Jump to content

Hagalaz’ Runedance


Recommended Posts

Ne znam kako to da nema ove teme...

 

Sjajna, zaista sjajna muzika! Iako je ovaj projekat sada ugasen, Nebelhexë, tj. Andrea Haugen izdala je jos dva albuma. (koja nazaolst nemam :cry: )

Ne bih mnogo o diskografiji, itd, ima sve na sajtu: www.nebelhexe.com

 

 

Sta mislite o ovoj muzici, i o Nebelhexë uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hagalaz mi se jako svidja, jako interesantna muzika i savrsena za slusanje dok citas nordijske narodne price i mitove, ali mi se Nebelhexe vec mnogo manje svidja... A za one koji ne znaju (ako ima takvih) Andrea je radila onu legendarnu naraciju na Satyricon-ovom Nemesis Divina albumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аха, ти мислиш на њене остале пројекте. Кад сам поставила питање, мислила сам на њу као личност, појаву на музичкој сцени... Неспоразум ;)

Мени је она као личност доста занимљива, макар судећи по ономе што стоји на сајту. Остале албуме нисам слушала, само Hagalaz' Runedance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, mislio sam na Nebelhexe kao muzicki projekat, slusao sam onaj Laguz - Within The Lake i bas mi se i nije dopao, a Andrea kao Andrea je carica... ;)

Jesi li citala one njene knjizice? Imao sam neke njene knjizevne radove negde u elektronskom formatu i svidelo mi se kako pise, jako je iskrena i ubedljiva, mada kapiram da bi mi se jos vise svidela kad bih ja bio "zenska osoba suprotnog pola", posto se podosta bavi tematikom polova... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Читала сам само ово што стоји на сајту, и морам признати да ми се јако допада; и стил писања а и тематика којом се бави. А што се тиче приче о половима конкретно, јесте занимљиво то њено становиште, али мало ми личи на феминизам и то ми се баш и не допада... Мада, јасно ми је да није то суштина њених ставова, већ неке сасвим друге ствари, и да не дужим сада о томе.

Да ли имаш још то од њених радова што си читао? Ако имаш, подели с народом :da::cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo takvo govno,da mi je drago sto sam kapitalisticki nuz-proizvod koji slusa Enyu.Kupio sam na originalu Volven i vec posle prvog slusanja sam provalio sta cu pokloniti ortaku sa faksa za novu godinu.Ova riba bunari kao propala goticarka pocepanih mrezastih carapa koja jedini izlaz u svojoj heroinskoj zavisnost vidi u knjigama Starhawka.Pevanje uzas,aranzman...koji aranzman,produkcija...nekim ljudima ne treba dozvoliti da imaju kompjuter.Mozda je CVLT i TROO,ali su je sjebali Zionisti.

 

Steve,reads the Torah and realizes Jesus was a wimp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Читала сам само ово што стоји на сајту, и морам признати да ми се јако допада; и стил писања а и тематика којом се бави. А што се тиче приче о половима конкретно, јесте занимљиво то њено становиште, али мало ми личи на феминизам и то ми се баш и не допада... Мада, јасно ми је да није то суштина њених ставова, већ неке сасвим друге ствари, и да не дужим сада о томе.

Да ли имаш још то од њених радова што си читао? Ако имаш, подели с народом :da::cool:

 

Pa, citao sam onu Ancient Fires Of Midgard ili kako se vec zove, ali mi je u medjuvremenu drugar odneo disk na kojem mi se nalazilo to i jos more slicnih knjiga, tako da bih prvo morao da udjem u trag cd-u... Tako mi i treba kad najvrednije diskove dajem tek tako... :udri:

 

Steve Jobs: Kakve veze Hagalaz' ima sa cionizmom??? :confused:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steve Jobs: Kakve veze Hagalaz' ima sa cionizmom??? :confused:

 

