Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

Osmica.

 

Teži je i direktniji do prethodnog, atmosfera pritiska, ali su se zarobili u potpuno ujednačene aranžmane i pesme sličnog trajanja. Za ovakav osećaj na albumu bi mnogo bolje išli prošireni aranžmani, a ne strofa/refren/prelaz/refren. Poslednja pesma je na potpuno pogrešnom mestu, baš mi je nelogičan kraj albuma - još je gore što mi se čini da album blago slabi u poslednje tri pesme, pa nije neko zadovoljstvo slušati pri kraju. To, uz malo sjeban zvuk doboša, je sve što imam da zamerim albumu.

 

Produkcija je napucana i zategnuta, ističe sve kako treba kod njih (osim basa, naravno, uobičajena boljka). Gregor je ubacio simpatične efekte u nekim melodijama i solažama, taman da učini stvari malo zanimljivijim. Nema hitova na prvo slušanje, što se meni dopada, ne mora uvek da puca od hitova, ali svakako ne nedostaje pevljivih refrena.

 

Zanatski je, ali kvalitetan.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali su se zarobili u potpuno ujednačene aranžmane i pesme sličnog trajanja.

 

Prve dve pesme po 4:07 i "Honesty In Death" 4:06. :haha:

 

album blago slabi u poslednje tri pesme, pa nije neko zadovoljstvo slušati pri kraju.

 

As I said, meni "Worth Fighting For" baš hit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da se puno priča, četvrti put danas slušam album i čeka se Ušće, trežiće se i intervju ovih dana.

 

Samo jedna stvar, ovaj album sam za sebe funkcioniše ali kad ga stavim u celinu već sledeći u ovom fazonu bi bio smor - ista situacija kao sa novim Moonspellom. Da uporedim, prošli i ovaj su kao Icon i DT, sledeći neka se kreće po One second liniji :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, jebem ti, kakva setlista! Osvjezena...

Jedva cekam koncerte, moracu ih negdje nahvatati i na headliner nastupu, a ne samo na festivalima...

 

01 Desolate

02 Honesty In Death

03 Widow

04 Isolate

05 Hallowed Land

06 Soul Corageous

07 To The Darkness

08 Praise Lamented Shade

09 Pity The Sadness

10 True Belief

11 As I Die

12 Symbol Of Life

13 Tragic Idol

14 The Enemy

15 One Second

16 Fear Of Impending Hell

17 Faith Divides Us - Death Unites Us

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ti ove tehničke death metalce, ne može čovek da pogreši. Znaš da sam ja Autopsy škola, samo nepismeno i štrokavo :rockdevil:

haha ma jok, vise sam gadjao na to sto mi je to zalicilo na lunar style ('trežiće se' mi nekako lici na Dreaconic :haha: )

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

03 Widow

04 Isolate

06 Soul Corageous

12 Symbol Of Life

 

!!!!!!!!!!!!!

 

haha ma jok, vise sam gadjao na to sto mi je to zalicilo na lunar style ('trežiće se' mi nekako lici na Dreaconic :haha: )

 

:haha:

 

E ovde se skroz slazem.

 

Ja se baš ne slažem, naslovnica mi među favoritima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve dve pesme po 4:07 i "Honesty In Death" 4:06. :haha:

 

 

 

As I said, meni "Worth Fighting For" baš hit.

 

Slušam PL punih 18 godina i jedan su mi od tri najdraža benda ikada (uz Megadeth i Type O Negative).

 

Sjećam se kada se pojavio Icon, pa dvije godine nakon njega i Draconian Times.

 

Icon je bio i jest remek djelo, iako na njemu ima pjesama koje mi nisu niti blizu nekim pjesmama sa SOG.

 

 

Međutim, kada je izišla The Last Time, prvi sing s DT---mom razočarenju nije bilo kraja..Bio sam užasnut tom pjesmom, prepao se da su otišli u heavy vode...katastrofa...bilo me je strah na što će ličiti cijeli album. Naravno, album je na prvo slušanje bio fantastičan, a The Last Time se fino uklopila..

 

Osobno, niti Icon niti Draconian Times ne smatram albume PL-a koji "po defaultu" moraju biti nedosegnuti. To naprosto nije točno. Mnogi kasniji albumi imali su izvrsnih pjesama, puno boljih od pojedinih stvari s ta dva albuma.

 

Draconian times je specifičan po svojoj produkciji, jer "kada se zvuk pojača na najglasnije imate osjećaj kao da ste u katedrali", kako je rekao jednom greg i to je istina.

 

Ali, da i ovdje, iz vlastitog kuta, skinem misteriju s ta dva albuma....da, novi album Paradise losta itekako ima pjesama koje su mi bitno bolje od i od dosta stvari s ta dva albuma. I tomu nemam više što nadodati. Nikada nisam mogao prožvakati "I see your face" npr. s Draconian timesa, a The Last Time, iako se je "fino uklopila u album" i dalje mi je jedan od njihovih najlošijih stvari koju su ikada napisali, u usporedbi s ostalima.

 

 

Greg i Nick su na novom albumu napisali neke od svojih najboljih pjesama u karijeri, pri čemu prvenstveno mislim na

Worth fighting For, Tragic Idol, Solitary one, In this we dwell, Fear of impending hell...za mene su to već klasici...

 

Ali ovo gore sam ciljano quotao...da...Worth Fighting For ja osobno smatram jednom od općenito njihovih apsolutno najboljih pjesama u karijeri...

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjećam se kada se pojavio Icon, pa dvije godine nakon njega i Draconian Times.

 

Ja mislim da opušteno može da se povuče paralela između ova dva poslednja albuma i Icon/Draconian ere - oba albuma u paru su veoma slična ali imaju neke svoje osobenosti što se možda ne primeti odmah ali na više slušanja koncentrisanih se otkriva.

 

Tako dok je prethodni bio grandiozan i epskiji, ovaj novi je dosta svedeniji, heavy i doom, strukture pesama su jasne i kratke, glavni ukras je Greg kao i obično. Na novom se baš išlo na težinu i udarac kako mi se čini, nekako je atmosfera više klasično metal da tako kažem ali bez bežanja od onog što Paradise lost jeste u biti.

 

Sve u svemu - još jedan pobednik u karijeri ovog genijalnog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...