Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mislim da je festival izreklamiran sasvim solidno za ovu zemlju.. nema osobe koja slusah rock i metal kod nas a da nije znala za ovo.. eventualno da se napravila veca kampanja u inostranstvu jer je trebalo dosta stranaca privuci na ovo.. shta mi imamo od toga shto ce reklama da se vrti na pinq?.. kao doci ce hrpa fensera da vidi At The Gates?.. ma dajte.. kampanja je bila sasvim solidna da svi u Srbiji znaju shta se i gde se deshava.. e sad, to shto vecina tih ljudi nema para to je druga stvar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee....sta da kazem....dosao i ja da se nasladjujem vasom mukom....

vec dugo pokusavam da vam objasnim "velik organizatori" da vi sa svojim malim mozgovima i prepotentnim stavovima nikada nista necete moci da napravite kako treba...

u svakom slucaju, prvo da vam se zahvalim sto ste Srbiju sada markirali kao crnu tacku evrope kada su u pitanju koncerti metal bendova...

pitam se da li ce iko normalan da dodje ovde i svira za dz kao sto je to bio slucaj na jednom predhodnom festu...

 

sada Frubi i Elderane mogu da se drze za rukice i da jedan drugom pricaju kako se organizuje uspesan metal fest...

 

naravno, ova prica uopste nije bitna, cinjenica je samo da ja uzivam u njihovoj propasti i pokazujem ovde svima koliko sam bezobrazan...

 

:evotigana: :evotigana: :evotigana:

 

znam da ce njihova sujetica da proradi i da ce me pljuvati sa svih strana ali ok,

ja do sada nisam otkazao ni jednu svirku, niti sam prekrsio dogovor sa bilo kojim bendom koji je nastupao....

mozda ti bendovi nisu bili tako veliki ali ja ne grizem vise nego sto mogu da sazvacem i progutam....

misevi moji mali, kada vam bude trebala inteligencija za organizovanje metal svirki imate moju mail adresu pa se slobodno javite...

ucinicu sve da prodjete gore nego sada... :evotigana: :evotigana: :evotigana:

 

joooooj ala ja uzivam dok se vi jedete :rockdevil:

 

necu vise da vas gnjavim, bar za sada, jer verovatno od suza u ocima necete ni videti sta vam pisem :bigblue: :bigblue: :bigblue:

 

Da mi je neko pricao da ovakvi ljudi postoje, ne bih mu vjerovao... Covjece, ja te ni ne poznajem, a ti ovakve stvari pises? Sve sto znam je da si ostavljao neke nebulozne komentare za Metal Battle? Valjda ti bend nije prosao, pa sam ti ja kriv. Opusti se, covjece. Jes' da ima metala koji propagira mrznju i ta sranja, ali, ne moras to bas bukvalno da shvatas, pokazi malo te inteligencije kojom se dicis. Strasno. Srecno sa tvojom organizacijom, nadam se da cu ja za godinu - dvije ici na festival koji ti organizujes, ako volim neki bend, sigurno necu minirati, nego podrzati, a, ako ne volim, pa, barem necu minirati.

 

@Ostali oko marketinga

 

Sve se slazem sa vama, ali me nikad necete ubjediti da je 300 karata realno za do sada uradjeno. Kamelot ima i gluplju reklamu, pa proda 700 karata. Ovo je metal, a metal je geto svugdje van Beograda, dobro to znam, sam sam iz malog grada, sta zna jedan, znaju svi. Ogroman broj METALACA znao je za Castle Festival, a od ogromnog broja sam licno cuo, jer ne znaju da sam iz organizacije, kako nece da idu, jer im je preveliko cimanje da se prze na suncu, ili, ne daj Boze, prespavaju u kampu, a u Smederevu nemaju gdje drugo da spavaju. Ogroman broj je u fazonu da je karta ultra preskupa, i da je realno 2000-3000 dinara za cijeli festival, jer je Exit 5000, a mi smo bezobrazni za nasu cijenu. To je kao da poredite cijenu ulaza na neku splav zurku za opstu zabavu, i festival usko profilisan za SAMO jednu odredjenu grupu ljudi - metalce. Isto je i sa reklamnom kampanjom. Blic i 24 sata su do sad objavili skoro 10 tekstova o festivalu na zapazenom prostoru. Iron Maiden je dobio 2-3. Iron Maiden je imao one sugave plakate, i 2 bilborda, a 40 bilborda sa KISS, Judas Priest, Knopflerom i Lenny-jem, blejalo je po Beogradu. Bar jedan, u pravcu Sajma, bleji i danas. Na internetu smo pokrili sto se pokriti moze, osim sajta, koji nam neki Rusi sjebavaju svaki drugi dan, ali se slazem da smo se oko toga mogli iscimati malo vise.

