Jump to content

The Dark Knight


Nightwing

Recommended Posts

Upravo tako, Burton se vise posvetio zlikovcima nego samom Bruce Wayne-u i Batman liku, i to je veliki minus, zato je Nolanov Batman sa Bale-om superiorniji u svakom smislu.

Clooney i Kilmer ne treba da se spominju, ubedljivo dva najgora i najneuverljivija Batman-a...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki film radjen po nekom delu moze da se proglasi losom realizacijom (pristrasno, naravno) ali samom filmu koji je sranje nema pomoci. Ne znam ni jednu osobu koja gotivi Betmene i ne znam ni jednu osobu koja ne promeni kanal ako slucajno ide na TVu. Naravno serija Betmen je druga prica u koju ne zalazim.

Uopste ne sukobljavam stare i nove, suvise su drugaciji, mogli bi da se sukobe da su imali isti cilj i da su radjeni u istom DUHU. Stare sam dozivljavala kao filmice za decu (daj ne seri da ne vidis kako su svi namerno komicni i Svarceneger i Tomi li dzons i dzim keri, prosto zrace neozbiljnoscu) dok ovi novi imaju skroz drugaciji vibe. Stari su mi sranje zbog utiska koji su stvorili o betmenu medju ljudima. Svi se sete filmova i onda se upisaju od smeha i sam karakter im je komican. Novi betmen to menja i zato je kul.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde, u delu da su svi stari betmeni neopevana sranja ili da su novi super? :)

Prva dva su za to svoje vreme bila sasvim solidna, i dalje su mi ok, ono Burton je radio pa dao kao neki svoj smek filmu, ali daleko da onako treba prikazati Batman-a.

3 i 4 zesci shit, prakticno parodije, mislim se Batman sa bradavicama?!?! :udri:

 

Bartonovi imaju najvise Betmen duha.Prva dva,tacnije.

Hm, ne. Sam Burton nikada nije procitao Batman strip i radio je u svoju ruku i tako napravio svoju gothic interpretaciju, koja naravno ne moze ni da primirse ni stripu,a bogme ni Batman Begins-u...

 

I novi Batman serijal nema veze sa starim, znaci reboot cele fransize, sto je naravno unelo svezine i originalnosti (sto se recimo ne moze reci za novi Supermen film), cak se prisvaja neke ideje iz Batman Year One stripa, sto je za svaku pohvalu, a stariji delovi se time ne mogu bas pohvaliti...

 

Ono shto je Barton dobro preneo jeste mrachna atmosfera.

Mracna? Batman Begins nema dovoljno mracnu atmosferu?!?

Sacekajte samo da izadje ovaj deo pa cete da vidite sta je mrak :mrgreen:

 

Svaki film radjen po nekom delu moze da se proglasi losom realizacijom (pristrasno, naravno) ali samom filmu koji je sranje nema pomoci.

Upravo tako, svako ima svoju viziju i shvatanje necega, recimo ja licno ne volim kada ekranizuju filmove po knjigama, dok stripovi se mogu lepo odraditi cist primer je Sin City, i hajde kao 300, mada to sve zavisi od glumacke ekipe, samog rezisera, scenarija i niz drugih faktora...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej to za sranje je moj stav :D ono ostalo mislim da je prilicno objektivno (o razlikama medju filmovima).

Prosto kad sam bila mala bili su mi kul filmovi al od tada mi je bio bedak sto su neozbiljni, zato se sad przim sto ima remake-a :da:

Iako ovaj najnoviji preti da bude malo preveliko przenje al sta sad i Shoot 'Em Up je przenje pa je do jaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smiri se lemmy,lose je za cir.

 

Cir cu svakako dobiti,doktor mi rekao najkasnije do 30-te.Geni,nepravilna ishrana i nezdrav zivot,mnogo nerviranja i stresa...jebiga,neizbezno je pa nemoram paziti. :)

 

Hej to za sranje je moj stav :D ono ostalo mislim da je prilicno objektivno (o razlikama medju filmovima).

Prosto kad sam bila mala bili su mi kul filmovi al od tada mi je bio bedak sto su neozbiljni

 

A sta,Betmen bi trebao biti ozbiljan?Covek sismis bi trebao biti na nivou Sindlerove liste?Pa naravno da je neozbiljan,nista manje neozbiljan nego novi Betmen.Prica o superheroju,najobicnija zabava,kakva crna ozbiljnost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...