Jump to content

Primordial


Angelystor

Recommended Posts

Bem li ga, nisam znao 'de da turim temu...this seemed like the best place...a shteta jebena da nema teme za ovaj ubergenijalni bend!

 

Diskografija im je ovakva(albumi):

 

1995 Imrama

1998 A Journey's End

2000 Spirit The Earth Aflame

2002 Storm Before The Calm

2005 The Gathering Wilderness

2007 To The Nameless Dead

 

 

I juche je preslushah celu : ) To nikad ne radih kod njih..a bogme ih nisam slushao poooodavno, a na to me je naveo novi album - To The Nameless Dead. Koji mi je trenutno i najbolji Primordial album..a odma' tu mi dishu za vratom Spirit, Storm i Gathering...actually bend je stvarno jedan fantastichan unikat i nesto najbolje sto mozete naci u metalu, neverovatna mjuza i svaki album je neverovatno iskustvo i putovanje..yeah, I travelled a lot yesterday :) Imrama je najcrnji od sve dece, dok mi AJE malko falka sa dinamikom, ali sto se tiche feelinga i melanholije, podobar album.

 

Ali TTND je posebna pricha..black elementi su na minimumu, Alan skoro i da ne koristi black vokal..ali zvuci verovatno najbolje do sada. Zarazan chanting vokal...a takodje moram reci da je ovo i najbolji zvuk koji je Primordial ikad imao, Pravi wall of sound sas sve mocnim riffovima i melodijama... ovo najtoplije preporuchujem, znachi preslushao sam ga tek par puta, a vec mi je medju 5 albuma godine. Ako ne i THE. Fantazija bre.

 

Moji lichni favoriti sa albuma: "Empire Falls" , "As Rome burns", "Traitors Gate".

 

A ako ima takvih koji nisu josh ni chuli benda...pa nije greska cenim ni sa TTND da se pochne, ali mozda bolje negde od sredine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E lorde moj... Jebiga, nije ovo za tebe.

Ovaj bend je olicenje iskrenosti i mozda najjaci folk metal bend, ali "folk" u smislu da prenose slike svoje zemlje kroz osecanja, a ne ubacivanje nekih usranih gej instrumenata. Ne znam, israh se, ali tesko ih je definisati. Svi bendovi (sem mozda 3-4) sa ovog foruma bi mogli samo da im popuse kurac. Mozda ni to.

I novi album je bolesno dobar, ali se ne slazem da nema BM momenata, recimo Gallows Hymn mi zvuci kao Burzum, a sta reci tek za Traitors Gate? I jos Alan, legenda jebena, covek koji peva srcem... Daj da ih neko dovuce ovde.

 

WHERE IS THE FIGHTING MAN

AM I HE

YOU WOULD TRADE EVERY TRUTH

FOR HOLLOW VICTORIES!!!!

 

10/10. B O G O V I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Промашио сам ову тему некако, сјајан бенд, сећам се прича да су требали да свирају овде, али су завршили у Румунији, сви албуми су генијални, сјајно, живео Примордиал!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

svakako, jedan od najboljih metal bendova IKAD...

zvuchi kretenski, al tako je i ja mu tu nishta ne mogu...

6 albuma > 4 savrshena, dva spektakularna... dobar prosek...

najbolji metal gig koji sam gled'o > Primordial...

sviraju muziku koju su gotovo sami izmislili...

potichu iz mnogo kul zemlje...

super su ljudi, ljudine... vole rakiju...

poshtuju, ali ne vole da ih zajebavaju...

shta sad... volem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj novi album je svuda na prvom mestu soundcheck-ova, i ja nigde nisam video da mu je neko dao manje od 10 (pa sam i ja to propratio, hehe..). Jebote, bukvalno mi ne izlazi iz plejliste od momenta kad sam ga nabavio... Moram ybaviti taj digibook dok ne ode...

Jel bese Out of Time radio intervju sa njima za BV? To je najbolji intervju koji je ikad izasao u BV, po meni.

 

@Apeiron: Bolji je od Negure mnogo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...