Sto se ozbiljne TV, Radio..., reklame tice, to je tek trebalo da pocne. Mi smo metal agencija, a ne drzavna ustanova. Pogledajte sta je otkazano, a najavljeno je od jedne od najozbiljnijih i najmocnijih agencija, takodje zbog prodaje karata http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=93663

Za neke stvari je bolje da se ne dese, zato sto im je sama svrha unistena jadnom posjetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sada zvuci kao pravdanje, ali par stvari da kazemo sto se tice promocije. Ne postoji teoretska mogucnost da mozete porediti sokove i koncerte.

 

Postoji vise koraka u tome da ljude naterate da prvo slusaju jedan bend, i onda drugi da ih nagovorite da dodju na koncert. Pre svega promoter ne moze da natera ljude da slusaju neke bendove, to je stvar koju moraju i koju u svetu rade izdavacke kuce u saradnji sa televizijama koje imaju interes da takvu muziku pustaju. Ne mozete da ocekujete da ce neko da se odluci da slusa ili zavoli jedan bend zato sto ce ih videti na Bilbordu, ili zato sto ce neki PR da ih najavi. Mora da postoji neka tv koja pusta te spotove gde ljudi mogu da cuju tu muziku. To u ovoj zemlji ne postoji, osim na Metropolisu i Radio 202. Na te dve stanice ja vi se ne znam koliko puta je najavljen festival.

 

Sve dnevne novine u Srbiji, Pravda, Blic, Press, Kurir, Vecernje Novosti... su imale najmanje 3 pr teksta, dok je samo u Blicu bilo tacno 11 tekstova. Exit je imao nekih 20 sto je sasvim dobar odnos. Glupo je sada pricati sta smo sve jos planirali, specijalne emisjie, posebne novine......ali to je sve postalo besmisleno onoga momenta kada smo shvatili da se napravila kardinalna pogreska u smislu broja ljudi i pre svega njihove platezne moci

 

Za kraj apsolutno svi podcenjujete znacaj ovoga sajta. Koliko god to glupo zvucalo ali je ovo bez konkurencije najbitniji medij kada je metal u pitanju. Ovda ime oko 9000 clanova na kojih ide sigurno po 5 citaca na svakog clana. To je armija publike koja slusa ovu vrstu muzike. Ovo je 70 sajt po posecenosti u Srbiji, i to sa tacno ciljno isprofilisanom publikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Da nema yumetala, i RS Metala u Republici Srpskoj, tek bi onda imali frku u promociji.

 

Drugo, necu zatvarati ovu temu jos 1 dan, posto vidim da po neko i ima jos nesto pametno da kaze i sazna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, vi ste profesionalni spameri!!! E mozhda je ovo sve zajebancija, mozhda je prodato vishe od 5000 i sve ide punom parom, samo se organizatori zajebavaju, radi fore, kao srchka pred fest!!! :DDD

Ustvari, fora je sto su rasprodali sve karte, pa sad hoce da nas navuku da im vratimo ove od po 4400 i 5300, pa da nam ih posle prodaju za 10000+. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskupo ljudi, ništa drugo nego preskupo... Kao što sam već rekao na S&S temi: na Machine Head-u je pre par godina bilo preko 2000 ljudi jer je karta bila 800 dinara i verujem da se taj koncert svima isplatio. Idite na masu a ne na cene... Ako hoćete puno ljudi karta mora biti jeftina. Bar prvih godina dok se sve na razvije.

 

 

Nevezano za ovaj fest, ne mogu da shvatim kako se naprimer koncert Nile, Grave, Belphegor može u startu da se ograniči u prodaji na 300 karata sa početnom cenom od 1500 dinara. Pa ljudi jer je moguće da u srbiji nema više od 300 ljudi koji bi ovo voleli da vide? I jel nije bolje i lepše videti više mase na koncertu? Karta mora biti jeftinija ako hoće da se promoviše metal u Srbiji, od ovih 300 prodaće se 200-250 i tu će doći samo fanovi koji slušaju ove bendove godinama. Sumnjam da ima likova kojima pada na pamet da daju 1500-2000 "čisto da čuju šta svira taj Nile".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to istina onda organizator nije smeo pristati na tu cenu. Ja taj koncert pamtim kao jedan od meni najboljih, iako je sajamska hala bila prilično loš prostor što se zvuka tiče.

