakmica, ko će ga znati zašto.

Inače, navijači Dinare su isto tako bili i vatreni navijači Crvene Zvezde, i danas se može na svim Zvezdinim utakmicama vidjeti transparent "Делије Книн". Čak je i čuvena prečka sa utakmice Zvezda - Bayern je završila na kninskom gradskom trgu.

 

Dinara Knin je igrala u finalu kupa krajine sa mojom Špartom iz Belog Manastira.Mislim da je bilo '95 ili '96.Naravno,Šparta je pobedila. :pivopije:

Eto,dok sam bio klinac stalno sam isao na utakmice Šparte iz Belog Manastira,grada u kojem sam odrastao i ziveo do svoje 14.godine.Zanimljivo je da je Šparta imala jedan od najvecih terena u bivšoj Jugoslaviji,imala je teren po svim evropskim standardima."Tribine" su bile druga prica...gomila istrulih dasaka na koju je stalo maksimum 200-300 ljudi.

Najveci uspeh Šparte je bilo igranje u drugoj ligi SFRJ,dve godine za redom.To je onda bio jako veliki uspeh,sa obzirom sto nam je liga tada bila jedna od najjacih u evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinara Knin je igrala u finalu kupa krajine sa mojom Špartom iz Belog Manastira.Mislim da je bilo '95 ili '96.Naravno,Šparta je pobedila. :pivopije:

Ko je bio šampion nenadjebive lige RSK? :)

 

Dinara je imala jako dobar teren za svoje uslove, naročito ako se uzme u obzir što je s vremena na vreme tamo padala po neka granata, pa smo išli skupljati gelere :). Teren je bio kao magičan, nakon svakog granatiranja, tamo je uvijek završavala makar jedna bomba. Tribine su bile zakon, sa jedne strane trule daske, a sa druge malo brdašce :). Čak sam i trenirao fudbal u ovom klubu, čitava dva dana. Iz Dinare je put Crvene Zvezde otišlo par solidnih igrača, između ostalih i Dalibor Škorić :da:

Mislim da je za vreme rata glavno rivalstvo bilo sa Benkovčanima, mada nisam siguran. Znam da je prije rata redovno bila makljaža sa Drnišanima, kako navijačka, tako i igračka :da:

 

 

 

Inače, kao što rekoh, Dinara je klub osnovan 1913. godine, što znači da je samo Hajduk stariji u čitavoj Dalmaciji, i to za samo godinu dana. Ipak, kruže priče da je Dinara osnovana čak i ranije, ali da je registrovana tek te 1913. Šta da se radi, Split je bio veći grad, lakše je to išlo kod njih. Ipak, čvrsto vjerujem da Dinara ima veću tradiciju od Hajduka :da:. Prvih godinu dana klub se zvao Lastavice, odakle i crno-bijele boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je bio šampion nenadjebive lige RSK? :)

 

Dinara je imala jako dobar teren za svoje uslove, naročito ako se uzme u obzir što je s vremena na vreme tamo padala po neka granata, pa smo išli skupljati gelere :). Teren je bio kao magičan, nakon svakog granatiranja, tamo je uvijek završavala makar jedna bomba. Tribine su bile zakon, sa jedne strane trule daske, a sa druge malo brdašce :). Čak sam i trenirao fudbal u ovom klubu, čitava dva dana. Iz Dinare je put Crvene Zvezde otišlo par solidnih igrača, između ostalih i Dalibor Škorić :da:

Mislim da je za vreme rata glavno rivalstvo bilo sa Benkovčanima, mada nisam siguran. Znam da je prije rata redovno bila makljaža sa Drnišanima, kako navijačka, tako i igračka :da:

 

Da me ubijes,ne secam se ko je bio sampion.Secam se da je Šparta dva puta uzimala kup RSK.Jednom protiv Darde,na penale,i jednom protiv Dinare.

Kod nas teren bio netaknut.Nijedna granata nije pala na teren.Na srecu.Steta bi bilo takvog terena.

Inace,nas deo Krajine je sportski najvise poznat po jednom velikanu,Ljupku Petrovicu koji je iz Darde,sela koje je udaljeno nekih 15km od Belog Manastira.Kada je Zvezda bila prvak evrope,on i Sinisa Mihajlovic,koji je inace iz Borova Sela,su dosli u Beli Manastir i davali autograme.Dan danas imam Zvezdinu zastavicu sa potpisom Ljupka Petrovica. :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek sam bio za patizan + hajduk, sto ce reci protiv pandurske koalicije (zvezda + dinamo), a od lokalaca zanimljivi su mi IMT, par puta sam bio na stadionu, hajduk lion (kraj u kome sam proveo prvu godinu zivota), radnik sm. palanka (ludi, nenormalni navijaci, mungosi)... u poslednje vreme mi se medju favs pojavljuju i HNK rijeka (tvrdim da je kantrida jedan od najlepsih stadiona ex-yu), i NK orijent rijeka, ciji se stadion nalazi na 5 min od moje gajbe. postoje od 1919. godine i vecito su u trecoj ligi. imaju cak dve navijacke grupe (red fuckers - zbog dresova i krimejski festari - po jeftinom belom vinu festi i krimeji, ulici na cijem se vrhu nalaze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek sam bio za patizan + hajduk

Hajduk, torcida, grupa invalida + smrdite na ribu!

 

Inače, prvi kup koji je Hajduk osvojio je bilo, čini mi se, 1967. kada umalo da ispadne od Dinare. Hajduk je tada bio jak, pri vrhu tabele, ali kada su naletili na Dinaru na poluvremenu su gubili 2:0, Dinara ih kidala, a poslje toga pobijediše 3:2, i svi su u Kninu znali da je utakmica prodata, naročito zato što je odbrambeni igrač Dinare u posljednjem minutu, kada se vidjelo da Hajduk nikako da da gola, fino uzeo loptu u ruke, i eto penala. Dobila Dinara neke dresove kasnije i lopte, a Hajduk obećavao i neku saradnju, pozajmice igrača no ništa od toga. Stoka ribarska. :da:

 

Lemmy, inače, zna se da je iz Knina vjerovatno najpoznatiji fudbaler Ilija Petković. Nije veličina kao Ljupko, ali ajde, da kažemo da smo i mi nešto podarili :da::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mi smo navijali jedno 3 godine za Goč iz Vrnjačke Banje.. TO su bile koreografije, dimne bombe, baklje, sećam se košarkaške utakmice kada smo u sali osnovne škole zapalili baklje i prekinula se utakmica zato što nije mogla sala da se izluftira jer se ništa nije videlo. :) Ali legendarne su utakmice sa klubom Omladinac iz Novog Sela, tu se išlo na gostovanje, ali peške (treba jedno sat vremena peške do Novog Sela od Banje).. Sećam se kad je neko od klinaca iz naše grupe, da bi se dokazao, otišao veče pred utakmicu i napisao sprejom "stoko seljačka" na svlačionici omladinca. :) Bilo nas je 50-100 u grupi, 50 redovnih, navijali smo na košarci, fudbalu i na ženskom rukometu (u prvoj smo ligi u rukometu). Sad se to ugasilo, pola ekipe koja je navijala su sada žešći doperi, a pola njih boli kurac da navija. :) Sve u svemu, bilo je zabavno kada sam bio mlađi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ми можемо да сањамо 50 људи, кад нас има 20 то је хаос. али је то изузетна реткост. Прилази пандур и каже да ће да пише пријаву следећем који се попне на седиште на трибинама у сали. После тога смо се сви попели, а он се насмејао. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...