Jump to content

Arhitektura


Hudini

Recommended Posts

jedna od omiljenih mi slika... 3 u 1 paradox in a box

Pozadi imate zgradu u socrealisticnom fazonu, ova desno klasicni nemacki stil, a levo street-art uz cevku obojenu u roze iz ne znam kog razloga

 

 

 

cimg1980.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just as i thought :)

 

Ah,miks socijalizma + austrijskog stila(tako ga vidim kod nas) i liberala sa gej roze sipkama samo se moze videti tamo :)

 

Sad mene zanima za sta je cevka,enivej je gubitak energije za toplovod uzasan,a ako je za vodovod sanse za smrzavanje tokom zime su prevelike,pa kapiram da je ovo neka ww 2 budzevina koja stoji kao spomenik i nema prakticnu primenu osim da bude gej roze? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ta cevka je mnoooogoo dugacka bez zezanja, fascinirala me je a ja je pratila i ona tako celu ulicu ide kao sto vidis onda ode u zemlju... Niko mi nije objasnio sta ona tu radi, a mozda je samo oznaka da je tu nekada bio "zid" posto oni svuda imaju obelezeno gde je bio zid, samo sto moras pazljivo da gledas...

primer... ja nikada ne bih pomislila da je ovde bio zid, dok nam vodic nije skrenula paznju...

img0648nb.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah...Vidim da su dugacke,neki pominju 40 km.I evo vecne debate,jel su za vodu il za grejanje :) U principu i u grejanju se koristi voda,al industrijska da ne bi doslo do korozije cevki bla bla, ph vrednost jada jada...

 

Vise odje

 

http://ask.metafilter.com/11350/Large-purple-pipes-in-Berlin

 

Dakle ta linija predstavlja mesto dje je bio zid il je samo random staza???

 

P.S.Sad se setih,takve cevke su bile i u staljingradu na sve strane.

 

Verujem da su ove u svabiji bile za grejanje jer su nemci bili najnapredniji sto se toga tice,kotlove razradise njihovi ljudovia,a radijatore za centralno grejanje je izumeo neki svabo krajem 19 veka! Kad razmislim u staljingradu je isto to moguce jer je tamo oko pola godine po -20 pa transport vode i nije pametan nadzemnim cevkama.

 

@FOM ajd mi reci zasto ih farbrase u roze,rly?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

@FOM ajd mi reci zasto ih farbrase u roze,rly?

 

Valjda da uklope boje, jer su zgrade u kraju crvene, posto je taj kraj bio srce najelitnijih komunista. A taj grafit sa leve strane tu mu dominantna boja dodje crveno-roze...

 

jos jedna fotka... ova ce ti se garant dopasti. Slika na zidu je okrenuta ka zapadnom berlinu i treba da prezntuje kako se u istocnom berlinu super zivi... btw to je danas zgrada poreske uprave a nekada je bila glavno sediste stazija, nisu daleko odmakli :haha:

ova je jedva uhvcena cela...

img0652n.th.jpg

 

a ovo su pojedinacni motivi iste slike koje sam parcijalno slikala...

cimg1981y.th.jpgcimg1982.th.jpgcimg1983c.th.jpgcimg1984d.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ih licno farbao u crvenu boju,al svabe znaju bolje sta je za njih.

 

Prava idila,svi su srecni a te puske koje su im uperene u ledja su vesto sakrivene :)

 

Stazi<Poreska uprava. Stazi su makar radili za pravi cilj,za komunisticku ideju dok je ova poreska uprava u sluzbi prljavih kapitalista. Zapravo su se unazadili :rolleyes:

 

Sad kad razmislim,zao mi je sto nema takvih murala po zidovima kod nas,a i nemamo nijedan spomenik titu,kad razmisli covek nas brutalizam je stvarno bio sasav do krajnjih granica.

