Jump to content

Psychotic Waltz


Dare

Recommended Posts

Da li je moguce da niko nije pomenuo naj progresivniji band na svetu Psychotic Waltz.

Kao sto su Dream Theater,Queensryche,Fates Warning svaki u svojoj dimenziji......... PW je definitivno posebna dimenzija.

'97 sam prvi put cuo album "Into the Everflow" i ostao bez daha........Od tada sam navucen!

Imao sam utisak kao da ne slusam muziku s ove planete....

Posle toga ostali albumi su dolazili na naj cudnije nacine........kao da ih je neka visa sila donosila u moje ruke u odredjenim periodima mog zivota,i ostaviljla pecat na mom srcu.

Nocima u snu su mi u svirale neverovatne harmonije ovog benda....

Ko nije cuo nek poslusa..........Mozda ce vam ovaj bend promeniti zivot kao sto je meni promenio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuh.........ja samo sto sam otisao na probu i vratio se,progresiv druzina me bas lepo obradova....... Skoro sam nakacen na 'whireles' pa mogu komotnije da se svrckam po netu,tako da nisam do danas ni znao da ovaj forum postoji........LJUDI Jako sam sretan sto mogu s nekim da diskutujem o necemu sto mi u zivotu mnogo znaci. S drugarima mogu o Dream-u...........ostale bendove kao npr. neverovatni FATES WARNING,ANDROMEDA,PAIN OF SALVATION,DEAD SOUL TRIBE..... ne umeju da dozive na pravi nacin.Zato ste sada vi tu............LJUDI VOLIM VAS A NISAM PEDER!!!!!!!!! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJUDI VOLIM VAS A NISAM PEDER!!!!!!!!![/size] :bigblue:

Ahaha :)

E super si!

I ja do skoro nisam imala sa kim da pricam o muzici, dok nisam uvela adsl, tako da kontam kako ti je :meshuggah:

Ima ovde super ljudi, mada ih je ranije bilo mnogo vise...

U svakom slucaju dobro nam dosao!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa! Pa mislim, Tanja, evo ti prilike :):):)

 

Što bi rekao Neđo Kostić: "Dobro ti nama došao!!!"

 

Što se mene tiče, PW-u nisam nikada dao neku šansu, slušao sam ga pomalo i nije mi se to nešto preterano svidelo. Verovatno samo zato što ih nisam dovoljno slušao. Evo obećavam da ću da ih poslušam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi mi smetao takav zivot :mrgreen:

Zamisljam............ja i npr. deset zena u kuci i svi slusamo Live In Athens!!! :mrgreen:

Tezak zivot, ja ne bih izdrzao taj pritisak :meshuggah: Mada, mozda i bi.... Da je u pitanju gledanje Queensrycheovog Building Empires izdanja, i da tih 10 zena znaju sve tekstove, znao bih da sam u stvari mrtav i na nekom drugom mestu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda mala pomoc oko odabira albuma:

 

 

Album "A Social Grace" je izdat 1990god. Nenormalno progresivan.Produkcija tipa "When Dreams and Days Unite"........... tvrda i sirova.Mnogo muzike,neparnjaka i odlicnih tekstova.

 

 

"Into The Everflow" 1992. potpuno drugaciji,.....malo vise obojen klavijaturom,sa dosta synfo,arabic,classic harmonija i waltz ritmova(naravno u njihovom stilu)

Tekstovi totalno uvrnuti.

 

"Mosquito" 1994. E ovo kad sam cuo rekao sam ovi ljudi su stvarno genijalci.Ponovo neverovatan album potpuno tematski,stilski i produkciski drugaciji.Tekstovi,harmonije se stalno smenjuju iz sunca u tamu(moj licni feeling)

 

"Bleeding" 1996. Mislim sta reci! Opet nesto novo ali opet u njihovom originalnom stilu! Prvoklasna produkcija.

Masni rifivi.Tekstovi su dosta kraci za razliku od prethodnih albuma koji su ponekad kilometarski....ali sve savrseno leze!!! :rockdevil:

 

I onda 1998. se raspadose :icon_ne:

"Buddy Lackey" menja ime u "Devon Graves" i ode sa svojom frulicom da skupi "Dead Soul Tribe"

 

Posle raspada(nisam 100% siguran)1998 izlazi "Live And Archives" dupli CD sa live,demo i neizdatim pesmama

Live- je jako loseg kvaliteta.......verovatno sniman iz publike ali za mene i prave fanove neizmerno blago.

 

1999. izlazi "Dark Millenium" Neizdate demo pesme,Projekat instrumentali Dan Rock-a u stilu njegovog peojekt benda EndAmen,i jos live pesama........ne znam odakle.

 

Na netu sam nasao neki "Psychotic Waltz - Belgium Eupen Live 1993" al se torrent zakucao na 2.4% i nece dalje :violent:

 

IMA LI NEKOOOOO :surprised: ?????

 

 

 

 

 

 

 

Tezak zivot, ja ne bih izdrzao taj pritisak :meshuggah: Mada, mozda i bi.... Da je u pitanju gledanje Queensrycheovog Building Empires izdanja, i da tih 10 zena znaju sve tekstove, znao bih da sam u stvari mrtav i na nekom drugom mestu ;)

 

 

U Pravu si care..........ALI SKROZ!!!

 

Kad bi znao da me gore tako nesto ceka........otiso bi bez carapa i kofera ovog momenta :bigblue:

Sala naravno.........

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravio si Strange Mind of Buddy Lackey solo album koji je mnogo dobar.

 

imao je gitarista Steve Cox bend Teabag posle PW takodje.

 

 

Znam za to da postoji i ganjam ih danima po torrentima i po ovim mulama, al izvori su na nuli......

Od DarkStar-a imam samo "Marching Into Oblivion"

"Heart Of Darkness" jok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se zezas sa torentima za to?

http://rs34.rapidshare.com/files/39620412/Buddy_Lackey_-_The_Strange_Mind_of_Buddy_Lackey.rar
i
http://www.shareonall.com/Darkstar-1999-Heart_of_Darkness-UMT.part1_fqcb.rar
http://www.shareonall.com/Darkstar-1999-Heart_of_Darkness-UMT.part2_nnsp.rar

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha...

Mozes da uplatis nalog na rapidu ako hoces, ali ne moras, uvek imas opciju free.

A na shareonall (koji ja obozavam) mozes da biras odakle ces skidati.

Zshare je dobar u poslednje vreme, imas max brzinu, a mozes par puta zaredom da skidas, nema cekanja kao kod rapida.

No bolje da ti sve lepo pisem u pp.

Ovo malko veci offtopic ima cika aperion da nas zeza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema tu mnogo zezanja, samo se klikne na free, saceka 2minuta i ukuca kod i to je to :D

A onaj sitni detalj sa cekanjem od par sati izmedju dva downloada? :meshuggah:

 

Vredi to uplatiti na godisnjem nivou, realno nije neka extremna cifra, samo nikad covek ne zna sa takvim stvarima koliko ce potrajati. U stvari, nemam pojma ni kako taj rapidshare radi, kad je ocigledno da je krcat nelegalno postavljenim izdanjima, a pri tome, naplacuju usluge...

 

Nego, Psychotic Waltz ;) Mosquito sam prvo cuo nekad davno, evo mi kasete i dan danas u kuci, ali Into the Everflow mi ostao kao najomiljeniji, mada se ne secam kad sam zadnji put slusao bilo sta od ovog benda... u stvari, jesam, Dark Millenium sam skoro slusao, instrumentali koji se tu nalaze su fenomenalni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...