Ma,jebi ga samo sam bacio izraz.Nema ona veze sa tim(hvala bogu),ali definitivno Enya,Loreena Mckennitt,Miriam Stockley,Moya Brennan...(citaj:produkti mainstream kulture i revival heroji) su za njeno goticarsko dupe samo razlog da pocne da razmislja o alkoholizmu.Nemam nista protiv nje licno,majke mi,samo mi je mjuza C kategorija.Ako ona pise te knjizice,to je super-definitivno vise volim takve likove nego jebene hriscane i ne verujem da ona to radi da bi privukla paznju ili zato sto je KEWL,vec je verovatno iskrena u svom nastojanju(ili jednostavno hoce da posisa Vargu-on je zgodna kucka).Mada tradicionalnom paganu je tesko odbraniti se od napada agresivnih korisnika kanabisa koji se zalazu za slobodnu ljubav(citaj-jednaku raspodelu sifilisa) i Harry Potter fanova koji smatraju ako su u covenu mogu da sa ponosom kazu VINGARDIUM LEVIOSA! svojim roditeljima.Moderno shvatanje paganizma je takodje postalo zionisticki produkt,kao i svi oblici buntovnistva.Oni jednostavno koriste onu staru Aikido izreku-koristi snagu protivnika.

 

Steve,listens to "Under a funeral Moon" by Darkthrone and realizes these guys are so evil they turn milk into yoghurt just by looking at it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Уопште се не слажем с тобом кад је квалитет музике у питању, јер стварно јако волим Hagalaz' Runedance... Док ми нпр. Ениа не смета само ако је чујем у пролазу, али мислим да бих умрла кад бих морала да преслушавам њене албуме... Али, то су само укуси ;)

Што се осталих ствари тиче, разумем шта хоћеш да кажеш, мислим да у томе дефинитивно има истине, али опет бих рекла да је Андреа далеко ван те приче, да није лажни бунтовник и инструмент у рукама ко зна каквих моћника.

 

@Talvi: Да, тако се зове књига.

Да, мислим да свакако треба да припазиш на важне дискове... Стварно неодговорно од тебе, младићу :no::cool:

Има на сајту нешто из Ancient Fires Of Midgard, али само неколико поглавља, не цела књига, а безвезе је читати тако ван целине, то нисам ни узела да читам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Уопште се не слажем с тобом кад је квалитет музике у питању, јер стварно јако волим Hagalaz' Runedance... Док ми нпр. Ениа не смета само ако је чујем у пролазу, али мислим да бих умрла кад бих морала да преслушавам њене албуме... Али, то су само укуси ;)

Што се осталих ствари тиче, разумем шта хоћеш да кажеш, мислим да у томе дефинитивно има истине, али опет бих рекла да је Андреа далеко ван те приче, да није лажни бунтовник и инструмент у рукама ко зна каквих моћника.

 

OK,nema frke,nego jednostavno vec dugo vremena slusam muziku i preslusao sam hiljade albuma i stvarno insisitiram na perfekciji-sto u dizajnu zvuka i produkciji.Mislim da nema neki glas i da kompozitorske strane imaju slabosti.Verovatno ona nema dovoljno love za dobar studijo tipa Real World,ali muzika koju izvodi zahteva dobar zvuk,a veruj mi razumem se u tradicionalnu i ambijentalnu muziku.Savrsen primer Loreena Mckennit je snimila svoj prvi album ELEMENTAL u kucnom studiju 1985 i to i dalje zvuci sjajno.Uporedi produkciju.Stap i kanap.Mad cisto iz interesovanja danas cu skinuti nke njen stvari sa neta i zelim da vidim kako to zvuci.Iskreno me interesuje-voleo bih da se odusevim.Mada,veruj mi nekim albumim ni produkcija ne moze da pomogne.Savrseni primer je Dark Passion Play od Nightwisha.Toliko skupa produkcija da je Tuomas mogao da finansira mali rat u Gvatemali,ali tesko sranje+tolika doza emo pederluka koja bi posramila cak Gerard Wayov poljuljani libido.

