Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

Довољно је да пустите песму "World pretending" и да схватите да Paradise Lost нису изгубили ама баш ништа променом имиџа. Као што рекох, оно главно, она убитачна меланхолија која носи овај бенд годинама је из албума у албум све јача и јача. Ипак, Draconian нема премца! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zadnji album me je potpuno odusevio!!!! Krenuli su istim putem kao Amorphis, i mislim da je ovaj fazon daleko kvalitetniji i mracniji nego raniji. (Mislim na onaj sa pocetka rada banda). Ljudi se uopste nisu prodali! Kao vino, sto je starije to je bolje! Poslusajte samo pjesmu No Celebration. Apsolutno fenomenalno! Jedan od najboljih albuma koje sam cuo!!!

 

Veliki pozdrav za Bora 100's i Violatora!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Recimo,meni se mnogo svidja ``Believe In Nothing``.Album je odlicno odsviran,i ima dobro uklopljene electro efekte!Lak je za slusanje a opet ima groova!Kao sto je neko pomenuo,``Symbol Of Life`` je totalno ok!Ima zestine,i vratili su se malo korenima,ali opet,dosta je moderno!Paradise Lost nikako nije Metalica 2!!!Ne znam odakle nekome takav zakljucak.PL su institucija!Ne lice ni na koga!!! musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si slusao ranija izdanja i ono sta je ustvari PL skontaces da su ipak bili inspirisani CATHEDRALOM

inace ubijaju

najjaci album d.times

a ostalivrhunski su prva 4

a ovo posle mi je prolitano zestoko,pogotovo ONE SECOND

HOST nmecu ni da pominjem

ps-mi sviramo AS I DIE i TRUE BELIEVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa, ne, Cathedral je ipak sasvim drugačija priča. smoke_break.gif Čak je i nastao nekih dve-tri godine posle PL-a, a i generalno oba benda međusobno nemaju mnogo sličnosti iako su tada oba bila doom metal. Isti žanr, ali na totalno različite načine.

Uzgred, o Paradise Lostu nikada nisam imao neko baš izgrađeno mišljenje, ali mi se zasigurno ova poslednja tri albuma ne dopadaju. "Symbol Of Life" je u principu...sranje! Volim "One Second" i "Gothic", a možda sam i jedan od retkih freakova kojima je "Lost Paradise" najviše puta preslušavan album iz PL opusa. Za ostale albume nemam baš mnogo entuzijazma da ih češće slušam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si slusao ranija izdanja i ono sta je ustvari PL skontaces da su ipak bili inspirisani CATHEDRALOM

inace ubijaju

najjaci album d.times

a ostalivrhunski su prva 4

a ovo posle mi je prolitano zestoko,pogotovo ONE SECOND

HOST nmecu ni da pominjem

ps-mi sviramo AS I DIE i TRUE BELIEVE

Draconian Times je definitivno najbolji album poslednjeg ``pravog`` P.L.-a!Nego,kako se zove tvoj bend?I Consecration(ex The Lack Of Motivation),je obradjivao par pesama P.L.-a!Dobro su ih svirali,pa bi hteo da cujem kako vase obrade zvuce orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nabavite DVD (DivX) "Evolve" gde se lepo vidi kako su se razvijali do "One Second". Preduslov da zavolite sve njihove faze je da ne budete doomster po defaultu. Treba biti malo širih shvatanja za kompletan opus PL-a. Ne, ni u kom slučaju nisu pozeri, samo su inteligentni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

paradise lost je za mene band tipa napravimo dvije super pjesme i imamo album (ostalo cehemo nesto smuckati)...i posto imaju dosta materijala,imaju i dosta onda dobrih stvari. na zadnjim albumima puno se miksanja s elektronikom osjeti,ali fine melodije uvijek prolaze icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Necu da serem previse samo da napomenem da pesma True Belief ima za mene veliki emotivni znacaj.

Brate/sestro, upravo tako. Zapravo trebala bi da ima na svakoga ko je zaista metalac.

 

Jedan od 5 all time omiljenih bendova. icon_rockdevil.gif

Mada malo su skenjali stvar sa Host i Believe In Nothing. Popravili su se sa Symbol Of Life, ali imm utisak da `lutaju`...

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

 

Za mene su pored Moonspella, najznacajniji metal bend, i u mnogome su formirali moj muzicki ukus.Zasto bih imao nesto protiv ubacivanja elektronike?Inace slusam dosta elektronike, samo pazim da bude mracna;po meni su od One Second naovamo vise skrenuli ka gothicu nego ka industrialu.Ljudi evoluiraju, pa tako i njihova muzika.Novi album ce izaci uskoro, a obecali su da ce biti najtezi koji su dosad uradili;zvace se ''Paradise Lost'', u cast prvog albuma.

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...