Jump to content

American Dad! (2005- )


Recommended Posts

Pošto mi se čini da u poslednje vreme svako otvara temu o svojoj omiljenoj crtanoj seriji, moraću to i ja da učinim, jer sam copy-cat.

 

"American Dad!" vam se posle pregleda glavnih likova može učini običnom i već razgaženom brljom u supermarketu pomija, ali siguran sam da će vas gledanje (skoro pa :)) bilo koje epizode razuveriti.

 

Zaplet se vrti oko "tipične" američke porodice: otac CIA agent, majka domaćica, ćerka dovoljno mlada, inteligentna i neiskusna da bi objedinila pojmove nekomformistična/aktivni zaštitnik životne sredine/pacifista/nesebična/pravedna u jednu osobu, sin geek. Radnja je uvek dinamična, nema razvlačenja i iritantnih digresija u stilu Family Guy-a (pisac je verovatno nešto naučio u međuvremenu). Stan Smith je dasa koji rešava sve pištoljem i "čekićem" - IMHO veoma lepo odrađena karikatura konzervativnog čobanizma (ali sa dobrim namerama u srcu). U priču je ubačen i vanzemaljac iz Area 51, koji nema ništa drugo da radi osim da gleda TV po ceo dan i razbija se od alkohola dok se krije na tavanu.

 

Ne smem zaboraviti i Klausa, natzi lika koji se loži na plavuše, ali je nažalost zarobljen u telu ribe pa u crtaću služi kao akvarijumski komentar neutralnog i napaljenog eliminatora Jeverja. To celoj stvari daje poseban šmek.

 

Anyone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok..ali daleko od FGa...

obicno materijal koji Seth odbaci uleti u ADa : a to su politicke fore

ipak,serija ima skroz svoj identitet i skoro da nema slicnosti sa FG

(dont get me wrong,thas a good thing) jako smesna serija

 

Klaus i Roger su mi omiljeni likovi...steta sto Klaus ima tako malo prostora

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je poredjenje American Dad i Family Guy neizbezno reci cu samo da je meni AD smesniji. Ne mnogo smesniji ali dovoljno da moj glas ode na stranu te serije.

Kod FG mi se svidja sto su skloniji parodiji ali su mi u AD likovi daleko zanimljiviji. Mislim sta FG ima osim Stewiea? Big nothing!

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je poredjenje American Dad i Family Guy neizbezno reci cu samo da je meni AD smesniji. Ne mnogo smesniji ali dovoljno da moj glas ode na stranu te serije.

Kod FG mi se svidja sto su skloniji parodiji ali su mi u AD likovi daleko zanimljiviji. Mislim sta FG ima osim Stewiea? Big nothing!

 

 

AD 4ever, FG smaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Jao!

Ja ne mogu da se nagledam KLAUSA!

Zao mi je sto se ne pojavljuje u svim epizodama tj. sto nije jedan od bitnijih likova.

Mada,kad se pojavi na par sekundi,uvek kaze nesto sto pobije sve ostale likove.

Jedna njegova izjava(provala,prozivka) promeni celu epizodu!.. :mrgreen:

Barem se meni tako cini.. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...