Jump to content

Star Trek Kapetani


Herr_Wolf

  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nešto sam blejao po Uncyclopediji ovih dana, pa mi pade na pamet da postavim ovo glasanje za sve Star Trek fanove... kao i za one koji čisto pogledaju ponekad neku epizodu...

Mislim da tema nije bila, a pitanje je jedno od najznačajnijih postavljeno pred celu geek-ovsku internet populaciju!

Dakle, koga od Star Trek kapetana (komandanata, protagonista, whateva') najviše gotivite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sam blejao po Uncyclopediji ovih dana, pa mi pade na pamet da postavim ovo glasanje za sve Star Trek fanove... kao i za one koji čisto pogledaju ponekad neku epizodu...

Mislim da tema nije bila, a pitanje je jedno od najznačajnijih postavljeno pred celu geek-ovsku internet populaciju!

Dakle, koga od Star Trek kapetana (komandanata, protagonista, whateva') najviše gotivite?

 

 

Idem da glasam! :da:

 

Obozavam Star Trek

 

Star Trek: The Next Generation --- Picard

 

DS9 ------- Garak

 

Voyager ----- Seven of Nine :wub:

 

The original Star Trek ---- Spock

 

Star Trek: Enterprise ---- T'Pol :wub:

 

Najbolji negativac ------ Gul Dukat

 

Najbolja rasa ---- Cardassians :da:

 

Mene Kardasija uzasno podseca na nas (ljude) Cak i mislim da nasa prava buducnost i jeste Kardasija :twisted::ph34r:

 

</a> ----------- Cardassians

 

</a> -------- Garak

 

</a> ------ Gol Dukat Edited by Lemur pijanac

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema nove serije..bice novog filma na bozic 2008

 

evo nove postave za ST XI

2nuu3qo.jpg

 

sto se tice Kardasije - ona bi trebalo da lici na komunisticku Rusiju (tj totaliristicke rezime) barem je tako zamislja Rick Berman

 

 

moj izbor :

 

ST TNG - Worf

DS9 - Odo

Voyager - Tuvok

ST - Spock

Enterprise - T'Pol i Archer

Najbolji negativac - Weyoun

 

Naj lik ST univerzuma - Q

250px-Q_portrait.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Q je car :) :) :)

 

Inace sto se Kardasije tice jos u Ds9 ona je "izgubila" totalitarni sistem i sad pripada koliko se secam gradjanskom drustvu, koje predvode isti ljudi iz totalitarnog sistema :) :) :) (Ovo mi zvuci poznato)

Mi licimo na Kardasiju. Trenutno stanje na zemlji i ratovi su zarad cistog profita, razlika izmedju Kardasije i Zemlje (ne federacija) sto danasnja zemlja uvek nadje izgovor za neki rat koji se uvek zavrsi otimanjem resursa. ST Kardasija isto to radi samo bez izgovora. Inace nadolazeci globalizam je isto sto i blagi komunizam. Ali da ne ulazim duboko u to.

 

Jedno je sigurno, Zemlja ne ide ka nekom sistemu koji ce da podseca na federaciju, jer nam to i nije u prirodi.

 

Sto se tice serije, postoje razgovori za 2009 i ako uzmemo u obzir tradiciju ST-serijala logicno je i ocekivati.

 

Enabran Tain

Enabran_Tain.jpg

Monstruozno dobar lik!

Edited by Lemur pijanac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U filmu ce od stare garde igrati Leonard Nimoy (Spock). W. Shatner (Kirk) je cak trazio da igra ali su ga odbili.

Inace meni omiljeni su Picard (P. Stewart), Data (Brent Spiner, koji je cini mi se kao glumac ponajvise pokazao) i naravno Q (John de Lancie) :) Svi iz TNG, hm...

Negativac Gul Madred (David Warner), iako se pojavljivao samo u 2 epizode, Chain of Command I, II. Karadasijanci ipak najbolji negativci...

 

GulMadred.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

U filmu ce od stare garde igrati Leonard Nimoy (Spock). W. Shatner (Kirk) je cak trazio da igra ali su ga odbili.

Inace meni omiljeni su Picard (P. Stewart), Data (Brent Spiner, koji je cini mi se kao glumac ponajvise pokazao) i naravno Q (John de Lancie) :) Svi iz TNG, hm...

Negativac Gul Madred (David Warner), iako se pojavljivao samo u 2 epizode, Chain of Command I, II. Karadasijanci ipak najbolji negativci...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Picard je definitvno naj-faca,. Ali stvarno moram da priznam da mi nisu jasni Janeway i Sisko, ajd Archer je cool, Kirk je džiber, pa mož' da prođe kao cool, ali ovo dvoje su mi baš ne-harizmatični likovi. Čak i da zanemarimo to da su oni verovatno produkt naleta tolerancije, ali nekako su mi skroz bezveze likovi, pogotovu za protagoniste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Picard je definitvno naj-faca,. Ali stvarno moram da priznam da mi nisu jasni Janeway i Sisko, ajd Archer je cool, Kirk je džiber, pa mož' da prođe kao cool, ali ovo dvoje su mi baš ne-harizmatični likovi. Čak i da zanemarimo to da su oni verovatno produkt naleta tolerancije, ali nekako su mi skroz bezveze likovi, pogotovu za protagoniste.

svaki kapetan je olicenje vremena u kom je serija nastala

Kirk - baja svinger iz 70tih,svaka riba je njegova,sve resava sa 2 torpeda

Pickard - umeren i pravican,kolege su mu prijatelji ali se zna da je njegova poslednja

Sisko - crnac sam i ponosan sam zbog toga

Janeway - radim muski posao posto su 90te

Archer - new age filozof,svi ucimo na greskama,jesam glavni ali smo svi mi ravnopravni

 

 

 

sta se iz ovoga moze zakljuciti: jedan je

cast_adama.jpg

 

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kirk - baja svinger iz 70tih

 

Come again?

 

Captain James T. Kirk, za sve vas thank you very much, 1966-1969!

 

Yours truly je sa njim na 'Jim'.

 

Inace, taj tzv. 'Original Series' (tad se jel'da samo zvao 'Star Trek') je Stari, vas drug Marshall, Sheriff da ne kazem 'The new Musharraf in town', drug Tito jel'da, kupio za narode i narodnosti SFRJ ne bi li se ugledali na Amere kako oni to rade. Ali neeeeeee, 'Znanje Imanje' je vecini bilo prece. Tako da ko god sad tupi kako Jim nije najjaci baja, jasno je da su njegovi roditelji gledali 'Znanje Imanje' umesto da kulturno uzdizu decu :pivopije: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...