Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

Hajde da napravimo peticiju za dovođenje Paradise lost-a u Beograd.

Svako ko je član ovog foruma, a koji je zainteresovan da vidi kraljeve gothic metala ponovo u Beogradu, neka napiše svoj glas ovde. I članovi koji ne postuju mnogo ovde, neka barem daju glas na ovoj temi, ako vole PL. Ako skupimo pristojan broj glasova, tj ako se vidi da stvarno postoji veliko interesovanje za PL, valja će organizatori/promoteri nešto pokušati.

 

Primera radi, kod mene u gradu ima barem tridesetak čoveka za koje sam siguran da bi došli na koncert. Svima kojima sam rekao da možda ima šansi da PL ponovo dođu kod nas, bili su oduševljeni. Znam takođe i dobar broj ljudi iz nekih drugih gradova u Srbiji koji bi isto bili zainteresovani da ponovo gledaju PL.

 

Da li može da se otvori posebna tema za glasanje ili je bolje da ovde svako da svoj glas?

 

U svakom slučaju moj glas:

 

 

1

 

 

Nastavite niz... :cool:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svim ljudima koji daju svoje glasove! :pivopije:

 

Bilo bi lepo da organizatori vide da je potražnja za PL veoma dobra.

 

 

Dodajem još četiri glasa ljudi sa kojima sam pričao ovih dana o PL i koji bi došli sigurno na koncert (inače svi oni su bili i prošli put 2005-e)

 

 

Dakle... 21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar stvarno mislite da će ti glasovi nešto da promene što se tiče dovođenja PL ovde?

 

Organizatori će dovesti PL ako im se bude htelo, to što neko na internetu napisao da će doći to može da se okači mačku o rep, pa ja da sam organizator ne bih uopšte obraćao pažnju na to da ljudi sa foruma napišu da će doći jer to nije nikakva sigurnost. To je kao kada se svaki put pokrene priča na internetu za Mastodon ili za Gojiru da dođu ovde, zna se da nema dovoljno ljudi za takav koncert i nađe se neko ko napiše "ma gde nema, ja bih došao!". Naravno, PL bi okupio više ljudi, ali ne znam koliko bi bilo isplativo u ovom trenutku, nisu ni oni baš jeftini, a morao bi veliki SKC.

 

Bio sam 2005. na koncertu, bilo je super, gledaju mi se opet, ali ovakva 'inicijativa' je, čini mi se, bespoentna.

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar stvarno mislite da će ti glasovi nešto da promene što se tiče dovođenja PL ovde?

 

Organizatori će dovesti PL ako im se bude htelo, to što neko na internetu napisao da će doći to može da se okači mačku o rep, pa ja da sam organizator ne bih uopšte obraćao pažnju na to da ljudi sa foruma napišu da će doći jer to nije nikakva sigurnost. To je kao kada se svaki put pokrene priča na internetu za Mastodon ili za Gojiru da dođu ovde, zna se da nema dovoljno ljudi za takav koncert i nađe se neko ko napiše "ma gde nema, ja bih došao!". Naravno, PL bi okupio više ljudi, ali ne znam koliko bi bilo isplativo u ovom trenutku, nisu ni oni baš jeftini, a morao bi veliki SKC.

 

Bio sam 2005. na koncertu, bilo je super, gledaju mi se opet, ali ovakva 'inicijativa' je, čini mi se, bespoentna.

 

 

Znam ja vrlo dobro da, nažalost, ovakva "inicijativa" neće biti delotvorna da bi naterala organizatore da dovedu PL. Ovo i nije zvanična inicijativa, ovo je iskreno mišljenje nas ljudi koji vole PL. Ovo je tema gde se govori o bendu PL, zar ne, pa zašto ne bi mogli da malo i pričamo o tome kako bi voleli da ih vidimo ponovo. Zašto to nekom smeta? Ko je uopšte rekao da oni sigurno dolaze? Ovde se priča o želji nas fanova da ih ponovo vidimo u Beogradu.

 

Shvatio sam ja još odavno da kod nas više neće biti dobrih koncerata bendova u rangu PL-a. Svi ti bendovi su bili po jednom ovde, i to mnogi misle da je dovoljno, nažalost, i mnogi fanovi... Nismo mi zemlja gde se bendovi dovode u okviru svake turneje, kako to radi cela evropa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka se neko smiluje onda i uklopi i ovde

+1 Tek sam danas video ovo za otkazivanja, odmah mi ista stvar pade na pamet.

