Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imate Carcass na Metal Kampu, a ATG nigdje blize od Italije. Preskupo je to za sve u okolini, samo smo se mi tripovali da nije. Parodija je sto bi ih pokrilo po 400-500 fanova dnevno zbog njih, zato se festivali isplate, mnogo bendova, a jedna bina. Avantasia je na Szigetu, i, ko je voli, ako ikako moze, ne treba da propusti. Planiraju binu zajebanu k'o i Priestovu, ne pristaju na kompromise, hoce bas megalomanski sou. Ostali se vec ponegdje i mogu naci, neki vec i bili u Srbiji.

Steta. Da smo bili pametniji, 1000 ljudi na Helloween+Gamma Ray sve bi nam objasnili. Tada je bilo jasno, samo da smo imali oci da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

au jebote , noge mi otkazuju . toliko sam razmislao o avantasiji , a eto sada ... Nije TN kriva , mi smo govna ... ljudi su imali godinu dana da skupe pare , a kao nisu mogli . nece niko da stegne kais . sada ozbilno odoh da kupim neke radze , sednem u mrak i pustim ,, dotak'o sam dno zivota '' . rispekt terra nostri , srece , zdravlja i da nam jos 1000 koncerata organizujete !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E do kurtza... Mada mi nije nishta cudno kada se uzme obzir kako je Legacy proshao... Ovaj put cu da iskritikujem sve promotere u Srbiji, koji su valjda da bi pokazali kako su face poceli da se takmice ko ce veci bend da dovede, i na kraju pushimo mi koji smo oshtrili maceve za ove dane.

Jebem mu babu, zar nisu mogli da se udruzenim snagama bace da naprave jedan festival da valja nego od silnih najava za ovo leto beshe samo 3/4 jednog. Nikad mi nece biti jasna ta nesloga u Srbiji, niko ni sa kim ne razgovara, jedva se gledaju ocima iza ledja kojekakve price i sranja. Ljudi ako ste malo normalni, dogovarajte se, pa sledece godine svi zajedno da napravite neshto k'o sav normalan svet, zaradite pare, a mi srecni i veseli... :surprised:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E do kurtza... Mada mi nije nishta cudno kada se uzme obzir kako je Legacy proshao... Ovaj put cu da iskritikujem sve promotere u Srbiji, koji su valjda da bi pokazali kako su face poceli da se takmice ko ce veci bend da dovede, i na kraju pushimo mi koji smo oshtrili maceve za ove dane.

Jebem mu babu, zar nisu mogli da se udruzenim snagama bace da naprave jedan festival da valja nego od silnih najava za ovo leto beshe samo 3/4 jednog. Nikad mi nece biti jasna ta nesloga u Srbiji, niko ni sa kim ne razgovara, jedva se gledaju ocima iza ledja kojekakve price i sranja. Ljudi ako ste malo normalni, dogovarajte se, pa sledece godine svi zajedno da napravite neshto k'o sav normalan svet, zaradite pare, a mi srecni i veseli... :surprised:

 

Koliko bih volio da si u pravu... Ali, kao sto rekoh Legacy + Slayer + Castle 1300 karata. Da ne spominjem sto je od nasih 300, 200 bilo na Legacy-ju, a drugih 100 slusa striktno heavy/power, i to ovaj noviji. Legacy je bio apsolutno okrenut ekstremnijoj publici, i underground orijentisan, a Castle potpuno mainstream metal, nema tu tako strasnih preklapanja kao sto se cini. Frubi je vise vjerovao u tu pricu, mi u ovu drugu, na zalost, obe su potpuno pogresne. Ne mrzimo se mi, niti pljujemo, svi smo bili na Legacy-ju, odgledali sta volimo, i osjecali se k'o pokisli kad smo vidjeli onoliku "masu" ljudi, i atmosferu, na momente kao u Living Room-u na hitovima 202. Bukvalno kao propast metala u Srbiji. I, onda zamislim onu livadu u tvrdjavi, i scenu u kojoj se svi posjetioci poredjaju u red, i ukupno zauzmu 3 reda ispred bine, i Avantasije koja mjesec poslije svira ispred 80000 fanova na Wackenu. Nema sanse, to je veca bruka od otkazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u kurac!!!!!Ali stvarno!

