Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma koga da razumem, bre?! Izgubih zivce pored kompa ceo dan, znas kako me boli kurac!!! 'ocu da znam sta se desava!!! Mogli su da "istrcavaju pred rudu" kad su objavljivali, a sad?! Ma idi bre...

 

 

 

 

 

 

ljudi sta bude bice!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt... ovo nije ni malo naivna tema.. jedini adut mozhe biti to shto ljudi u Srbiji qpuju karte bukvalno poslednji dan.. pa ja znam bruq ljudi koji shtekaju kintu pa na kraju pred sam fest uzmu kartu.. to dodushe nije mnogo pomoglo Legacy-u ali nikad se ne zna.. uostalom Terra Nostra bar u Legacy festu ima malo upozorenje na to shta mozhe da se desi pa mogu na vreme da reaguju.. jeste mesec dana malo vremena ali je vishe nego da na dan koncerta shvatish da nema ljudi... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako..volim ja koncerte vise od svega ali nije to bas sve u zivotu...uzivajte i na druge nacine...ako znate...

 

 

postoje na kraju i drugi festivali gdje se moze vidjeti dobar bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa At The Gates bloga:

 

________________________________________

[June 03, 2008] - Castle Fest is cancelled

 

We were just told that this years edition of CASTLE FEST is cancelled.

:(

_________________________________________

 

NE NE NE NE NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ljudi, ne javljam se jer nismo znali prosto sta da kazemo, a ne zbog nekog hira. Ovo sto cu napisati nije nikakvo zvanicno suvoparno obavjestenje, koje ne kaze nista, vec cisto jedna mala prica o svemu ovome. Vec 10 dana se premisljamo sta da uradimo da spasimo bilo sta sto je uopste moguce spasiti oko Castle Festa. Lomili smo se oko prebacivanja u Beograd, i skracivanja na 3 dana, sa svim hedlajnerima, cak smo u jednom momentu razmisljali i o basti SKC-a. Ali, nema poente. Nema nikakvog smisla. Znali smo kako ide Legacy, u stalnom smo kontaktu bili sa Frubijem, znali smo i za Slayer, uprkos informacijama da je ostalo samo 900 karata, sve je bilo jasno od pocetka prodaje. Jasno je bilo i da mi necemo prodati ni 5% kapaciteta, ali smo se zavaravali, kao i svaki prosjecan metalac u ovoj zemlji da nas ima vise. Prvo smo se tjesili da ce kupiti ljudi karte poslije KISS-a, pa KISS otkazao, pa smo se tjesili da ljudi cekaju Legacy prvo, pa Legacy propade nikad gore, a u istom danu se obznanilo da je Slayer prodao 217 karata. U tom trenutku, nase stanje prodaje je 300 karata.

Bilans:

Legacy Fest sa 12-13 bendova + Slayer + Judas Priest+ sve atrakcije ovog ljeta pocevsi od reuniona brace Cavalera, do Carcass-a, At The Gates-a i Avantasije, svi zajedno prodali 1300 karata, zakljucno sa odrzavanjem jednog dogadjaja, 25 dana pred drugi, i 30 dana pred treci. Svi metal bendovi na planeti zajedno, svi zanrovi nisu uspjeli bolje. Onda smo shvatili da to nije fest, vec obicna katastrofa za bilo koju organizaciju, jer vise od poraza na finansijskom planu boli da se 1000 ljudi smjesti na ogroman prostor Smederevske Tvrdjave, ili, jos gore, da bendovi koji rasprodaju WACKEN sviraju u SKC-u svi zajedno. Ne ide. Niti bi se oni slozili, niti bi mi smjeli to sebi dozvoliti, ikad. I pored ludacke zelje da ipak odradimo sve ovo, nemoguce je.

 

 

 

Svi koji cete sada reci da ima vremena, da bi se prodale hiljade i hiljade, dzaba je. To nikad ne ide tako, uvijek postoji neka statistika, a ova Castle Festival statistika, poklapa se sa onom u SKC-u, cak je i gora. Obicno je i nepogrijesiva. Istina je da mnogi kupuju karte zadnji dan, pa i zadnju sedmicu, ali postoje dogadjaji koji nisu za 1000-2000 ljudi, niti su tako koncipirani. Nismo imali ni kolosalna ocekivanja, pripremili smo se za uzasan minus, ali, izgleda da je sve dzaba. Ne vjerujem ni da je iko od vas prije 2 mjeseca mogao da zamisli da nece biti prodato bar 1500 kompleta i po 500 karata za svaki dan zasebno, pa se desilo. Ispod toga, fest je komedija, a kako je to cifra koja je nedostizna sa ovakvom prodajom, sve je palo u vodu.