 

Definitivno nije lazna buntovnica i tu apsolutni respect.Procitao sam delove knjige i jako mi se svidja,samo to nikad nece zaziveti zbog dogme koju Coca Cola-Santa Clause kultura drzi nad mainstream medijima.Majke mi ako bih sa nekim voleo da se potucem,to je Deda Mraz.Zestok matorac,garant.Apsolutno podrzavam i potrudicu se da preslusam nove stvari veceras.

 

Steve,listens to Nightwish and swears he will pay money to a convicted rapist to gangfuck Tuomas.With a bottle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Meni je ovo takvo govno,da mi je drago sto sam kapitalisticki nuz-proizvod koji slusa Enyu.Kupio sam na originalu Volven i vec posle prvog slusanja sam provalio sta cu pokloniti ortaku sa faksa za novu godinu.Ova riba bunari kao propala goticarka pocepanih mrezastih carapa koja jedini izlaz u svojoj heroinskoj zavisnost vidi u knjigama Starhawka.Pevanje uzas,aranzman...koji aranzman,produkcija...nekim ljudima ne treba dozvoliti da imaju kompjuter.Mozda je CVLT i TROO,ali su je sjebali Zionisti.

 

Steve,reads the Torah and realizes Jesus was a wimp.

 

hocjete li vi, kvazi-intelektualci ikad shvatiti koliko ste nezanimljivi?Nebelhexe definitivno nije za jedan formalistichki um kakav je tvoj, takva muzika se shvata na malo dublji nachin kome ti nazalost nemash pristupa...Starhawk je zensko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Баш сам се слатко исмејала кад сам прочитала ове коментаре. :lol: ...доиста занимљиво.

Што се мене тиче , мени је Hagalaz Runedance добар бенд. Успела сам да нађем неке ствари које ме привлаче и музика ми је сасвим коректна. а, што се тиче продукције...она и није толико битна ако те музика баца у транс.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баш сам се слатко исмејала кад сам прочитала ове коментаре. :lol: ...доиста занимљиво.

Што се мене тиче , мени је Hagalaz Runedance добар бенд. Успела сам да нађем неке ствари које ме привлаче и музика ми је сасвим коректна. а, што се тиче продукције...она и није толико битна ако те музика баца у транс.

 

To je otprilike i neko moje misljenje, na produkciju obracam paznju kad slusam nesto jace, kad mogu da komentarisem kakav je zvuk gitare, basa, bubnja... a ovde je produkcija sustinski zaista totalno nebitna stvar... :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ma Andrea je u dushi blackerka :) pa nije mnogo pazila na produkciju bar shto se tiche ranih radova..drugachije stoje stvari sa Nebelhexe, zaradile su se neke pare, i ostvarili kontakti sa muzicharima i producentima pa je produkcija znatno bolja, pogotovo na njenom drugom albumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pagesfromandreahaugenthtq6.jpg

 

The Ancient Fires of Midgard - Andrea M Haugen

 

This is the book written by Andrea M. Haugen, ex-AGHAST, ex-HAGALAZ RUNEDANCE and now releasing records under the name Nebelhexe. 144 pages, in English language, ‘the Ancient Fires…’ offers an introduction to the basics of ‘Asatru’, the ancient German pagan religion. In numerous chapters, the book deal with all aspects of this ancient religion: The nine worlds, Gods and Goddesses, holidays, runes, Seidr (the Nordic equivalent to Shamanism) and so on.

http://rapidshare.com/files/86373433/Andrea_Haugen_-_The_Ancient_Fires_of_Midgard.pdf

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

овај бенд је генијалан. заиста добар. и то је добар дарк амбијетални бенд. још мноштво их слушам, али никако већину да набавим зато што слабо ко то слуша. бар од људи које ја знам.

генерално све од њих имам , и радо слушам. када год нешто радим, најчешће када учим. прија некада, када не желиш да ти се музика намеће атмосфери. не зове се за џабе амбијетална музика

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...