Jump to content

Almodovar


Lakšmi

Recommended Posts

Espinazo del diablo je sjajan film! :da: Ali, šta drugo očekivati od čovjeka koji je napravio Laberinto del fauno? I zar nije Guillermo del Toro bitniji u čitavoj ovoj priči i da credits go to him, a ne Pedru?

 

 

Almodovar je genijalac u svojoj priči, del Toro u svojoj. Mada opet, obojica su bolesni na neki uvrnuti način. U stvari, znam tačno kakav način, nego sam na poslu, a ako me direktor u'vati da kuckam ovo... Nekom drugom prilikom perhaps :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve smo diplomate :)

 

Da, pogotovo Sve o mojoj majci. Taj film je napravio prekretnicu ne samo kod Almodovara, već i ovom žanru uopšte, ako govorimo o evropskim filmovima. A Tramvaj zvani želja nije mogao bolje upasti. Film se slobodno može nazvati Almodovar's Confessions :):da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

popboks:

 

Pedro Almodovar planira noir film

 

Sledeći film čuvenog španskog reditelja Pedro Almodovara zvaće se Los Abrazos Rotos i biće to, prema njegovim rečima, „zamršena priča o ludoj ljubavi, snimljena u stilu američkog noir filma 50-ih na vrhuncu žanra“.

 

Glavne uloge igraće Penelope Cruz, Blanca Portillo i Lluis Homar.

 

Almodovar je rekao za Variety kako namerava da počne sa snimanjem na proleće, kao i da će deo filma biti sniman u Madridu.

 

Madridska producentska kuća El Deseo, čiji vlasnici su Pedro i njegov brat Augustin Amodovar, produciraće film u celini, a planirani budžet je 15 miliona dolara.

 

U filmu će se pojaviti likovi iz istorije filma, a radnja je smeštena u novije doba.

 

Los Abrayos Rotos će mešati stilske reference filmova poput In a Lonely Place Nicholas Raya i The Bad and The Beautiful Vincente Minnellija.

 

Naravno, tu su i teme po kojima je Almodovar poznat: vera, misterija stvaranja, krivica, bezobzirna moć, večna potraga očeva za sinovima, i sinova za očevima.

 

U ovom filmu Almodovar će predstaviti Penelopu Cruz kao savremenu verziju klasičnih holivudskih heroina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Almodovar je odlican! Najvise mi se svidja sto bira veoma upecatljive i izrazajne likove za uloge u filmovima. Price su mu standardno istripovane, dijalozi jos ludji i uvek me nesto iznenadno iznenadi.

 

Najopiceniji i meni najsimpaticniji do sada - Mracne Navike i Kika!

 

Sto se tice Espinazo del diablo, uh, film je tako fenomenalno umetnicki odradjen! Boje su tako fantasticne da apsolutno pobudjuju odredjena osecanja u skladu sa scenama. Onaj "duh" je jezivo divan!!! Bas specificna scenografija... Malo me podseca na rad Jean-Pierre Jeunet (radio Ameliju, Grad izgubljene dece...itd.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...