 

E do kurtza... Mada mi nije nishta cudno kada se uzme obzir kako je Legacy proshao... Ovaj put cu da iskritikujem sve promotere u Srbiji, koji su valjda da bi pokazali kako su face poceli da se takmice ko ce veci bend da dovede, i na kraju pushimo mi koji smo oshtrili maceve za ove dane.

Jebem mu babu, zar nisu mogli da se udruzenim snagama bace da naprave jedan festival da valja nego od silnih najava za ovo leto beshe samo 3/4 jednog. Nikad mi nece biti jasna ta nesloga u Srbiji, niko ni sa kim ne razgovara, jedva se gledaju ocima iza ledja kojekakve price i sranja. Ljudi ako ste malo normalni, dogovarajte se, pa sledece godine svi zajedno da napravite neshto k'o sav normalan svet, zaradite pare, a mi srecni i veseli... :surprised:

U pravu si!Ali to je izgleda u ovoj Srbiji, ajde da se pokoljemo, da ne bi ovaj uspeo...

Meni je samo zao sada Legacy-a, sto na kraju krajeva, zbog Slayera i Castle-a, realno nisu im dosli jos 300-400 ljudi minimum...A mogli su ljudi da se pokriju jos malo, da ne budu bas u ovoliki (bingo ne moze da ih izvuce)minus...Ja nisam bio na Legacy zbog ovoga i evo sada se kajem, jer ispade da samo taj Legacy fest i jedini koji ce biti ove godine...:( Svaka njima cast sto su uspeli da iscimaju da svi bendovi (sem Finntrolla) izadju na binu!!!

 

 

Ne mogu da verujem koja smo mi drzava....

A u kurac!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bih volio da si u pravu... Ali, kao sto rekoh Legacy + Slayer + Castle 1300 karata. Da ne spominjem sto je od nasih 300, 200 bilo na Legacy-ju, a drugih 100 slusa striktno heavy/power, i to ovaj noviji. Legacy je bio apsolutno okrenut ekstremnijoj publici, i underground orijentisan, a Castle potpuno mainstream metal, nema tu tako strasnih preklapanja kao sto se cini. Frubi je vise vjerovao u tu pricu, mi u ovu drugu, na zalost, obe su potpuno pogresne. Ne mrzimo se mi, niti pljujemo, svi smo bili na Legacy-ju, odgledali sta volimo, i osjecali se k'o pokisli kad smo vidjeli onoliku "masu" ljudi, i atmosferu, na momente kao u Living Room-u na hitovima 202. Bukvalno kao propast metala u Srbiji. I, onda zamislim onu livadu u tvrdjavi, i scenu u kojoj se svi posjetioci poredjaju u red, i ukupno zauzmu 3 reda ispred bine, i Avantasije koja mjesec poslije svira ispred 80000 fanova na Wackenu. Nema sanse, to je veca bruka od otkazivanja.

sve istina

i jos Avantasia kao sto je neko rekao iz TN trebala da donese nesto neverovatno

jbt ne ono kazem kurac

brate ne verujem TN odma bukiraj nekog da dodje osim Judaasa da bi vam se isplatilo

po mogucstvu neku komercijalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porazno je sve ali mislim da mozda za nekoliko godina kad se neke stvari promene i bude moguce ovako nesto ... sad se izgleda sve poklopilo kako ne treba

 

Ostaje samo da se nadamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurac cu ikada videti At The Gates uzhivo... :(

A vala i Avantasiu,ne vredi da sebe zavaravam kada necu moci ni na Sziget.

brate kurac ce mo da skacemo na Sajn of a Kros ili da pravimo sutku na Lost in space sto sam hteo da uradim :(

 

Kurac Ensiferum Amon na kojima sam hreo da headbengujem

Simfoni X od kojih bi dobio kopleks

Adagio isto

kruac hteo sam da se zezam uz Gorgoroth ali kurac

 

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću ja sad puno da serem ali ovako nešto se i moglo očekivati. Porazno jeste, ali bolje da je festival unapred otkazan nego da posle organizatori budu u govnima do guše, publika razočarana a bendovi da zaobilaze Srbiju u krugu od 1000 kilometara.