 

Mene recimo fasciniraju commie blocks.Recimo ovi u Engleskoj

 

2117952287_70e82bb2a7_b.jpg

 

P1010338.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Antonio Gaudi,jedan od omiljenih mi umetnika, koji je od Barselone načinio večnu galeriju svoje umetnosti. Dopada mi se njegov stil isključivo zbog detalja koje koristi, u svoja dela je utkao umetnost naroda Azije, ali i likove mitoloških priča raznih drevnih civilizacija. Gaudijevi radovi podsećaju na najmaštovitije prizore iz bajki. Njegove građevine su uglavnom sa malo pravih linija i površina, ali sa veoma mnogo oblina i krivina što iste čini autentičnim i dinamičnim. Uvek je bio dosledan sebi i svom radu i imao je sreću da stvara u sredini koja je to prepoznala, pratila i slavila. Sama njegova smrt je bila tragična. Pregazio ga je tramvaj. Zbog napuštenog izgleda i praznih džepova taksisti su odbili da ga voze u bolnicu bojeći se da neće moći da im plati vožnju. Niko nije prepoznao poznatog arhitektu, dok ga prijatelji nisu pronašli sledećeg dana u bolnici za siromašne. Kada su hteli da ga premeste u bolju bolnicu, on je to odbio. Umro je dva dana kasnije, ožaljen od cele Barselone. Iz tog razloga su tramvaji povučeni sa ulica Barselone i nema ih ni danas.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

^,,Zivot u izlogu....`` Vidjala sam tu foru stanova, samo sto su ovi bili na vrhu zgrada i bila je eko-fora sa solarnim napajanjem domacinstva. Ali ovo gore mi totalno nefunkionalani arhitektonski poduhvat egzibicionistickog karaktera. Takav stav imam prema vecini gradjevina u kojima suvereno dominiraju staklene povrsine... Zanimljivo bi na primer provaliti ,, filozofiju`` takvog stila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za grejanje.

 

Smem li da kazem koliko kosta? 100 000 evra :udri: Ne znam dimenzije.

 

Vidjala sam citave oooogromne vile skroz u staklu, i takve se sada grade po raznim delovima sveta, zaista izgledaju "mrtvije" od onih klasicnih. Opet, lepe gradjevine.

 

Ima dosta ovakvih stvari, mislim, prenosnih kucica; sasvim simpaticnih koje se smestaju na bicikl (sic!), kucice 20m2 sa kompletnim instalacijama a unutra mala slobodna povrsina na sredini a okolo su sve police, cak se i spava u nekim vecim policama. Valjda je ista stvar kao sa ljudima koji zive u camcima. Avanturisti i samci, uz to debljeg novcanika.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bezivotno, to je kao da sedis u sumi i citas, u kucici na drvetu ili tako nesto... To sto se tebi ne svidja kockasto i jednostavno je druga stvar... Zeleno odmara i smiruje, pogledaj taj prozor, zar ne bi voleo to da imas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prozor je ok, dobar pogled je uvek vazan naravno.

Za mene bi savrsena biblioteka bila u starom viktorijanskom stilu, na primer, sa kulom iz koje bih imao pogled na sumu, uz kamin, puzavice svuda okolo i statuu Apolona za dobru inspiraciju i kreativnost. Klasicna grcka umetsnost bi bila itekako prisutna, uz svece koje bi doprinele atmsoferi.

Za mene kockasto, prozirno i sterilno ne znaci nista, jbg. Ljudi uvek hoce po svaku cenu da imaju nesto sto je najmodernije, a to ne mora uvek da znaci da je i najbolje (uglavnom i nije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora kockasto, samo ogroman prozor... Viktorijanska kula je... Pa viktorijanska kula, sluzi da je gledas, ne da u njoj obitavas... Za mene citanje predstavlja odmaranje, ako ce mi dok citam misli leteti okolo po sarenilu Apolonove statue i ako ce me stezati debeli zidovi viktorijanske kule, pre bu odabrati ovako nesto... Uostalom, kako ces iz viktorijanske kule ISTA da vidis? Video bi samo nebo, a to je dosadno i jednolicno.

Ja bih samo onaj prozor i mir i tisinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ne mislimo na isto. Viktorijanska kula je savrseno mesto za meditaciju, citanje, smirivanje.. Sve stvari oko tebe sluze da te inspirisu, nadahnjuju duh, a ne da odmazu. To je problem danasnjih ljudi koji nemaju dovoljno jaku volju, moraju biti zatvoreni kao sardine u konzervi da bi mogli da ''misle''. Tako su nauceni.

 

Iz viktorijanske kule mozes da vidis 360 stepeni ako hoces. Pricam o modernim kucama viktorijanskog stila. SVe se moze odradtiti custom made.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...