Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

baš mi je super album, strašno koliko Nickov clean dodaje toj viktorijanskoj atmosferi, kamene crkve anglikanske provenijencije i sranja. toliko mi daje dobar utisak ovde da nekako i growl zvuči bolje kada ga nema toliko, prirodnije mi je ovo i dosta manje usiljeno zvuči nego kada samo oru da je što tvrđe

Ghosts ogroman hit i dalje, Andrew Eldritch bi bio ponosan (ili ljubomoran?), a Ravenghast me ladno podseća na Swallow The Sun po gitarama, onim klavijaturicama iza i atmosferi

mnogo toga ima da se čuje ovde, krajnje pristojan album

Edited by Talvi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 hours ago, Talvi said:

baš mi je super album, strašno koliko Nickov clean dodaje toj viktorijanskoj atmosferi, kamene crkve anglikanske provenijencije i sranja. toliko mi daje dobar utisak ovde da nekako i growl zvuči bolje kada ga nema toliko, prirodnije mi je ovo i dosta manje usiljeno zvuči nego kada samo oru da je što tvrđe

Ghosts ogroman hit i dalje, Andrew Eldritch bi bio ponosan (ili ljubomoran?), a Ravenghast me ladno podseća na Swallow The Sun po gitarama, onim klavijaturicama iza i atmosferi

mnogo toga ima da se čuje ovde, krajnje pristojan album

Ovo si vrlo lepo opisao. Ja inače nisam nikakav fan Sisters of mercy ali baš su uhvatili taj vajb na Ghosts, plus svako pominjanja Isusa Hrista u lirici dodaje na sakralnosti nekako, ovde je to baš kul, uopšte nije jeftino kao što inače zna da bude.

Meni je i Medusa bila ok, ali sada ne mogu da se setim bukvalno ničega sa tog albuma izuzev The Longest Winter, ovaj album je mnogo pamtljiviji i lepše teče.

Growl de facto jeste kilav, ali tačno je tu gde treba da bude, dobri su aranžmani. Eh, da je samo moćniji kao npr na The Plague Within (posebno na Beneath Broken Earth, tu pesmu mogu da slušam u svako doba, pravi malj po glavi).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, sinkler666 said:

Beneath...mi svira kao rington od dana kada se pojavila.

Zanimljivo, ne znam jel postoji neka tema za to?

Meni je već duže vreme Evil Dead rington, pre toga mi dugo bio At First Light od Bolt Throwera.. bile i neke druge stvari, al ove dve mi najduže ostale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo meni leži ovo. Dobar miks DraIconian™ PLa, "modernijeg" doom/death pristupa (a la Medusa) i malo promešano sa više SoM uticaja nego ikad pre.

Već od uvodne se malo razbija šablon u odnosu na skorašnju diskografiju. Nisu imali ovako laganu uvodnu mislim još od pre Requiem-a. "Fall From Grace" je baš naizgled klasik PL pesma, ali baš ima utisak PL hita koji sam čuo već 15 puta. Na Nickov weak-old-man-growl sam se već def navikao, posebno od kad sam zavoleo "The Plague Within" (i dalje najbolji PL album ovog milenijuma). Najveći plus koji mogu da dam za growl je što mnogo više leži ovakvom albumu koji nije toliko doomy, nego na Meduzi. Sve u svemu, dobar mi je shift ovo u odnosu na Meduzu, i bolji album. Ne mnogo, ali bar za pola ocene.

Od "standardnijih" PL pesama, Serenity mi naj. Ovo je baš i dobar primer gde old-man-Nick baš dobro čuči na refrenu.

Dakle, choice cuts: Darker Thoughts, Ghosts, Forsaken, Serenity

All in all, da je svakom bendu 16. album u karijeri ovog kvaliteta, mnogo bih se radije dohvatao noviteta nego sad što činim.

 

On 5/14/2020 at 8:49 AM, Haos sam ja said:

Meni je i Medusa bila ok, ali sada ne mogu da se setim bukvalno ničega sa tog albuma izuzev The Longest Winter,

Skoro pa isti problem imam.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...