Hvala svima koji ste kupili karte, i svima koji su to namjeravali da urade uopste do festa. Sve je ipak najvise nasa greska, jer nismo uzeli u obzir da ljudi prosto nemaju novca, i da je to mnogima nepremostiva prepreka. Koncerti su ipak samo jedan luksuz u zivotu, i, iskreno, ne treba pljuvati ni po ljudima koji ne stede za koncerte tako sto se odricu svega ostalog. Ocigledno da su metal koncerti privilegija za 500-1000 ljudi u zemlji, i dobro je pa bar i toliko imamo. Znam da smo imali i gresaka sa sajtom, sa mozda nedovoljno jakom kampanjom, ali jaka kampanja se radi 15 dana prije dogadjaja. Cisto sumnjam da je sve to dovelo do ovakve prodaje, posebno ako imate u vidu da smo do 20. Decembra prodali 150-ak, a onda za 5 ipo mjeseci jos toliko.

 

Takodje, svi koji sad mislite da niko vise nikad nece doci u Srbiju, jer su promoteri sve zajebali, mi otkazali, Slayer otkazan, Frubi ostavio neplacene bendove, to je sve cista glupost. Jedna zemlja nema veze s tim sta radi neka firma, ovo je sve stvar izmedju Terra Nostre i bendova, svi oni imaju ugovorene odstete, koje, kao sto je Frubi savrseno rekao, ni Bingo ne moze da pokrije, pa cemo to vec i sami da sredimo, mozda sa 15 koncerata kao sto je bio Hammerfall, ni sam nisam siguran da li cemo vise i imati kredibilitet da ih radimo. Ne bih se brinuo hoce li bendovi doci, vise bih se brinuo hoce li ih iko vise zvati ovdje, kad nema publike sa kupovnom moci.

 

 

Najbitnije od svega, naravno, svima koji su karte vec kupili, novac ce biti vracen na istim mjestima gdje je kartu i kupio. Ko je kupio direktno od nas, direktno cemo i da vratimo novac, a ko je kupio na biletarnicama, tamo i vraca. Novac se moze vratiti, pocev od 20. Juna. To vrijeme nam je potrebno, jer smo se na ovaj potez definitivno odlucili tek danas, i nije moguce da ranije sredimo svu papirologiju koja je potrebna, nadam se da to nece biti problem.

 

I, na kraju, bar jedna, mozda dobra vijest za nekoga, ako ih moze biti dobrih u vezi svega ovoga, je, da ce Judas Priest, sa najavljenim Cavalera Conspiracy odrzati koncert na Tasu, 01. Jula, jer se najveci bendovi ne mogu otkazati tek tako, a i bilo bi prefise nefer da se poslije ovoliko najave i buke ne desi nista. Logicno, svi koji zelite da dodjete na Priest-e, a kupili ste komplete za Castle Festival, mozete dobiti kartu za koncert, uz razliku u cijeni. Svi koji ste kupili bilo koje jednodnevne karte za fest, mozete ih zamijeniti za karte za Judas Priest, a svi koji ste i kupili samo jednodnevne karte za 01. Jul - valjda je vama jedinim svejedno.

Ovo je definitivno i prva i poslednja prilika ikada da se Judas Priest u Srbiji vide uzivo, jer, osim sto nisu bas u cvijetu mladosti, ne postoji ni najmanja sansa da ikada vise dodju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa At The Gates bloga:

 

________________________________________

[June 03, 2008] - Castle Fest is cancelled

 

We were just told that this years edition of CASTLE FEST is cancelled.

:(

_________________________________________

 

NE NE NE NE NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Neeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!

Kurac!!

Cheaj,nema festa uopshte ili samo nema ATG-a?

U svakom sluchaju u kurac. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Elderane - iako sam bio upucen u cijelu situaciju, ovo ni najmanje nisam ocekivao, mada je realno da bi svaki normalan covjek isto uradio poslije onakve prodaje...svejedno, mator sam konj, al suze mi na oci krecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada nemam shanse da ikada vidim Avantasiu i At The Gates,oni su bili ekskluziva k'o zna hoce li ikada ponovo nastupati uzhivo. :(

 

Neće :(

 

Avantasia možda još i hoće, ali Carcass i ATG - nikad...

 

E sjebah se gore neg' da mi je umro neko... Rasplakaću se, majke mi...

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

E SRCE ME BOLI T.T NEMMATE POJMA KOLKO SAM JA BIO SRECAN STO CU VIDETI ATG I CARCASS UZIVO I STO DOLAZE U SRBIJU , i sad znam da ih nikad necu videti uzivo. Nezna mstvarno sma sad ljut i potreshen. Plache mi se.

 

Elderine sve je to tachno to sto si t irekao, kad bagram nemoze da skupi pare za Judase ATG i CArcass , onda i netreba da dolaze ovamo. :(

T.T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...