Jump to content

The Dark Knight


Nightwing

Recommended Posts

Odgledah film tek malopre. Iskreno su preterali sa jurnjavama, eksplozijama, pucnjavama i ostalim zajebancijama. Suviše dramatično za moj ukus. Pre drugog dela sam odgledao prvi ponovo da se podsetim i mogu reći da mi je bolji od drugo dela.

Nije mi jasno zašto su tako "ne lepu" osobu izabrali da glumi Rachel. Sva sreća pa je poginula...

Totalno je neuverljivo kako je Joker preokrenuo Harvey Denta da bude zao.

 

Previše su poznatih glumaca doveli bez specijalnog razloga, mada moram priznati da je Ledger dobro odglumio, al to menja činjenicu da je ovo prosečna akcija u rangu sa poslednjim Die Hard-om.

 

Posto je previse dramaticno za tvoj ukus,evo malo vedrijih verzija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprati se napolje.

Spajdermen je jos gori po tom pitanju, jer i sa maskom (u filmu) zvuci kao Piter Parker...

Betmen barem ne zvuci kao Brus Vejn... (iako je glas iritantan)

Decembar, tako daleko a opet blizu, dvd se mora posedovati.

 

ma lupio sam, nisam ni gledao spajdermena. :)

pazaricu i ja dvd cim izadje, definitivno jedan od naj filmova za ovu godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je previse dramaticno za tvoj ukus,evo malo vedrijih verzija...

 

Haha, ove su bolje :)

 

Nikad nisam bio ljubitelj tih "u poslednji sekund" akcija i "kad mislite da je sve izgubljeno, zajebali ste se". Kažem vam: Live Free Or Die Hard, pa ruku na srce da je ovo bolji film.

Previše akcije od prvog do poslednjeg minuta sa puno rupa u razvoju radnje. Prvi deo je što se toga tiče daleko bolji.

I nije mi jasno kako je savio onu pušku, kako je Džoker uhvatio onog policajca, kako je izašao iz stanice... i još mnogo, mnogo, mnogo toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nije mi jasno kako je savio onu pušku, kako je Džoker uhvatio onog policajca, kako je izašao iz stanice... i još mnogo, mnogo, mnogo toga...

evo sad cu ja da ti objasnim "kako" - tako sto je to film radjen po stripu, a ne dokumentarac. ;-)

 

zezam se, ali stvarno mislim da nema smisla pitati se "kako ovo kako ono" u filmu kao sto je betmen koji i ne treba da bude realan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, ove su bolje :)

 

Nikad nisam bio ljubitelj tih "u poslednji sekund" akcija i "kad mislite da je sve izgubljeno, zajebali ste se". Kažem vam: Live Free Or Die Hard, pa ruku na srce da je ovo bolji film.

Previše akcije od prvog do poslednjeg minuta sa puno rupa u razvoju radnje. Prvi deo je što se toga tiče daleko bolji.

I nije mi jasno kako je savio onu pušku, kako je Džoker uhvatio onog policajca, kako je izašao iz stanice... i još mnogo, mnogo, mnogo toga...

 

Kako ti nije jasno?To je Betmen,moze mu se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realnost na stranu, film ima samo dve mane, od koje se resi jedne, ali druga je neoprostiva. Naravno rec je o onoj smesnoj zbabljenoj kretenki koja treba da bude kao neka femme fatale pod jedan, i pod dva .. sto je meni mnogo vise zasmetalo.. od kad je Gotham City jebeni Chicago?! Da je neko drugi rezirao pa jos ajde ali Tim "The Goth" Barton koji je i dao prvi taj gotski mracni smek Gotamu na filmu da sad napravi film u kome Gotam izgleda kao najobicniji dosadni americki grad.. wtf??!

 

That aside, film je nesto najbolje po meni od Batman Returns, a ovaj Ledger je stvarno covek (bio, nazalost) genije! Prejebao je definitivno i Dzeka Nikolsona sto nikad nisam mislio da cu reci.. sve u svemu, izuzev ovog "bisera" sa Gothamom, zaista genijalan film.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

In my dream, the world had suffered a terrible disaster. A black haze shut out the sun, and the darkness was alive with the moans and screams of wounded people. Suddenly, a small light glowed. A candle flickered into life, symbol of hope for millions. A single tiny candle, shining in the ugly dark. I laughed and blew it out.

 

 

I nije mi jasno kako je savio onu pušku

 

ako si ikad rastavljao/sastavljao automatsku/poluautomatsku pusku

znaces da je za to potreban samo jedan prst i malo pritiska istim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Не, стварно, ма шта и ма како, било да сте фанови овога-онога или да то нисте - мора се признати да у овом филму има много, много одличних и уверљивих, пре свега добро конструисаних и испланираних сцена.

Добар филм, просто.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...