Jump to content

The Dark Knight


Nightwing

Recommended Posts

  • 4 months later...

Auh.... nemam reci.

 

Nego vidim da je sada Bane daleko vise razumniji od ranije, i nadam se da ovaj trailer nije puno spoilovao.

 

PS. slucajno ti dadoh minus, a htedoh plus. Nadoknadicu, na neka druga dva tvoja posta cu ti dati plus. :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sve u glavi onaj Bane iz Sumaherovog Betmena i Robina, pa mi smesno kad ih uporedim. Ono, malo nekih spojlera ima u ovom trejleru, ali opet nedovoljno za neke zakljucke, a dovoljno da se covek naprzi najvise moguce :D

 

EDIT ma opusteno :)

Edited by Srlandand
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gledao prethodne dve veceri oba Nolanova Betmena u Kinoteci i TDK mi je definitivno jedan od najboljih filmova u poslednjih 5-6 godina. Secam se i tamo pre 2-3 god. kada ga prvi put gledah, seo bez ikakvih ocekivanja, odusevio me je. Tako da, fina su mi ocekivanja i za ovaj novi :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam bas imao ocekivanja nakon TDKa. Ne da sam ocekivao TDK 2, vec TDK 2.0, bigger, darker, more twisted...i jedino sto je bigger, vidi se da je skup film, all that shit, ali za to, kol'ko je ko potrosio, mi kod filmova najvise puca kita.

Ostatak commenta cu u spoiler, zalazim u detalje, pa da postedim druge otkrivanja istih...

 

 

Veliki akcioni filmic sve u svemu, nista vise od toga. Trenuci kada je film mogao da bude 'mudar' i 'investing' su nekako izuzurbani, npr. Vejnov beg iz zatvora/bunara, minut ga vidimo na konpcu, pola minuta sklekovi, pola minuta trbusnjaci, onaj Turcin naucio engleski, jedan, dva, op...preskocio, idemo dalje. Sa druge strane, mnogo naglaska je na akciji, koja izgleda super, ali u odnosu na prosla dva uopste nisam imao osecaj Betmen filma, vec, ne znam, nekog odbacenog Dzejms Bond scenarija...ne znam, mozda sam ja jedini kome je nuclear bomb/karpatski naucnik fora zastarela i dosadna. Trenuci sa rusenjem grada su mi bili dobri npr., kulje bi bilo da su s tim isli do kraja, tipa urusavanje celog grada nekako... Ova, 'ajde, osveta za tatu, Bejn...zato sto prati nju? Ne znam, neka mi pomogne neko sa njihovim motivima.

 

Kad rekoh Bane, za ono sto jeste, je dobar zlikovac, brute force (u smesnom kaputu), sa mozgom, sto ga cini donekle intimidating, ali mi je onda nekako splasnuo na kraju kada se razotkrila ova, i kada se ispostavilo da je ipak ona the mozak...plus sto mi Bane death scena bas blah odradjena. Kako bilo, mnogo vise mi prija psycho terror Jokera, o motivaciji da ne pricamo.

 

Od ostalih likova, Kejn dominirao prvom polovinom filma, Selina Macka odlican lik, dobra ova glumica, bas osvoaja prisustvom i perfomansom. Jedini problem sa njom mi je isforsirana prica sa Vejnom, nikako mi nije 'logican' sled...ali sta tek onda reci za Vejn-Tejt romansu? Niti je to bilo ocekivano, niti logicno...niti je tih 90sekundi filma trebalo da se desi, jer nema nikakvih uticaja na ostatak filma...da se bar ovaj zaljubio, pa da se nesto oko toga buni, m'jok, samo izforsiranost.

 

I, last nitpick, sam kraj bi mi, inacer, bio 2x bolji da se zavrsilo samo sa Alfredovim nod-om ka ekranu, bez da vidimo Buffona. Mocnije bi bilo, ne zbog nesigurnosti sta se desilo (yes hello, this is not inception), vec bi samo znali zasto se covek smeje i to je to, bez da se izmamljuje jeftin aplauz publike. I naravno bez Robin scena, another one for the pointless list.

 

U principu, svideo mi se film, izadjoh finog osecaja iz bioskopa, ali sto mi vise bledi utisak od efekata, i vise razmisljam o filmu, opada zadovoljstvo, tj. ne drzi me.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad dodjoh,nazalost obicna projekcija,nista 4D,gas,suzavci,pucnjava,bez mrtvih...

Slabiji je od prethodna dva,malo mi je otegnuta prica na momente ili je to zato sto sam malo umoran,pa mi je teze malo drzalo paznju.Generalno nije los film, treba odgledati svakako.

Ah da, da nije

bilo glupe kucke koja je izdala Betmena film bi bio kraci bar za pola cuke i mozda bi se bolje osecao,mamu joj jebem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Angelystor:

 

Da, prvi deo je imao OK kolicinu radnje za tu duzinu filma, dvojka je vec gurala granicu preko koje film postaje losiji sto vise dodajes da bi trojka bila toliko natrpana da pozelis da traje bar 10h. Opusteno ima serija od 10ak epizoda s mnogo manje radnje od ovoga. Tako da ne mogu da kazem da mi je film los jer ne zelim da se desilo manje stvari, samo zelim da su mogli mnogo vise vremena da posvete.

Sto se tice comic relief-a bilo je jasno da ce toga biti pun k. posle prvih par Cat Woman scena :haha: Mislim ona nije izgovorila skoro nista sto nije losa fora na nivou petogodisnjaka :D

Sto se tice Bane-a i njegove motivacije jeste nekako nejasno... okej, cuvao je tu devojcicu jer je kao bio jedini koji je hteo da se bori da zastiti 'nevinost' dok je vecina zatvorenika htela da je ubije. Verovatno jer je bio najinteligentniji u toj rupcagi. Posle je verovatno pristao na njen poziv jer je hteo da nekako sprovede deo svojih zelja za unistavanjem ali mogao je jebeno da joj sugerise da ne pravi glupe greske. Zato me je odusevilo kad je posle njenog pompeznog plot-reveal-a sacekao da ode i rekao da ce odma da ga ubije, bez zajebavanja :D Nekako mi je glupo sto neko toliko pametan stiti glupacu. Sto je glupaca? Pa osim sto je cekala zadnji trenutak takodje je kretenska cela prica - mrzela je caleta, cale je hteo da sjebe Gotam onda kad ga je trebalo sjebati i cim je umro ona se setila da ga ipak voli i odlucila da sjebe Gotam onda kad mu sjebavanje NE treba. Nije kapirala da caletova zelja nije bila da sjebe Gotam jer mu se digo na to vec zato sto je ogrezao u kriminal itd itd (sto vise ne vazi). Mozda su se ona i Bane kresali jos od kako joj ga je cale izvukao iz rupe, ne znamo :haha:

Ono sto me je najvise obradovalo je sto Nolan nije napravio da mu maska daje nadljudsku snagu vec da ublazava bol, sto ona njegovu snagu cini daleko impresivnijom.

I tako dalje, ima jos da se prica al neki drugi put :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...