Jump to content

Linux / Unix


Nazzgul

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Da li bi neko mogao da mi preporuči neku Linux distribuciju koja se učitava sa CD-a ili USB-a? Neophodno mi je ima neke osnovne programe što se tiče multimedia (ništa previše zahtjevno. Samo da mogu slušat muziku i gledat filmove osnovnih formata +titl), da ima solidan browser (što pretpostavljam da ima) i naravno da bude mnogo brz. Da li postoji tako nešto? Nisam stručan pa rizikujem da zvučim debilno, al ajde... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Е наш'о си где ћеш да питаш :haha:

По неким коментарима ми се чини да га треба заобићи, тако да нема потребе да мењаш било шта ако ти све ради по ПС-у. Колико видим и Unity и Gnome 3 иду у "телетабис" правцу, тако да ћу их ја, кад дође време за промене, вероватно прескочити, као и сам ubuntu (тренутно сам на 10.04)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je najvece sranje sto cak i pored pomeranja minimize,window,close dugmeta na desnu stranu ta dugmad na mozili ostaju na levoj strani i zamislite kada vam je sve na desnoj,a samo na mozili na levoj jer koliko sam ja skontao drugacije ne moze + sto i dalje nisam skontao kako da mi last.fm skrobluje pesme sa bilo kog plejera.po meni 11.04 donosi nepotrebne novine,a neko drugi ko se mnogo bolje razume u linux ce verovatno reci drugacije..da imam neki komp sa starijom konfiguracijom i da isti koristim samo za surf i filmove definitivno bi na njemu bio ubuntu ali 10.10.,a ovako se ja drzim mog xp sp3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi za last.fm sam skontao da koristim Rhythmbox... Ima u sebi ugradjen skrobler, pa ne moram oko toga da se cimam :) A sto se tice mozile, ja sam na chromu ^^ Navika od windowsa... A xp sp2 imam instaliran kao dual boot samo za Cubase. Sve ostalo sam se snasao na Ubuntu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Превише шминкају Убунту у задње време и то ми се не свиђа јер поента линукса никада није требала да буде у изгледу и могућностима за тунинг, него у стабилности. Тако да сам се вратио Минту. Мада, наравно, и 11.04 може да се подигне са класичним менијем. Од плејера препоручујем banshee који је ионако будућност на свим дистрибуцијама а одличан је и скроблује без проблема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bash laguje. gledao sam na ubuntu forumu, kazhu ljudi adobe ima neki problem u kodu shto se tiche kompatibilnosti sa poslednjih par verzija ubuntua, a poshto je klouzd sors, nemogu da ga poprave ubuntu developeri (a reshelje koje su oni stavili, neki kod za terminal, meni ne popravlja lag). probao sam da instaliram neki drugi flesh plejer, al necje, mogu da pokrenem jedino adobom shokvejv plejer plagin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени се некад дешава када имам истовремено укључен неки плејер (углавном qmmp) и Оперу да неће да учита Youtube видео. На Firefox-у нема тих проблема. Што се оф-лајн садржаја тиче користим углавном VLC, а ређе Movie Player и са њима до сада никад нисам имао проблема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja sam koristio Rhythm Box dok sam jos bio na Ubuntu... Sada sam prisiljen zbog audio produkcije da se vratim na 7-icu. Ali jbg. Rhythm Box mi je bio mnogo laksi za koriscenje, intuitivniji, za last.fm radi skrobler kako treba. U mom slucaju je bio bolji od Banshee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...