 

Al dobro nek stavi svaki sledeći metal festival 5 hiljada minumum...možda im sledeći put uspe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ne verujem kako su ljudi glupi. Vec dva dana ovi sto su kupili karte pljuju po ovima sto nisu kupili karte. Shvatite vec jednom da nisu ljudi krivi sto nisu kupili karte vec ORGANIZATOR zbog lose promocije festivala.

 

Prvo:Lupetas.

Drugo:Vrlo si glup covek.

Trece:Razmisljas kao najobicnija fensercina.

 

Sta,ti bi otisao na Castle da su na plakatima stavili recimo golu zenu umesto imena benda koji nastupa? Kakva bre dobra reklama? Na onaj glupi To Die For u Beogradu je doslo oko 40 ljudi. Na taj isti bend koji je pored Beograda gostovao i u nekom tamo Beceju (ili tako nesto) je doslo 4 osobe!

 

Sad,u Beogradu su imali posecenost 10 puta vecu,a prodali su karata oko 7 puta manje nego ovi za castle! Sta, To Die For je konkurencija svim tim bendovima koji su trebali doci na Castle?

 

I kakvu je to reklamu imao Iron Maiden zivota ti ako je uspeo da dovuce onoliko ljudi na sajam? Da ne pominjem da je u pitanju samo jedan bend i karte za njega su bile i 4000!! Iron Maiden je legenda i sve to,ali sam nije bolji od svih tih bendova koji bi dosli na Castle. Bas me zanima koliko bi oni prodali karata da su odrzali koncert van Beograda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno razumem, čak i opravdavam Terra Nostru za ovakav potez, ako im to išta znači :) Razloge su i sami naveli. Mogu da zamislim samo koliko su para slupali na promociju (jer ipak je bilo dosta bilborda po BG-u, jbg, nije to jeftino)... Nadam se da će se Judas Priest certom bar malo izvući iz govana i nastaviti sa radom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilborda po bgu? U Nisu ni karte nisu imale da se kupe, a ne secam se da sam videla neki plakat ili "bilbord". Drugo, ljudi jednostavno nisu culi za ovo. I nemoj sad neko da mi se izdize sa "ti da oces da kupis karte, snasho bi se".. Nema svako nekoga u bgu, pa da moze da mu posalje pare ili sta li vec. Nema svako internet za narucivanje karata. Pa ni ja nisam htela preko neta da narucujem iako blejim uz ovo i suvishe. Mada snashli smo se nekako za karte. Uglavnom da ne kenjam vise. Stay cool -_-

Edited by Mirjana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee....sta da kazem....dosao i ja da se nasladjujem vasom mukom....

:evotigana: :evotigana: :evotigana:

 

@Elderane:ako ti nije jasno ko se krije iza ovog nicka,evo ja cu da ti pojasnim.

To ti je jedna ljigava pedercina.Nalazi se u onoj sekti zvanoj Archaic Spawn,sto organizuju svirke u onom budjavom Droljistu.Kao i u onoj jevrejskoj kuci zvanoj CK 13 (za neupucene,rec je o Novom Sadu).Poklanja pice,pusta na guest listu koga stigne,pusi kite ne bi li privukao bendove da mu dodju da mu sviraju.

Jadna je to dusa,krivo mu je sto nije mogao sebi da priusti da ode na Castle (nema para ni 'leba da jede :) ),pa mu sad dodje drago kad cuje da ga nece biti.I sad se tu kao kurci preko interneta,a pojeo bi se da se to odrzalo...eeeeee,kakva govna obitavaju u tom Archaick Spawn-u (izvinjavam se ostlim ljudima u A.S. - tacnije,kakvo GOVNO od coveka obitava u A.S.)...jebes ti taj Novi Sad i sto se raduju tudjoj nesreci...

 

 

@Lunatic:kazes kako ti ni jedna svirka nije propala i kako su to "mozda ne tako veliki bendovi"?

Hahahahaha :) :) :)

Pravis svirke na kojima dodje po 50-60 ljudi i jos se usudjujes da kazes kako si ti neki uspesan organizator?????

Pa moja baba bi znala tako nesto da organizuje :) :) :)

A bendovi koji vam dolaze?!

Hm,bila je vec rasprava na jednoj temi o tome...da ne ponavljam koliko su to mizerni bendovi :mhihi:

 

 

Bolje cuti majmune :):evotigana:

 

 

 

 

Morao sam da se iskalim nekako..

Turcine cuti,da ti ne bih jebao zenu ovde pred svima :tehkista:

Edited by stivi1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...