 

A za onu listu ljudi koji bi došli, +2. :mrgreen: Ne što ja zauzmem mesta za dvoje, nego računam drugaricu koja nije na forumu a "seče vene" na PL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatio sam ja još odavno da kod nas više neće biti dobrih koncerata bendova u rangu PL-a. Svi ti bendovi su bili po jednom ovde, i to mnogi misle da je dovoljno, nažalost, i mnogi fanovi... Nismo mi zemlja gde se bendovi dovode u okviru svake turneje, kako to radi cela evropa...

 

 

Cinjenica je da ciljna grupacija koja bi posetila taj koncert moze da bude mnogo sira i ne mora da se ogranici samo na metal fanove. Medjutim, ciljenica je da PL danas, nije popularan kao npr 1996, ali ne zato sto ne pravi dobre albume, vec iz razloga sto se u medjuvremenu pojavilo mnogo novih i drugacijih bendova, cak i mnogo novih pravaca, sto je svakako uticalo i na muzicki ukus publike. Ja verujem da bih dosla na koncert i znam mnogo ljudi koji bi to isto ucinili, ali, s druge strane, sada bas i nismo u mogucnosti da idemo na sve koncerte koji se odrzavaju i da zbog vece ponude nego npr 2005 i sami moramo da napravimo selekciju i uskladimo zelje i mogucnosti.

Mene licno uhvati nekada nostalgija za starim PL pesmama i albumima iz prve polovine devedesetih....Ne znam kakva im je sada set lsita na koncertima i sta zapravo od toga sviraju. Razmisljam takodje, kako bi bila lepa inicijativa da npr danasnji doom i gothic metal bendovi naprave neku kompilaciju obrada PL pesama iz tog perioda. Nije originalno, ali bi se sigurno tako priblizili mladjoj publici stariji hitovi, kao svojevremeno negde 1994 ili 1995 kada je izasao album Nativity in Black sa hitovima Black Sabbatha (ako se neko uopste seca toga).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam takodje, kako bi bila lepa inicijativa da npr danasnji doom i gothic metal bendovi naprave neku kompilaciju obrada PL pesama iz tog perioda. Nije originalno, ali bi se sigurno tako priblizili mladjoj publici stariji hitovi, kao svojevremeno negde 1994 ili 1995 kada je izasao album Nativity in Black sa hitovima Black Sabbatha (ako se neko uopste seca toga).

 

Da, postoji vec termin za tu genijalnu ideju, zove se "tribute album".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su oni sa ovim poslednjim albumom stvorili sebi finu priliku

da privuku te nove fanove, naravno In Requiem i Paradise Lost su isto tako odlicni

i u kombinaciji sa pesmama sa ranijih albuma i legendarnim PL hitovima

njihova setlista (kao sto smo videli pre par strana) moze biti pun pogodak.

 

Onaj Host period (pa Believe In Nothing i Symbol of Life) su mozda malo "oladili" 

ljude od benda ali se sa Paradise Lost-om sve vratilo na mesto i ponovo su usli "u sut".

 

Poprilicno su napunili baterije i izgledaju mi kao neki bend

koji se tek sprema da napravi biznis i iskoristi pun potencijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam razne komentare ovde vezano za (ne)mogucnost koncerta PL u Beogradu. Ljudi navode razne razloge zasto koncert ne bi uspio:

 

- Kazu ljudi su vec gledali PL 2005. (kad je bio napunjen SKC), pa samim tim nece ponovo (!?) Po meni glupo receno jer ja npr. ako gledam koncert nekog benda i odusevim se - jedva cu cekati da ponovo vidim taj isti bend (Block Out sam npr. gledao x puta).

- Kazu da bi koncert bio neisplativ za organizatora jer su PL skup bend a poseta bi bila losa itd. Pitam ja po kojoj racunici ce onda biti isplativ koncert organizatoru u Zagrebu? Koliko sam vidio ulaznica za ZG kosta oko 20 eura, sto i nije puno imajuci u vidu da u paketu idu Samael i PL. Da li to znaci da u lijepoj njihovoj imaju metal publiku sa sofisticiranijim ukusom ili da imaju znacajno veci standard ili sta vec?

- Kazu da je sad ponuda koncerata daleko veca i bolja nego te 2005. i da eto moramo da kalkulisemo i vagamo na koji koncert bi otisli. Kod nas je ponuda koncerata bendova sa doom/sludge/experimental prizvukom mnogo losija nego npr. u Zagrebu (Sun, Isis, Church Of Misery,PL...) - samim ti ljudi koji slusaju takvu muziku (sa ovog podforuma)ovih godina nisu imali skoro ni jedan koncert za pogledati. Vec moraju da idu u Zagreb.

 

Sreca bozija pa ce nam ukinuti vize da ne moram vise da cekam i nadam se da ce ovde dovesti neki bend po mom ukusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...