Jump to content

Primordial


Angelystor

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Setlista koju furaju ovih dana:

 

01. No Grave Deep Enough

02. Gallows Hymn

03. Sons of the Morrigan

04. Bloodied Yet Unbowed

05. As Rome Burns

06. Lain With The Wolf

07. Autumn's Ablaze

08. The Coffin Ships

09. The Burning Season

10. Death Of The Gods

11. Heathen Tribes

12. Gods To The Godless

13. Empire Falls

14. Golden Spiral

 

Brate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

добра сет листа, само што бих ја нагурао ту још и To Enter Pagan. што се новог албума тиче, нема шта да се посебно човек просерава. то је једноставно Примордиал (један једини) и једноставно је савршено, и то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo docnim sa komentarom, no nevermind :haha:

Nikako najbolji Primordial album, ali by Jove, svakako jos jedan vredan, fantastican, odlican, epski, metalistican album Iraca, sa do bola lepim zvukom. I sve pohvale za bubnjara, koji je fantastican posao odradio, verovatno najbolje odradjeni bubnjevi od svih Primordial albuma. A bese bio nesto za malo izbacen iz benda koliko se secam? :]

 

"No Grave Deep Enough" je cela kao jedan jebeni refren, ja ne znam da l' sam je jednom pustio kod kuce a da sam je mirnije ispratio i bez dranja ili da sam je u gradu pustio a da se nisam jezio... Nenadjebivi vrhunac albuma.

 

Vredi pomenuti i Alana ovde, koji je jos jednom ostavio neizbrisiv trag i na traci i na papiru, cini Primordial unikatnim em vokalima, em liricima, koji su jos uvek medju najboljima u zanru a i sire.

 

If there is a watcher under the earth

Wake him from his fateless sleep

Through the glorious voids of heaving earth

Souls of fire, release me

 

Najveca steta metala je oduvek bila sto je uvek bilo malo pevaca koji su se trudili oko onoga sto pevaju, a malo previse oko toga da im kosa izgleda kako treba i da moze refren da bude dovoljno jebeno poppy.

 

Dakle, i Stara zmija svakako u favourite, "Bloodied Yet Unbowed" (cini se da Alan bas voli ovaj citat) mu nekako dodje klasicna Primordial traka, zasto se voli ovaj bend, plus naslovnica je isto za gornju grupu. "Mouth" mi super lega za bolji flow albuma, upada odma' posle GOS, melanholicnija daleko od iste, i sa nekim stvarno mracnim i upecatljivim slikama.

 

Od slabijih, sta znam, vec podosta obrtah album, i "Lain" i "Hundred" su mi se vec na pola tih slusanja nekako odosadile, tako da recimo da su mi te dve low points.

 

Rekoh vec, ne najbolji Primordial album, ali u ovoj godini ce svakako upasti medju najbolja izdanja. 8.5-9/10

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredi pomenuti i Alana ovde, koji je jos jednom ostavio neizbrisiv trag i na traci i na papiru, cini Primordial unikatnim em vokalima, em liricima, koji su jos uvek medju najboljima u zanru a i sire.

 

:da: sa koliko emocija on peva, strašno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Tek sad videh onu setlistu što je Talvi postavio. Jbt pa većina tih pesama traje 7-8 minuta, to je nekih 100 minuta Primordiala :cool: Ja bih tu jednu Traitors Gate sigurno, možda Fuil Arsa ubacio, možda i Song Of The Tomb (ali i ne mora, pošto bih onda morao neke dve da izbacim :D ), to je poenta kod Primordiala, u onoj setlisti nema loših pesama, nema osrednjih, ono je sve klasa. Upravo kod mene ide No Grave Is Deep Enough... to keep us in chains :rockdevil: Pokrenuo bih malu anketu na temi - koji je Primordial tekst, za vas, najbolji? :bigblue: U moru genijalnih lirika, može i više favorita ako hoćete. Moji glasovi idu za Traitors Gate, zbog sledeće strofe najviše:

 

The gallows cold hands

Tighten old rope

Young men hang in the fetid breeze

Like rotten fruit

Too ripe for harvest

They have marched us

Through the streets

Heralded our death

Proclaimed our end

And brought us to our knees

 

Posebno zbog početnih stihova, jeza me prođe svaki put kad zamišljam te slike u glavi. Izdvojio bih još i The Coffin Ships, u kojoj me uvek ubije onaj momenat pri kraju pesme: Broken spirits, in rags and tatters! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...