Jump to content

Devil Horns Salute


Totamealand

Recommended Posts

Ronnie James Dio.

A znas li zasto?

Zato sto je poreklom Sicilijanac, a tamo i na Jugu Italije taj znak se koristi protiv uroka.

Znaci kad cujes ili vidis nesto sto je baksuz, onda se taj znak napravi i kaze "facciamo le corna", odnosno praviti rogove.

Onaj ko je urokljivac zove se iettatore, pa je to odbrana protiv takvih.

Eto odgovora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ronnie James Dio.

A znas li zasto?

Zato sto je poreklom Sicilijanac, a tamo i na Jugu Italije taj znak se koristi protiv uroka.

Znaci kad cujes ili vidis nesto sto je baksuz, onda se taj znak napravi i kaze "facciamo le corna", odnosno praviti rogove.

Onaj ko je urokljivac zove se iettatore, pa je to odbrana protiv takvih.

Eto odgovora.

Interesantno.

Ja sam negde (u nekom matorom terrorajzeru valjda) chitao da se znak zove 'il cornuto' il' neshto slichno i da se bash u Italiji koristi kao uvreda. Naime pokazuje se uglavnom mushkarcima i naznachava da su 'rogonje', tj., je li, da im neko drugi opshti sa zhenom...biche da je u pitanju samo regionalna varijacija.

ah ta antropologija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледала сам скоро на VH1 кад је био неки љигави метал викенд баш причу о томе и Дио је причао отприлике оно што је Shamandalie већ рекла.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Interesantno.

Ja sam negde (u nekom matorom terrorajzeru valjda) chitao da se znak zove 'il cornuto' il' neshto slichno i da se bash u Italiji koristi kao uvreda. Naime pokazuje se uglavnom mushkarcima i naznachava da su 'rogonje', tj., je li, da im neko drugi opshti sa zhenom...biche da je u pitanju samo regionalna varijacija.

ah ta antropologija...

Takodje. To su mi rekli ortaci cija sestra studira italijanski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dio je prvi uveo u muziku, mada se i Simmons pominje. 99 posto ljudi koji ne slušaju metal, a čuli su za taj znak, reći će vam da je to satanistički pozdrav. To vulgarizovanje se može primetiti i u mnogim filmovima. Recimo, Vrana 4, gde prikazuju neke navodne sataniste koji koriste taj pozdrav, ili, ne znam kako se zove film, vrti se na nekoj TV u poslednje vreme, Žan Reno glumi, gde neki Turci koriste taj pozdrav. Neznanje ljudi ide do te mere da koncerte na kojima se mogu videti rogovi listom proglašavaju za satanističke predstave. Sećam se kad je posle koncerta Rolling Stones-a vladika Amfilohije rekao da su oni satanistička grupa i čudio se što im ljudi u Srbiji i Crnoj Gori aplaudiraju. Pitam se šta bi tek rekao kad bi bio obavešten (kao što očigledno nije) da je u Beograd dvaput dolazio Rotting Christ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

dobro da nije, neobaveštenost je nekad dobra stvar, još bi krenuo u lov na veštice

 

''inquisition, what a show

inquisition, here we go...''

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ili, ne znam kako se zove film, vrti se na nekoj TV u poslednje vreme, Žan Reno glumi, gde neki Turci koriste taj pozdrav.

TURCI se pozdravljaju tako?!?!?! :confused::icon_eek::blink:

 

Sećam se kad je posle koncerta Rolling Stones-a vladika Amfilohije rekao da su oni satanistička grupa i čudio se što im ljudi u Srbiji i Crnoj Gori aplaudiraju. Pitam se šta bi tek rekao kad bi bio obavešten (kao što očigledno nije) da je u Beograd dvaput dolazio Rotting Christ.

Mozda bi covek dos'o na njihovu svirku i post'o satanista :) :) :):twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

niš bez gene simmonsa, taj će na kraju pod svojim imenom zaštititi pozdrav, pa će svako ko ga koristi morati da ima plaćenu franšizu, e ti jevreji.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...