 

Ipak je sve to bio prevelik zalogaj i za organizaciju i za publiku bez para. Lepo je to maštati o festivalu koji bi bio veći od Wackena a niko se nije zapitao kakav je standard tamo napolju i da li džep prosečnog metalca u Srbiji može sebi tako nešto da priušti. Pričalo se i o tome da će doći i publika iz regiona, a opet niko se nije setio da su kod njih koncerti em jeftiniji spram standarda em mogu da gledaju šta hoće i kad hoće bez lomatanja po srpskim putevima do Smedereva.

 

Nije Srbija Evropa, niti će skoro biti.

 

Ajd sad, šta je tu je, sledeći put samo hladne glave i biće OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Festival ne moze uspjeti kad u Srbiji ima mizerno malo prave publike, koja je spremna da se zrtvuje za nesto sto voli, a to su koncerti. Sjedite kuci, chatujte, gluvarite po coskovima napijajuci se, jer za to mora biti novca, a sve ce ostalo pasti s Neba. Samo cekam da se ukinu vize, a onda pravac na koncerte u susjedstvu. Tuzan sam zbog ovoga, ali ne i narocito iznenadjen, jer mi je sve ukazivalo na ovakav epilog. Iste sekunde kad sam dosao na Legacy festival i vidio onu "masu" shvatio sam da je sudbina Castle-a losa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bih volio da si u pravu... Ali, kao sto rekoh Legacy + Slayer + Castle 1300 karata. Da ne spominjem sto je od nasih 300, 200 bilo na Legacy-ju, a drugih 100 slusa striktno heavy/power, i to ovaj noviji. Legacy je bio apsolutno okrenut ekstremnijoj publici, i underground orijentisan, a Castle potpuno mainstream metal, nema tu tako strasnih preklapanja kao sto se cini. Frubi je vise vjerovao u tu pricu, mi u ovu drugu, na zalost, obe su potpuno pogresne. Ne mrzimo se mi, niti pljujemo, svi smo bili na Legacy-ju, odgledali sta volimo, i osjecali se k'o pokisli kad smo vidjeli onoliku "masu" ljudi, i atmosferu, na momente kao u Living Room-u na hitovima 202. Bukvalno kao propast metala u Srbiji. I, onda zamislim onu livadu u tvrdjavi, i scenu u kojoj se svi posjetioci poredjaju u red, i ukupno zauzmu 3 reda ispred bine, i Avantasije koja mjesec poslije svira ispred 80000 fanova na Wackenu. Nema sanse, to je veca bruka od otkazivanja.

 

 

Jebesh ga, mislim da ste vi, kao i Frubi zagrizli preveliki zalogaj, ne mogu da garantujem ali cijenim da ste radili zajedno na jednom festivalu mnogo bi bolje prošli.

Sada je tako kako je, ne vredi plakati, meni je uteha i JP sa CC, u stvari, na njih i Carcass sam i planirao da idem, ostalo ako posao dozvoli... Davajte što pre informacije o koncertu u Bg-u da se organizujemo na vreme, i puno sreće u narednim organizacijama :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л' се неко можда запитао да није мало превише Легаси + Слејер + овај фестивал у цирка месец дана? Сви су се међусобно изминирали ни не схватајући то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo ste od pochetka mogli da spremate dva dana i ne bi prsli ovoliko i u sluchaju otkazivanja... ni exit ne traje vishe od 3 dana...

 

Prijatelju, nije u tome poenta. Da je trajao jedan dan, bilo bi porazno, jer opet 300 karata nema poente. Od prodatih karata, samo 36 je za jednodnevne karte.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisu toliko pare problem koliko ljudi koji slusaju metal cisto da bi bili buntovnici ili da izgledaju opasno . ovamo kao puna zemlja metalaca , a koncerti prazni . na kurac ih sve nabijem ! ovamo trve/grim/frostbiten stalno u crnom , drogiraju se u kst-u , a i 500 im mnogo za koncert . tacno je da 300 ljudi dolazi na sve pa nebitno da li je to black/death/power/prog , a nekih 200 zavisno od benda ... tuzno ali tacno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZNACI NE VERUJEM! STRASNO!!! A uopste ne kapiram organizatore sta su se posrali... pa na evergrey u bgu je doslo 300 ljudi pa je bio dobar koncert i uopste nije bila bruka nikakva... KAKO SAD DA VIDIM ENSIFERUM?!?!? DOVEDITE IH KAKO ZNATE I UMETE!!! I niko njih ne pominje... jebe mi se za judas i ostala sranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...